PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137466}
6,7 88 724
oceny
6,7 10 1 88724
6,0 15
ocen krytyków
Czas surferów
powrót do forum filmu Czas surferów

Nie wiem, jakim trzeba być smutasem i zmanierowanym dupkiem, żeby dać temu filmowi tak niską ocenę. Produkcja kultowa, genialne dialogi, oryginalny scenariusz, dobra reżyseria. Kilku młodych, ciekawych aktorów. Oczywiście zawsze znajdą się tacy, którzy wolą Kac wawa, ale to juz inna sprawa ...

ocenił(a) film na 7
Jajacek_2

Mam nawet dwa przykłady: "Chłopaki nie płaczą" sprzed lat 14 i "Poranek Kojota" sprzed lat 13 ... co nie zmienia faktu, że "Czas surferów" to swietny film :)

ocenił(a) film na 10
belamyszkow

Może i lepsze są te co ty powiedziałeś, ale jednak śmieję się zawsze najbardziej na czasie surferów i dlatego oceniam punkcik wyżej :)

ocenił(a) film na 7
belamyszkow

Chłopaki nie płaczą trochę przereklamowane .

ocenił(a) film na 8
belamyszkow

Obydwie wymienione komedie są dobre, ale Czas surferów dużo lepszy.

ocenił(a) film na 6
chemas

Kariera Nikosia Dyzmy bije te wszystkie filmy na głowę.

ocenił(a) film na 10
belamyszkow

Pokaż kotku

ocenił(a) film na 9
Jajacek_2

100% racji, wystawiam komentarz, żeby Twój post był na górze.

ocenił(a) film na 8
Jajacek_2

Bezapelacyjnie klasyk "Chlopaki nie placza". "Czas surferów" to niedoceniony film, sam go kiedyś nie doceniłem. Dopiero w zeszłym roku doceniłem jego prawdziwy potencjał. Wiele osób o tym filmie nie słyszało, a szkoda. "Poranek kojota" też był bardzo dobry. 15 lat to bardzo długi okres czasu, jeszcze "Kilerów 2óch" mogłoby się załapać. Ale jeśli chodzi o okres czasu 2002-2012 to prawdopodobnie jest to najlepsza polska komedia. Było co prawda kilka produkcji, np. "Doskonałe popołudnie" (jeszcze mniej popularne), ale wg mnie w tym konkretnym przypadku jest to bardziej komediodramat. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
emjazz

A co to za dziwoląg słowny "okres czasu" ??????????? :))))
Cz jest jakiś inny "okres" niż czasu?! :)))

awarek_2

jest

ocenił(a) film na 8
buszmen767

:)

Ten "okres", o którym myślisz, też dotyczy właśnie i wyłącznie czasu... :)))
Tak jak "okres choroby" :)

awarek_2

okres w matematyce:)

ocenił(a) film na 8
buszmen767

:)))))

Długo szukałeś! :)
I bardzo, bardzo głęboko... :))))

Tak ze 2 tygodnie Ci to zajęło :)

awarek_2

nie straciłem nawet chwili:) napisałem żebyś już się nie męczył:)

buszmen767

Haha dobry pocisk!

ocenił(a) film na 10
awarek_2

Okresy z tablicy Mendelejewa

ocenił(a) film na 10
awarek_2

Mendejewa, menstruacja, muzyczny i jeszcze kilka innych okresów nie będących czasami

Jajacek_2

Dla mnie zdecydowanie film kultowy, oglądałem go kilkanaście razy :) Mnie w tym filmie rozłożył Linda swoimi tekstami :) Pewnie ludzie oceniają go po okładce po zobaczeniu jakości technicznej rzeczywiście jak z VHS-u.

ocenił(a) film na 9
Jajacek_2

Sarnie Żniwo

ocenił(a) film na 8
Jajacek_2

Np.Chłopaki nie płaczą,Poranek kojota,To ja złodziej,Manna,Wtorek i Czeka na nas świat.Choć Czas surferów też dobry, o wiele lepszy np.od Kac Wawy i Ciacha.

ocenił(a) film na 7
karpiok23

Kac Wawa i Ciacho to przede wszystkim nie polskie komedie, a amerykańskie produkowane w Polsce.

ocenił(a) film na 8
modzel94

Ameetkanskie, produkowane w Polsce gówna

ocenił(a) film na 6
modzel94

porażka

ocenił(a) film na 6
Jajacek_2

Według mnie, jest za bardzo inspirowany Tarantino. Wygląda jakby nie miał na siebie pomysłu, tylko powielał inne schematy, są swoją drogą na prawdę dobre schematy.

ocenił(a) film na 7
Jajacek_2

Nie dałabym temu filmowi 10 dlatego że ( oceniam w filmie realizm) to jest świetna komedia sama ją oglądałam wiele razy ale to jest humor taki niższy. Porwanie to poważna sprawa i żaden szanujący się gangster nie angażowałby do tego gówniarzy z babcinego podwórka no błagam cie XD dlatego to nie jest Arcydzieło bo jeżeli facet który wynajmuje kogoś kto ma zabobony większe niż babcia z zadupia. co tutaj dużo gadać. Jak oceniać film to niech on rzeczywiście będzie arcydziełem.

ocenił(a) film na 10
ScaRLeTT234

przecież tam nikt z głównych bohaterów nie był gangsterem i o to chodziło.

ocenił(a) film na 8
faziee

hehe, no właśnie

ocenił(a) film na 10
Jajacek_2

Oceny tutaj w ogóle nie są miarodajne.

ocenił(a) film na 4
Jajacek_2

10 takiemu słabemu filmowi? Marna imitacja filmów z ameryki. Aktorstwo tego okularowca to dno. Niby coś próbowali twórcy zrobić ale wyszło to bardzo średnio albo gorzej niż średnio.

ocenił(a) film na 3
Wujek_John

zgadzam sie , zachecony wysokimi notami przystąpiłem do oglądania. dziwiłem się że do tej pory ominąłem tak "znakomitą komedię" . niestety po 40 minutach dałem sobie spokuj .... ten film to dno i kilometr mułu. nakręcony za 5 zł, siłami kilku naturszczyków, dilogi na poziomie gimbazy z blokowiska ... komedia na której ani razu nie pojawił się u mnie uśmiech na twarzy . nie na moje nerwy .....

ocenił(a) film na 8
Jajacek_2

Nazywając ten film "kultowym" sam sobie wystawiasz świadectwo...
Bowiem w całej historii kina może z 50 filmów można rzeczywiście uznać za kultowe.

Trzeba albo nie rozumieć słów "kult" i "kultowy",
albo być kompletnie nachlanym,
albo mieć zdrowo zaorane pod sufitem,
żeby do takich filmów zaliczyć "CzS"...

Jajacek_2

ja też bardzo lubię ten film i dziwie się że jest tak mało znany. Widocznie mam inne poczucie humoru

Jajacek_2

http://www.filmweb.pl/film/Jak+to+si%C4%99+robi+z+dziewczynami-2002-34164

Jajacek_2

Proszę bardzo - "AmbaSSada". Zaznaczam, że za znawcę kina się nie uważam i wielkim miłośnikiem wyżej wymienionego filmu nie jestem. Ot, przykład pierwszy z brzegu. Wcześniejszych filmów jak "Kiler" nie wymieniam, bo chociaż były one młodsze niż 15 lat w chwili pisania przez Ciebie tego posta, to jednak w "mojej" rzeczywistości ad. 2018 wypadły już poza wskazane przez Ciebie ramy czasowe.
Oglądam sobie teraz "Czas surferów" i szału nie ma. W napisach początkowych mamy plejadę gwiazd, ale są to role drugoplanowe. Na pierwszej linii ognia mamy jednak jakichś naturszczyków i amatorów, którzy klepią kwestie tak drewnianie i niewyraźnie, że filmu po prostu nie da się ani zrozumieć, ani poczuć. Ogląda się to słabo i film bardziej pasuje do kina lat 90. i nie mam na myśli klimatu, ale wykonanie.
Chyba tylko sentyment za poprzednią dekadą i latami młodości mogą kogolwiek do "Czasu surferów" przyciągnąć.

ocenił(a) film na 8
Jajacek_2

"Statyści" z 2006.

ocenił(a) film na 8
Jajacek_2

Jak oglądałem ten film pierwszy raz 12-13 lat temu to już wtedy wiedziałem że stanie się kultowy

Jajacek_2

Też tak widzę. Wczoraj powtórzyłem sobie seans po latach tego filmu. Jedyne co mi przeszkadzało to za dużo wulgaryzmów. Nie da się tego włączyć głośno na głośnikach przy dzieciach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones