PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4799}
6,4 14 449
ocen
6,4 10 1 14449
6,0 9
ocen krytyków
Czerwona gorączka
powrót do forum filmu Czerwona gorączka

Średni

ocenił(a) film na 6

Ostatnio "Czerwoną gorączkę" oglądałem 11 lutego 2005r. na na TVP1 w cyklu "Arnold Schwarzengger w jedynce" i wtedy film bardziej mi podobał się, mimo że byłem dość młodym widzem. Teraz gdy po 10 latach sobie odświeżyłem to już niestety mniej mi się podobał. Fabularnie jest OK, pomysł sam w sobie może być, ale film niestety w dużej mierze zarzyna brak akcji i realizacja po macoszemu. O wiele więcej można było wycisnąć z duetu Belushi- Schwarzengger. Niby nie jest źle, ale mogło być o wiele lepiej, tym bardziej, że reżyser nakręcił kultowe "48 godzin". Początek "Czerwonej gorączki" jest całkiem niezły, ale potem tempo i akcja siada. Ogólnie może być, głównie ze względu na niesamowity klimat itd, ale są o wiele ciekawsze "buddy-movies" choćby w/w "48 godzin", czy prze kultowa "Zabójcza broń".

P.S - film dzisiaj nadawała stacja Puls, ale w okropnej wersji - cenzura i ogólnie marna jakość tłumaczenia i koszmarnie zły lektor - Paweł Bukrewicz.

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

Również pamiętam ten seans, potem był w kwietniu 2007, też na TVP1, potem długo go nie puszczali na ogólnodostępnych. Dopiero właśnie na Pulsie, a ostatnio był w TVN. Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego TVN puszcza stare filmy, których nigdy przedtem nie emitował. Inna sprawa z tytułami takimi jak np. Terminator, RoboCop, Obcy - ósmy pasażer "Nostromo", Podwójne uderzenie, które leciały w TVN pod koniec lat 90. i na początku 2000., ale np. Bez twarzy,Nagi instynkt, Czerwona gorączka, Pamięć absolutna, Oczy węża, Armageddon i kilka innych, nigdy wcześniej nie było na TVN.

ocenił(a) film na 6
snake_plissken84

Też mnie to zaciekawiło, zakupili też "Jak to się robi w Chicago" i parę innych klasyków z lat 80. oraz 90. Polsat natomiast w ostatnim czasie odkupuje nowsze filmy, które od lat lecą w TVN, choćby "World War Z" i parę innych. Kto był lektorem "Czerwonej gorączki" w TVN?

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

Goro niestety nie oglądałem ostatnio w TVN, wszystko przez te pieprzone pory emisji, film był o 23 a rano trzeba było wstać wcześnie do roboty. Za to o 20 jakieś gówna, typu MasterChef i inne ch*je muje. Wracając do tematu rzucam listę filmów, które są puszczane w TVN,a przedtem nigdy ich nie widziałem na tym kanale. Może być niepełna, ale liczę że Ty albo ktoś również zainteresowany tematem uzupełni braki.

Oto moja lista:

Bez twarzy
Con Air - Lot skazańców
60 sekund
Oczy węża
Karmazynowy przypływ
Wróg publiczny
Armageddon
Trzynasty wojownik
Uniwersalny żołnierz
Na krawędzi
Czerwona gorączka
Jak to się robi w Chicago
Pamięć absolutna
I stanie się koniec
Ronin
Nietykalni
Odwet ( z Costnerem)
Indiana Jones 1,2,3,4
Nagi instynkt

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

Ps. ostatnio była jeszcze "Mgła" Carpentera i "Gwiezdne wojny", cała trylogia leciała ze 2 lata temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones