Film

1963 1 godz. 29 min.
6,8 247
ocen
6,8 10 1 247
116
chce zobaczyć
{"id":"4858","linkUrl":"/film/Daleka+jest+droga-1963-4858","alt":"Daleka jest droga","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/48/58/4858/7582574.2.jpg"}
Po zakończeniu II wojny światowej porucznik Adam Włodarczyk wraca do Polski, aby wypełnić ostatnią wolę zmarłego żołnierza.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Koniec wojny. Żołnierze I Dywizji Pancernej generała Maczka muszą zdecydować, co robić dalej. Porucznik Włodarczyk postanawia zamieszkać w Szkocji wraz z kochającą ją Angielką, Sheilą. Dawny jego antagonista, chorąży Ziętara, czyni go jednak na łożu śmierci egzekutorem swego testamentu. Porucznik wraca do Polski, by za pieniądze Ziętary zbudować w ich rodzinnej wiosce szkołę.

na podstawie
Ksawery Pruszyński "Ziętarowe skarby", "Pomiędzy wilki" / "W Grywałdowej" (opowiadanie) / Józef Hen "Ziętarowe skarby", "Pomiędzy wilki" / "W Grywałdowej" (dialogi)
studio
Studio Filmowe Iluzjon
inne tytuły
Film kręcono w Skolimowie, Czorsztynie i Krakowie (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • "Polska szkoła filmowa"

  jawor61 ocenił(a) film na 7

  - to widać

  • Zapewne długoletni "pułkownik" ...

   starekino

   ... ostry klimat, nie do strawienia zapewne na kolaudacji, a poza tym, dość przygnębiający obraz polskich żołnierzy zachodnich sił zbrojnych, rozdartych między ułożeniem sobie nowego życia na Zachodzie, a powrotem do Polski, z jednej strony kolejny raz oszukani przez Londyn, z drugiej ... więcej

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.