PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1127}
7,7 8 711
ocen
7,7 10 1 8711
7,6 8
ocen krytyków
Danton
powrót do forum filmu Danton

Depardieu jako Danton jest rewelacyjny! Wprawdzie Wajda mocno wyidealizował postać Dantona, ale to filmowi nie szkodzi. "Danton" to moim zdaniem to jedno z najlepszych dzieł Wajdy. Osobiście odebrałam ten obraz jako alegorię PRLu z jego "wymiarem sprawiedliwości" i "społeczną równością". Wszakże wszystkie rewolucje mają taki sam mechanizm. Bardzo sprytnie pan Wajda zakamuflował pewne treści.

allani

Depardieu jako Danton potwierdził, że jest naprawdę dobrym aktorem.

ocenił(a) film na 10
allani

Raczej tak,tu pokazał kunszt.

ocenił(a) film na 7
allani

Ja stawiam na "Czystą formalność", czysto subiektywnie, bo uwielbiam ten film. :)

ocenił(a) film na 9
allani

Depardieu owszem, ale to co zrobił Pszoniak to istny geniusz gry aktorskiej.

chemas

Mam takie samo zdanie.

ocenił(a) film na 7
allani

Dokładnie, wszyscy zachwycają się Pszoniakiem, ale Depardieu zjadł go tu na śniadanie.

ocenił(a) film na 6
adamcpdst

O właśnie, to Depardieu podnosi poziom filmu.

ocenił(a) film na 8
adamcpdst

Bez przesady z tym śniadaniem. Obaj byli genialni, po prostu zagrali inne charaktery. W ogóle aktorstwo tutaj - nawet drobne role Treli czy Kociniaka - jest wybitne. Kiedyś Polacy naprawdę potrafili grać, młodsze pokolenie już nie jest tak dobre.

ocenił(a) film na 7
tomek_spolski

Kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów. Myślę, że Dorociński, Lubos czy Jakubik za 10-20 lat też będą postrzegani jak wielcy aktorzy, nie jest tak źle. Gajos też kiedyś był tylko szczerbatym typkiem z czołgu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones