PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302192}
6,9 19 366
ocen
6,9 10 1 19366
Death Note: Notatnik śmierci
powrót do forum filmu Death Note: Notatnik śmierci

Super film! 10/10

ocenił(a) film na 10

Death note jest ekstra, niezły klimacik, cały czas trzyma w zaciekawieniu, świetny soundtrack. Polecam wszystkim fanom kina azjatyckiego i nie tylko. I oczywiście nie można nie obejrzeć drugiej części Death Note: The Last Name. Filmik naprawde super!

Yukari

Obejrzysz anime to padniesz. To to samo tylko 20 razy lepiej. A jak nie anime, to niedługo JPF wypuszcza mangę.

ocenił(a) film na 5
Yukari

Primo film jest produkcji Amerykańsko-Japońskiej.
Secundo jest naprawdę irytujący dla osób znających choćby anime. Ja wiem, że nigdy sie idealnie nie zrobi filmu z mangi/anime, że trzeba pominąć niektóre wątki, ale proszę! Oni sobie pozmieniali całkowicie niektóre motywy! Równie dobrze mogliby tylko tytuł taki sam nadać, a nakręcić zupełnie inną bajkę.
Za to Ryuuk był uroczy. :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Osgiliath88

Ludzie dajcie już spokój, tylko anime i anime... a anime powstało później i filmy nie mają z nim nic wspólnego.

Filmy są lepsze od anime (ale gorsze od mangi) w kwestii porównania dwóch ekranizacji tego samego komiksu. Dlaczego? Bo nie są wtórne i nie wieje nudą. Komuś kto nie czytał mangi albo przeczytał ją dopiero po obejrzeniu serii anime ciężko to zrozumieć, ci którzy mangę czytali wcześniej (tak jak ja) zrozumieją jak najbardziej. W filmach sporo zmienili dzięki czemu nie mam pewności co się wydarzy w następnej scenie a więc nie nudzę się oglądając.

Niestety poniekąd macie rację, ponieważ niektóre nowe wątki choć miały potencjał, nie zostały w pełni wykorzystane albo je uprościli. Nie jest jednak łatwo zmieści w filmie treść trzech tomów (film pierwszy) a tym bardziej czterech (film drugi przy wyłączeniu wątku Youtsuby). Niemniej i tak uważam że filmy wyszły bardzo dobrze.

Co do gry aktorskiej, jest ona specyficzna i trzeba się przyzwyczaić. Albo się komuś podoba albo nie.

"Primo film jest produkcji Amerykańsko-Japońskiej"

Amerykanie nie mieli wpływu na treść filmu a dzięki ich wsparciu mogliśmy podziwiać shinigami animowanych komputerowo zamiast pluszowych maskotek czy przebranych aktorów (patrz: Gojira i aktorska wersja Sailor Moon).

ocenił(a) film na 4
HuntMocy

Hmmm a traktując film i anime jako osobne całości? Co jak ktoś nie czytał mangi? Myślę, że anime mu się spodoba, a film raczej zdecydowanie nie przypadnie do gustu. Jak miłośnik mangi chce obejrzeć coś zaskakującego niech włączy sobie najnowszą część Godzilli, a nie ekranizację DN. Na lepsze wyszło wierne trzymanie się mangi, gdyż dzięki temu otrzymaliśmy ciekawszy scenariusz. No i zresztą dwie, a nawet trzy części filmu nie objęły, by wszystkich wątków. No a kto byłby na tyle twardy, by zobaczyć więcej niż 3 części tego? Ja odpadłem po jednej.

A i dziękuję, za wyjaśnienie roli Amerykanów w tym filmie. Teraz się okazuje, że to im zawdzięczamy najciekawszy element tego filmu (za taki uważam postać Ryuuka). Szczerze mi się ten film nie podobał i czekam na amerykański remake.

ocenił(a) film na 8
Roy_v_beck

"czekam na amerykański remake."

Boże uchowaj... wyjdzie taka sama nędza jak amerykańskie wersje Ring i Ju-On. Zresztą remake jest mało prawdopodobny, Warner Bros już już naczepał kasiorę za wszystkie trzy filmy.

Co kwestii jeśli ktoś nie czytał mangi to się zgadzam, w przypadku DN komiks i serial są niemal identyczne (pomijając wycięcie kilku mniej ważnych wątków w drugiej serii) więc jeśli ktoś najpierw oglądał anime to filmy będą tak samo słabsze od serialu jak słabsze są od mangowego pierwowzoru. A niestety większość maniaków DN mangi nigdy nie czytała...

ocenił(a) film na 1
Yukari

Film w ogóle nie przypadł mi do gustu. Gdy zobaczyłam Shinigami padłam... Ryuuku jest jedną z moich ulubionych postaci, gdy zobaczyłam go w filmie nie wiedziałam czy się śmiać, czy płakać... Nikomu nie polecam...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones