PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=228227}
7,3 224 581
ocen
7,3 10 1 224581
6,2 20
ocen krytyków
Deja Vu
powrót do forum filmu Deja Vu

1/10 Nieporozumienie

ocenił(a) film na 1

Strata czasu, nawet nie wiem jak to inaczej skomentować. Oglądając film miałam wrażenie, że już go gdzieś widziałam. Bo widziałam, ale szybko o nim zapomniałam. GNIOT! Czyli obejrzałam drugi raz, podwójna strata czasu. Nie wiem skąd takie wysokie oceny.

ocenił(a) film na 9
dianka22

Po co oglądałaś drugi raz?

ocenił(a) film na 8
dianka22

ales ty glupia.

użytkownik usunięty
dianka22

Dla mnie ten film jest kolejnym bardzo miałkim "produkcyjniakiem" z Hollywwod,którego marketingowcy wymyslili chyba jako "popłuczyny" po serialu "LOST"...Nie ma tutaj żadnej wyraźnej fabuły a przeskoki czasowe tylko zaburzają obraz całości...Myślę,że ten film jest znowu kolejnym filmidłem mającym na celu spostponowanie zamachów na WTC w 2001 oraz w Hiszpanii oraz Londynie

dianka22

Ale ty jesteś głupia. Żal mi ciebie, naprawdę.

ocenił(a) film na 9
dianka22

gniot? co to w ogóle znaczy!
kto wymyślił tak dziwnie nieprofesjonalną nazwę dla filmów.
wydaje mi się ze nastolatki rodem z emo lub neo. mam rację ?????

ocenił(a) film na 8
bosikxxx

a co się dziwisz? takie już mamy społeczeństwo. karmi się śmieciami, później tak myśli, jest manipulowane i gada pierdoły, narzeka, a nie widzi, że są to konsekwencje ich wyboru.

ocenił(a) film na 5
bosikxxx

nie wiem jak zaloyciel tematu ale ja nie jestem emo ani neo ani tez nie mam 15 lat i równiez film mi sie nie podobal. lubie Denzela niestety moim zdaniem nie uratowal tego filmu. Amerykaska fantazja i tak polowa populacji nie wie o czym oni gadaja w tym filmie ... (sama akcja troche trzyma w napieciu) to tyle ... i darujcie sobie pojazdy, kazdy ma prawo miec swoje zdanie.

ocenił(a) film na 5
milk_shake

zalozyciel *

ocenił(a) film na 9
milk_shake

Fajnie seplenisz... Chyba masz milk shake w głowie.

ocenił(a) film na 5
ArbuZinho

ale mi dogadales, uuu ...

dianka22

"Oglądając film miałam wrażenie, że już go gdzieś widziałam." - DEJA VU ??? :P

wikija

To samo chciałem napisać tej idiotce hehehe

krzysiekk123

Ludzie litości, nie piszcie, ze ten film jest ciezki, wymagajacy, a kazdy komu sie on nie podoba jest idiota. Obejrzyjcie Kubricka albo Tiera i zobaczcie co to jest wymagajacy film. Deja vu to film na poziomie gimnazjum. Kolejny amerykanski filmik z pościgami, fajnymi wybuchami i gosciem, który ratuje fajną laskę. Teorie o podrózach w czasie są pozbawiona sensu i logiki i zaprzeczają same sobie nawzajem. Już po obejrzeniu sceny z tym satelitą co to niby przez sciany widzi mozna paśc trupem ze smiechu. Do tego zrypane zakonczenie i Denzel jako zbawca ludzkosci.

ocenił(a) film na 6
milenasy

dokładnie, rajcują sie wszyscy filmem który jest średni, dosyć mam też denzela herosa. chyba nie ma sensu nic więcej pisać Milenasy, bo wszystko już powiedziałeś/aś von Trier i Kubrick to jest coś. pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
milenasy

Moim zdaniem to nie " ...Kolejny amerykanski filmik z pościgami, fajnymi wybuchami i gosciem, który ratuje fajną laskę ... " Film ma sens tylko go trzeba zrozumieć i właściwe zinterpretować a nie tak płytko jak niektórzy tu. Jak dla mnie filmy jest bardzo dobry.

ocenił(a) film na 5
zielee8

to ja poprosze moral tej bajki ...

ocenił(a) film na 6
milenasy

piszesz, że podróże w czasie ukazane w filmie są pozbawione sensu i śmieszyło Cię przenikanie przez ściany. Jak film jest z kategorii sf, to potrzeba niestety troche wyobraźni i brać poprawkę na niektóre kwestie.

ocenił(a) film na 6
Ash_04

I właśnie trudno to co niektórym zrozumieć , jak sama nazwa gatunku wskazuje science - fiction czyli trochę wyobraźni a reszta z przymrużeniem oka. Ważne aby się dobrze bawić oglądając ;]

ocenił(a) film na 6
djrav77

Dokładnie. Ja nie jestem fanką tego typu fimów, co więcej ... przed seansem zostałam właśnie uprzedzona, że film jest z kategorii sf, więc doszło do mnie "aha, ok ... "czyli zmieniamy punkt widzenia i myślenia o świecie przymieżając się do takiego filmu. Ja sie świetnie bawiłam oglądając Deja vu. Jakbym chciała obejrzeć sobie coś realistycznego na daną chwilę, obejrzałabym pewnie jakiś dramat biograficzny ;)

ocenił(a) film na 6
Ash_04

Podoba mi się takie podejście do sprawy.
Szkoda tylko , że niektórzy nie potrafią tego pojąć , a później twierdzą , iż się zawiedli bo spodziewali się czegoś więcej.
Ja też nie jestem maniakiem science fiction lub fantasy , ale nie można ciągle wpatrywać się w dramaty czy thrillery które akurat uwielbiam. Zmieniając gatunek na sf trzeba zmienić też tok myślenia podczas oglądania.
Są filmy . które ciężko jest strawić , ale DEJA VU w swoim gatunku jest jednym z lepszych akurat.
pozdrawiam Ash_04 :)

ocenił(a) film na 6
djrav77

zgadzam sie w 100%. Też uwielbiam dramaty, thrillery, wojenne, psychologiczne...ale ciekawym filmem sf też nie pogardzę :) trzeba sie trochę oderwać czasem od tej szarej rzeczywistości i popłynąć ...heh.

Również pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 6
Ash_04

Wczoraj oglądałem ''Księdza''. To co tam ujrzałem , gdy zacząłem czytać posty do tamtego filmu aż mnie przeraziło!
Tam tematem przewodnim stała się walka o kościół tak jak tu o przenoszenie się w czasie.
Ludzie chyba zapomnieli , iż są fora przeznaczone do walki ze sobą na dane tematy. Tu mamy opiniować to co oglądaliśmy w kinie lub na dvd.
Widzę że co niektórym wymykają się pewne rzeczy z pod kontroli ... niestety.

ocenił(a) film na 8
dianka22

Brawo.

dianka22

Dołączam do osób uważających, że jesteś "gupia" Wystawiam Ci 0/10 ! Film jedyny w swoim rodzaju, naprawdę swietny

ocenił(a) film na 10
ubersoldat

dianka22 kompletnie nie znasz się na filmach i niepowinnas ich oceniac widac ze nie masz gustu!!! ten jest po prostu znakomity i wszyscy się ze mną zgodzą ;-) bardzo bardzo polecam

ocenił(a) film na 6
akwamaniak89

ja sienie zgadzam, film jest sflaczały i taki sobie, nie wciskajcie mi kitu o tym że się nie znam, czy że go nie zrozumiałem bo jestem dzieciakiem itp. bo film jest średni i co więcej nie niesie nic nadzwyczajnego ze sobą. to jest jaranie się średnim filmem i wciskanie komuś kitu że jest głupi bo nie umie go docenić.

dianka22

Kobieto jeśli ma się IQ poniżej 80 to nie ma się co brać za oglądanie takich filmów. Sama widzisz że nawet drugi raz po obejrzeniu nie zrozumiałaś fabuły.

ocenił(a) film na 6
dianka22

Koleżanka ma trochę racji. Denzel Washington bardzo często gra rolę Zbawiciela - to z całą pewnością się powtarza. To typowe kino relaksacyjne o klasycznym rozplanowaniu punktów zwrotnych. Jeśli ktoś celuje w kino z średniej półki, to powinien to obejrzeć, przynajmniej do połowy.

ocenił(a) film na 10
dianka22

Jedynie odpowiadam, bi ktoś (ty, głupa cipo) uważa, że coś co widzi to jest tym czego, nie widzi. Otóż jest to przeciętny film, ale z taaaaakim klimatem, że obdzieliłby 10 innych filmów. Prowokacja Ci się udała. Tym nie mniej - wypowiedź bez sensu.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Film jest fajny ale do momentu gdy widz nie zacznie się zastanawiać i analizować wątek z podróżami w czasie. Później okazuję się, że film ma dużo nieścisłości i niedomówień. Takie Produkcje powinno się obejrzeć i nie zastanawiać się czy to wszystko co się wydarzyło w filmie miało sens. Co innego Incepcja, która była kręcona bardzo długo i miała bardzo dobrze przemyślaną fabułę. Według mnie Deja Vu to kolejny film o gościu, który ratuję piękną kobietę, a motyw z podróżami w czasie nie jest aż tak bardzo ważny.
Aha i jeszcze jedno film nie bez powodu jest w Sci-fi :)

ocenił(a) film na 10
dianka22

Mam nadzieję że posty podobne do twoich czyli tak zwane prowokacje będą z upływem czasu na forum zanikać. "nie wiem skąd takie wysokie oceny" Otóż skoro ocena jest rzeczywiscie wysoka (bo jest), to znaczy że w tym filmie coś jednak tkwi. Poza tym, to że film nie jest do końca realistyczny, nie oznacza że nie można podać logicznych wyjaśnień wątków. Trzeba się tylko na chwilę zatrzymać i pomyśleć nad fabułą, ponieważ w przeciwieństwie do całej masy filmów przegadanych tutaj nie mamy wszystkiego podanego na tacy i niektóre rzeczy można próbować wyjaśnić w różny sposób.

dianka22

ludzie na miłosc boska, to tylko film i tylko taka ma role ma bawic i zapewnic zabawe na jakis czas to spełnia w 100% tak ma byc a Trole prosze nie karmic,
jak czytam te pseudo-naukowe wywody podjaranych ,,kinomaniaków,, to mi sie rzyga.. chce na was debile

louis2014

ps. nieporozumieniem sa twoje narodziny

louis2014

Film jest wedle mnie przedstawiony genialnie. Nie jest to zwykłe przemieszczenie w czasie i uratowanie tego co można, już sam początek filmu pokazuje nam bardzo ciekawe wątki.
[SPOILER] - Gdy Doug wchodzi do mieszkania Clair i widzi zakrwawione rzeczy które pod koniec okazują się opatrunkami z jego własnych ran, napis na lodówce, jego wiadomośc na sekretarce . . .Tego jest wiele. I tym własnie cechuje że ma w sobie pewna spójnośc a zarazem niewyjaśnione wątki>
Ja osobiście nie uznaje tego za "przeciętne kino Hollywoodu" dla mnie ten film to coś więcej. . .

Pozdrawiam

DayWalkeer

................ i tu sie zgadzam własnie w całej rozciagłosci ( wczesniej nie chciało mi sie rozpisywac ), w tym filmie jest wszystko co powinno byc , jest sens i jest logika -wystarczyło tylko uwaznie obejrzec ale widocznie dla Dianki22 dwa razy to za mało ,no cóz niektóre jednostki mają problem z logicznym mysleniem i wola ogladac arcydzieła jak ,, DOM LATAJĄCYCH SZTYLETÓW, W MOJEJ opini ten film nie kwalifikuje sie na arcydzieło ale ja mu dałem 8 gwiazdek bo na tyle zasługuje, ma wszystko co powiniem miec DOBRY FILM

ocenił(a) film na 6
louis2014

I tu się zgodzę jak najbardziej z Louis'em2014. Ten film nie miał być arcydziełem i dać ludziom do myślenia (a tu tak zawrzało na temat przenoszenia się w czasie) lecz jego zadaniem było wciągnięcie w akcję i zapewnić dobrą zabawę widzowi ... widzowi który lubi takie kino. Filmy akcji , dobre filmy akcji , tak właśnie powinny wyglądać nawet te o tematyce sf. W tym filmie akcji na pewno nie brakuje a sama konstrukcja filmu jest dosyć ciekawa. Nie jestem miłośnikiem tego gatunku ale Deja Vu jest jednym z nielicznych wyjątków które da się oglądnąć nawet jeśli się jest przekonanym że to nierealny temat.
Niezły obraz , wciągający , na pewno nie nudny , z dobrze grającym Washingtonem (nawet) i piękną Paulą Patton. No i te eksplozje .... dopracowane a zwłaszcza końcowa.
Miłośnikom kina akcji polecam.
pozdrawiam

djrav77

thanks

ocenił(a) film na 9
dianka22

dianka chyba naprawdę nie pojełaś fabuły, a wcale nie jest ciężka do zrozumienia...no cóz.... a teraz do ciebie milenasy : teorie o podrózach w czasie może i są momentami pozbawione logiki , ale nie sensu, a w tym filmie są jak najbardziej na miejscu, gdyż jest to film sci- fi , jeśli wiesz co to w ogole znaczy....

ocenił(a) film na 6
dianka22

Nie wiem, czy wiesz, ale na twój temat powstało już sporo rozpraw doktorskich, i badań empirycznych - mogłabyś się zgłosić do grona współ-ankietowanych to i jeszcze jakaś stówka może by wpadła.

ocenił(a) film na 10
dianka22

nieporozumieniem były Twe narodziny...

ocenił(a) film na 9
UPADLY_WIDZ

Przyszedł Troll zrobił temat a wy sie kłócicie między sobą a on czyta i sie śmieje

ocenił(a) film na 6
UPADLY_WIDZ

Grubo jej pojechałeś :)
pozdro

ocenił(a) film na 6
dianka22

Już widziałaś.Na tym własnie polega odczucie deja vu :))

ocenił(a) film na 10
dianka22

Myśle ze jesteś blondynką, bo taka tępa

ocenił(a) film na 1
Bolt

Do wszystkich zainteresowanych moją inteligencją, wiekiem i kolorem włosów. Nie oceniam waszego gustu filmowego. Jeżeli komuś się ten film podobał lub jest nim zachwycony to jest to jego prawo. Moim zdaniem film jest słaby, nudny i emocjonujący jak wigilia w Klanie. Póki co żyjemy w kraju, w którym jest wolność słowa i można wyrażać opinie na temat rzeczy, które nam się nie podobają. Przypadkiem jest to forum na którym oceniamy filmy. Jak będę pisać bloga o swoim życiu poprosze o opinie na mój temat wszystkich tutaj zainteresowanych.

ocenił(a) film na 6
dianka22

dianka, co poradzisz dzieciaki komputery podostawały na 1 komunię. film słaby, typowe hasła typu "nie zrozumiałem fabuły, nie znam się, itp." plus pojazdy o narodzinach. no nic nie ma co się przejmować. swoją drogą Denzel zagrał w wielu lichych filmach za wysoko ocenianych. pozdrawiam Cię dianka22

ocenił(a) film na 1
zgliszcz

pewnie masz racje. Jakbym miała 10 lat to te wybuchy, eksplozje, komputery i efekty specjalne by mnie "jarały".

ocenił(a) film na 6
dianka22

mnie czasem jarają ale nie w tym filmie

ocenił(a) film na 9
dianka22

Może po prostu chodzi o bardzo skrajną i moim zdaniem niezasłużoną opinię o tej produkcji, którą wystawiasz prawdopodobnie nie będąc miłośniczką tego gatunku. Notabene miłośnikiem wcale nie trzeba być, ale rozumieć, że pewne gatunki mają swoje sztandarowe historie a przede wszystkim cechy. Deja Vu jak dla mnie ma przede wszystkim niezwykły klimat i za to cenię ten film.
Szkoda też, że niektórzy niezbyt ogarniają pogłębiającą się ludzką wiedzę z takich 'zagadkowych' dziedzin jak fizyka kwantowa, astrofizyka, astronomia i mnożące oraz mające coraz więcej zwolenników teorie o zakrzywionej czasoprzestrzeni, równoległych światach, czarnych dziurach itp, itp. To, co dziś nazywamy sci-fi niekoniecznie musi tym być za X lat.

ocenił(a) film na 6
Ewi_2

interesuję się takimi rzeczami, kino s-f uwielbiam, jakoś jednak mi się nie spodobał ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones