Daleko od Reykjavíku

Héraðið

2019 1 godz. 32 min.
6,4 526
ocen
6,4 10 1 526
1 446
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
powrót do forum filmu Daleko od Reykjavíku
 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  Dla mnie to oczywista alegoria nadużyć władzy, manipulacji i propagandy. I wśród uległych "baranów" musi się znaleźć chociaż jedna osoba, która ma odwagę, która nie ma nic do stracenia. Ma odwagę i determinację, żeby pokazać, że mogą, że mają prawo, że wręcz mają obowiązek walczyć o to, co dla nich ważne. Szkoda, że w większości społeczeństw, większość z nas jest "baranami" - uległymi, podporządkowującymi się władzy, strachliwymi. Potrzebne jest nam wiele takich islandzkich Ing.

 • dokurobei ocenił(a) ten film na: 6

  Agatonik Ale ale alegoria...? Tu wszystko jest przecież dosłownie, bezpośrednio, in your face. Na czym chyba film trochę cierpi, bo wypada gorzej niż dwie poprzednie islandzkie produkcje, które trafiły do naszych kin: "Kobieta idzie na wojnę" i "W cieniu drzewa".

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  dokurobei To taka malutka lokalna władza. Ale mechanizmy takie same przy każdej, też na najwyższych szczeblach.

 • Agatonik Zawsze mi smutno patrzeć na tych którzy myślą że to oni się wyzwolili i to oni są świadomi a reszta to barany prowadzone na rzeź. A naprawdę to tacy właśnie co myślą że oni to wiedza i oni to właśnie znają prawdę są najbardziej ruchani w tyłek i najbardziej dają sobą manipulować.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  BartasBartas Czyli trzeba siedzieć cicho i godzić się na to, władza (mniejsza lub większa) każe?

 • Agatonik .

 • Agatonik Trzeba żyć własnym życiem i nie zwracać uwagi co mówi pan x i pan y. Zajmij się pasją, rozwijaniem hobby, spotkaniami z przyjaciółmi i kompletnie nie zwracaj uwagi na to co mówią inni ludzie. I to nie tylko to ci na górze bo ci na dole co krytykują tych na górze to są tacy sami atencjusze.

  Krótko: dajesz się r.u.c.h.a.ć jak oglądasz tvp, dajesz się r.u.c.h.a.ć jak oglądasz tvn ale dajesz się też r.u.c.h.a.ć słuchając niezależnych mediów co to niby chcą tamtych poprzednich odsunąć od władzy.
  Kogokolwiek nie będziesz popierać, za kimkolwiek nie będziesz stać to zawsze ktoś cie będzie r.u.c.h.a.ł - tylko po prostu inne osoby. Bo na tym polega polityka. To nie piękne idee i naprawianie świata. To biznes i walka o poparcie ludzi. Nic więcej.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

  BartasBartas W jakiejś części się zgadzam. Ale niestety, czy nam się to podoba to czy nie - oni mają wpływ na nasze życie. Chociażby przez ustanawianie prawa. I raczej wolę wiedzieć, co mi przygotowują.