PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4545}

Czekolada

Chocolat
7,5 218 078
ocen
7,5 10 1 218078
6,8 25
ocen krytyków
Czekolada
powrót do forum filmu Czekolada

Taki sobie filmik. Nudziłem się na nim. Johnny Depp w drugoplanowej roli wypadł jak zawsze świetnie. Scenariusz filmu nie zachwycił mnie. No bo w końcu co? Pani otwiera sklep z czekoladą i mamy jednego co stara się o jej bankructwo i upadek z myślą jednocześnie że robi dobrze. A później sam się opycha. Czekolada potrafi zmienić ludzi. Może jest w tym trochę prawdy, ale na pewno nie na taką skalę. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi do oceny to niech mi uświadomi, co w tym filmie jest wartościowego a może przekona mnie do zmiany oceny.

ocenił(a) film na 10
Szajba

Myślę, że po prostu nie identyfikujesz się z bohaterką tego filmu. Spróbuj zrobić coś w życiu wbrew wszystkim wokół, coś, co wymaga autentycznego wysiłku i samozaparcia, wówczas zrozumiesz przesłanie filmu.
Większość z nas to konsumpcyjnie nastawieni konformiści, chcący przejść przez życie przyjemnie i bez wysiłku. Podziwiamy jednak tych innych, którzy mają poczucie misji i motorek w dupie aby tę misję wcielić w życie.

tatus

Szajba, nic wartościowego?? Ja musiałam niedawno opisać "film, który cos daje widzowi", wybrałam "Czekoladę", bo jest to nie tylko historyjka romansiku, ale także piękna opowieść o akceptacji w małym miasteczku. Nie tycz to się tylko głównej bohaterki, ale także i Rouxa, bo - pamiętasz- "zwierząt nie obsługujemy"... Na wsiach jest czesto tak, że innośc się zwalcza i zabija, a inność bywa piekna - ten film to pokazuje
Dobra rada: patrz uważniej i jeszcze uważniej słuchaj....

Szajba

jest w nim dużo przesłań....uczy nas meizdy innymi tolerancji do nowych osób które spotykamy w naszym życiu,,bohaterka ta musiała pomóc soboe z wiloma przeciwnościami i swoja dobrocia zyskała przychylnosc nowy ludzi...jest to super filmik.nie widziałm lepszego.a wszystko takze przez deepa:)pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
aniazz

Oj Szajba jak moi poprzednicy stwierdzili ten film niesie ze sobą przesłanie i to właśnie takie jak wykazali moi przedmówcy. Ale przede wszystkim jest to film bardzo klimatyczny, wręcz magiczny. Czytając książkę dokładnie tak sobie wyobrażałam całą sytuację panującą w tym małym miasteczku. pozdro :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones