PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214760}

Czy zabiłbyś dziecko?

¿Quién puede matar a un niño?
2 070
chce zobaczyć
8,2 4
oceny krytyków
Czy zabiłbyś dziecko
powrót do forum filmu Czy zabiłbyś dziecko?

Szkoda czasu

ocenił(a) film na 2

Zachęcony wysokimi ocenami postanowiłem zobaczyć to "dzieło"... Od połowy filmu ratowałem się już przewijaniem na podglądzie - właściwie chciałem wyłączyć, ale ktoś pisał, że zakończenie dobre, więc liczyłem, że końcówka filmu zrekompensuje wcześniejsze rozczarowanie. Oczywiście myliłem się... Ale po kolei:
Historia od samego początku wlecze się niemiłosiernie, gdyż w pierwszej części filmu oglądamy swoisty poradnik turysty na wakacjach - jak szukać pokoju na nocleg, ile rolek filmu do aparatu należy kupić, jak i gdzie wynająć łódź oraz inne bzdety, które niczemu nie służą (ani historii, ani pogłębieniu psychologii postaci). Dwójka bohaterów jest narysowana bardzo pobieżnie i jednowymiarowo. Oczywiście nie chodzi o to, że mieli prezentować rozterki Hamleta, lecz o ich postawę w całej tej opowieści. A postawa ta jest wyjątkowo anemiczna i wyprana z emocji. Nie chcę dodatkowo robić zarzutu z braku logiki w ich postępowaniu, ale wybory (lub zaniechania) jakich dokonują, tak kłują w oczy, że aż śmieszą. Niestety reżyser wymyślił sobie zakończenie i poprowadził do niego bohaterów na przełaj.
Reasumując: spodziewałem się dobrego, klimatycznego horroru a to po co sięgnąłem okazało się zwyczajnym gniotem. Odradzam.
Jedyne co w tym filmie mnie zaszokowało, i co uważam, za wyjątkowo niesmaczne nadużycie, to ukazanie na początku autentycznych zapisów z tragedii i śmierci wielu dzieci. To zestawienie z późniejszymi dyrdymałami to nic innego jak profanacja pamięci tych ofiar.

ocenił(a) film na 8
kooba

Its a joke ?

ocenił(a) film na 3
BEATAiDAMIAN

No, for sure in earnest

ocenił(a) film na 7
kooba

Skoro "ratowałeś się przewijaniem na podglądzie" to się nie wypowiadaj. Oznacza to bowiem że jesteś młotem, który prawdopodobnie nie widział nawet połowy filmów, które twierdzi że oglądał. Młoty i ryby głosu nie mają.

ocenił(a) film na 2
Caligula

Jak mniemam masz kłopoty z koncentracją, skoro czytasz tylko na podglądzie..., Jeżeli tylko tyle zrozumiałeś z mojej wypowiedzi to musisz być dobrym kowadłem :) Swoją drogą - muszę o to zapytać - masz na swym koncie więcej takich "fajnych" porzekadeł ludowych?

ocenił(a) film na 7
kooba

Zajrzyj i sprawdź.

ocenił(a) film na 2
Caligula

WOW - tego akurat nie znałem

ocenił(a) film na 7
kooba

Twój post to jakiś żart. Na Twoim miejscu nie ośmieszałbym się takimi postami, naprawdę czasem lepiej siedzieć cicho.

ocenił(a) film na 2
Piotrek4

Dla mnie Twoje recenzje to jakiś żart... I co? Będziesz siedział już cicho, czy dalej nimi się ośmieszał?

ocenił(a) film na 7
kooba

Posta wyśmiało ci kilku użytkowników.

Rozumiem, że ci się może film nie podobać. Mi też się dobre filmy nie zawsze podobają, a lubię filmy złe i lipne. Tyle tylko, że ja nie staram się przyszywać jakiejś bzdurnej argumentacji, jeśli coś dobrego mi się nie podoba to to rozumiem i nie wypisuje banialuk. A chcesz banialuka? To proszę

Pokazywanie kupowania rolek, wynajmowania łodzi itp - w każdym filmie masz takie sceny więc WTF? Pomijając już to, że takie sceny mogą służyć choćby sennej atmosferze filmu, która wywołana jest tu nie przez przypadek. A to, że nie potrafisz na tych scenach wysiedzieć bo preferujesz jakieś filmowe ADHD to jest to twój problem, a nie filmu.

ocenił(a) film na 2
Piotrek4

Nie zrozumiałeś, więc wyjaśniam: to że w mojej wypowiedzi coś Cię śmieszy - cóż, różne są poczucia humoru, tak jak różne są gusta.

Kilka osób posta poparło, kilka nie - tak to działa.

Natomiast na pewno nie masz prawa nikogo uciszać, bo sam do takiego uciszania przez innych się nie stosujesz. Sprawdziłem i Twoje recenzje mają raczej niskie oceny wśród forumowiczów oraz nie kilka, a kilkadziesiąt niepochlebnych komentarzy, a nadal je produkujesz... Więc jak to jest? Ty możesz pisać, a inni nie?

Wyluzuj - naprawdę czasem lepiej siedzieć cicho :D

ocenił(a) film na 7
kooba

Nie mam prawa nikogo uciszać, ale nie piszę przecież tu o prawach. Sam powinieneś być świadomy pewnych rzeczy i to napisałem.

Moje recenzje od jakiegoś czasu są zaniżane przez trolli i ludzi, którym wypomniałem błędy. Nie mają praktycznie żadnych konstruktywnych negatywnych komentarzy, te negatywne opierają się praktycznie na inwektywach i są ogólnie rzadkością.

Różnica między mną, a Tobą nadal polega na tym, że ja jestem świadomy pewnego stanu rzeczy, a Ty nie. I o tę świadomość właśnie chodzi.

ocenił(a) film na 3
Caligula

Ha ha ha, właśnie im więcej filmów oglądałeś tym więcej widzisz braków w kiepskich filmach.

ocenił(a) film na 8
kooba

Wymień lepsze filmy z tego gatunku i tej samej klasy (B). Bo ja nigdy żadnemu filmowi tego typu nie dałem więcej niz 6/10, ten ma 8/10. Perełka po prostu.

Zgadzam sie tylko z twoim ostatnim zapisem, że zestawienie górnolotnych zdjęć z początku filmu z bądź co bądź rozrywkowym dyrdymałem to lekki suchar.

ocenił(a) film na 3
kooba

Dla mnie ten początek w ogóle nie ma nic wspólnego z tym filmem to takie haniebne szokowanie.

Sam przebieg filmu niestety nie opiera się na relacjach między postaciami, ale na dosłownym spacerku przez kolejne miejsca, a dzieci są ograniczone do poziomu zombie z nocy żywych trupów jako plaga bezmózgów. Moja ocena 4/10 Po za tym nie pochwalam samego filmu za tematykę, którą na siłę próbuje wzbudzić w okół siebie zainteresowanie.

ocenił(a) film na 2
Movie_Crash_Man

Akurat początek był najlepszy.

kooba

ludzie niedlugo to sie przez was zabije bo jak moze madry zyc w swiecie tylu durni??? po co??
a tak powaznie po to byly te sceny na poczatku zeby pokazac ze caly swiat trabi i wspolczuje jak bobaskowi sie kuku dzieje !!!!!!!! i piekna koncowa scena jak karabinier zabija glownego bohatera bo mu sie zal dzieci zrobilo jak on walczyl z nimi na lodzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!! a potem zeszli na lad i dziecko mowi : "adios" on sie odwraca i dostaje kulke
CZY NAPRAWDE TAK TRUDNO OBEJRZEC FILM ZE ZROZUMIENIEM???? ze myslec to sztuka to juz dawno wiem

ocenił(a) film na 7
ryland777

nie martw się tacy są POLACY pod dramatami obyczajowymi piszą ze usnęli bo nie było akcji ja nieraz ogladam filmy z średnia 3,4 bo kocham kino klasy B a często średnia jest zanizona

ocenił(a) film na 4
ryland777

"caly swiat trabi i wspolczuje jak bobaskowi sie kuku dzieje"

Polecam poddać się eutanazji.

ocenił(a) film na 3
kooba

"Jedyne co w tym filmie mnie zaszokowało, i co uważam, za wyjątkowo niesmaczne nadużycie, to ukazanie na początku autentycznych zapisów z tragedii i śmierci wielu dzieci. To zestawienie z późniejszymi dyrdymałami to nic innego jak profanacja pamięci tych ofiar. "
dokładnie

ocenił(a) film na 7
kooba

Tylko osioł ocenia coś czegoś nie ogląda, a przewija. Twoje zdanie nie ma żadnej wartości.
Esencją tego filmu jest właśnie gęsty klimat, który to nie uraczyłeś, bo przewijasz.
Pewnie nie widziałeś lub nie doceniasz najlepszych filmów grozy z klimatem,
bo mają według ciebie dłużyzny np:
Psychoza 1960, Ptaki 1963, Noc żywych trupów 1968, Dziecko Rosemary 1968,
Egzorcysta 1973, Don't Look now 1973, Wicker man 1973,
Teksańska masakra piłą łańcuchową 1974, Szczęki 1975, Deep Red 1975,
Omen 1976, Le locataire 1976, Suspiria 1977, Invasion of the Body Snatchers 1978,
Świt żywych trupów 1978, Halloween 1978, Obcy 1979, Lśnienie 1980, Zemsta po latach 1980,
Evil dead 1981, Coś 1982, Koszmar z ulicy wiązów 1984,
The Fly 1986, Wysłannik piekieł 1987, Angustia 1987, Candyman 1992, Funny games 1997,
Krąg 1998, Ju-on Grudge 2002, Widmo 2004, Conjuring 2013 itp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones