PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31092}

D'Artagnan

The Musketeer
5,9 5 404
oceny
5,9 10 1 5404
D'Artagnan
powrót do forum filmu D'Artagnan

Bajka

ocenił(a) film na 3

Z książki twórcy wzięli tylko imiona bohaterów a resztę sami wymyślili. Ale to i tak nie największy problem.... Problemem jest to że ten film jest tak naiwny, dziecinny, głupi i o dziwo momentami, źle zrobiony. Nigdy wcześniej nie widziałam tak sztucznego deszczu. Walki są zabawne.

Natalis_Elisabeth6002

Ludzie, powiedzcie mi dlaczego aż trzykrotnie odtwórcą roli Aramisa w ekranizacjach muszkieterów był pederastą? Mój komentarz nie ma na celu wdawać się w ideologiczne kłótnie na temat LGBT. Chcę tylko zwrócić uwagę na tą dziwną przypadłość muszkietera Aramisa. Gdyby jeden z muszkieterów był homoseksualistą (mówię oczywiście o aktorach) nawet w każdej ekranizacji, to można powiedzieć że to tylko przypadek. Ale aż trzykrotnie trafiło na nieszczęsnego Aramisa???

ocenił(a) film na 3
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie potrafię odpowiedzieć ci na to pytanie. Nie znalazłam żadnych informacji mówiących że Jeremy Irons jest homoseksualistą. Chamberlain jest nim a trzeciego orientacji nie znam. Może ten przypadkowy dobór tych aktorów do roli najbardziej eleganckiego i pociągającego (w książkach ma najwięcej romansów Aramis) z muszkieterów, najlepiej oddają to że Aramis jest trochę zniewieściały?

Natalis_Elisabeth6002

Natalis, czy my się dobrze zrozumieli?
Nie piszę tutaj tylko o Richardzie Chamberlainie. Piszę też o Charlim Sheenie i Luku Evansie. Nie piszę tylko o Gérardzie Depardieu, bo co prawda on też jest pederastą, ale nie grał Aramisa, tylko Portosa.
Tak sobie myślę. Może to nie przypadek. Może twierdzą, że Dumas insynuował iż Aramis był homoseksualistą. Więc reżyserzy w jego rolę wcielają pederastów. Taki podtekst. Rozumiesz? Ale to co Ty piszesz ma jakiś sens. Ja niestety książki Dumasa nie czytałem, oglądałem tylko film.
Ale z drugiej strony nie twierdźmy od razu, że jak facet nie jest niezadbany to do razu z jego orientacją coś nie tak. To by chyba była nadinterpretacja.

ocenił(a) film na 3
Shadow_dawnego_ggggggg

Charliego Sheena orientacji nie znałam. O Evansie słyszałam ale do głowy mi nie przyszedł wczoraj :). Przeczytałam Trzech Muszkieterów, 20 lat później i Wicehrabiego de Bragelonne, więc wiem że Dumas nie insynuował że Aramis był homoseksualistą. Z tego co pamiętam to w którejś części jest takie o nim zdanie: ''Był to człowiek tak uwielbiany przez kobiety'' coś w tym stylu (Aramis też bardzo lubi bliższe relacje z kobietami). W książkach Aramis jest hetero. Reszta przyjaciół tak samo. Widziałam kilka wersji muszkieterów i moim ulubionym filmowym Aramisem jest Jeremy Irons.

Shadow_dawnego_ggggggg

ty chyba masz jakiegos fioła: w kazdy watek wklejasz te swoje madrosci?

kotbury

Jako że już drugi raz jestem atakowany z tego samego powodu, to nie ma potrzeby ponownego powtarzania. Proszę sobie przeczytać (nie jest tego dużo), a wtedy kotku zrozumiesz moje motywy:
https://www.filmweb.pl/person/Joseph+Gatt-398631/discussion/mia%C5%BCdzy+beret+s woim+wygl%C4%85dem-2159794

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_ggggggg

w powieści wszyscy muszkieterowie są hetero
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aramis
zresztą w czasach Aleksandra Dumas, homoseksualizm był we Francji przestępstwem, legalizację homoseksualizmu we Francji zaprowadzono dopiero pod koniec lat 70-ych XX wieku

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_ggggggg

w powieści wszyscy muszkieterowie są hetero
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aramis
zresztą w czasach Aleksandra Dumas, homoseksualizm był we Francji przestępstwem, legalizację homoseksualizmu we Francji zaprowadzono dopiero pod koniec lat 70-ych XX wieku

Natalis_Elisabeth6002

wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be'.

ocenił(a) film na 3
kotbury

podejrzewam że gdyby moja ocena była wyższa nie spotkałaby mnie taka uwaga z twojej strony

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones