plakat - Czerwony pająk (2015)

opisy filmu

(3)
  • "Czerwony pająk" to film, którego inspiracją jest historia Karola Kota, seryjnego mordercy działającego w Krakowie w latach 60., znanego też jako "Wampir z Krakowa". Karol z "Czerwonego pająka" jest nastolatkiem takim jak wszyscy - młody, dobrze zbudowany, u progu życia. Pochodzi z dobrego domu, nie ma problemów w szkole, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Wszystko powinno być dobrze, ale nie jest. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa mroczną stronę swojej natury, której istnienia nie był świadomy.

  • Życie Karola (Filip Pławiak), przeciętnego nastolatka, zostaje wywrócone do góry nogami w momencie kiedy zostaje on świadkiem morderstwa. To wstrząsające wydarzenie budzi w chłopaku ciekawość, która prowadzi go do tego, że postanawia śledzić zabójcę. Okazuje się nim pewien weterynarz (Adam Woronowicz) dzięki któremu chłopak stopniowo odkrywa drugą stronę swojej osobowości. Między panami rodzi się bardzo silna relacja mistrz-uczeń. Pod okiem mentora Karol przygotowywany jest do popełnienia swojej pierwszej zbrodni.

  • Karol jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa "potrzebę", której istnienia nie był świadomy lub nie miał odwagi, czy możliwości jej nazwać. Morderca okazuje się… weterynarzem (Adam Woronowicz). Karol wchodzi z nim w bardzo silną i emocjonalną relację mistrz – uczeń. Weterynarz staje się jego nauczycielem w sztuce zabijania. Jednak gdy nadejdzie dzień próby, student stanie przed niezwykle trudnym wyborem.