Odtwórz Zwiastun nr 1 (angielski) 3:21
Film

2009 2 godz. 20 min.
7,3 172
oceny
7,3 10 1 172
167
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"id":"447580","linkUrl":"/film/Delhi-6-2009-447580","alt":"Delhi-6","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/75/80/447580/7437367.2.jpg"}
Urodzony w Ameryce Roshan (Abhishek Bachchan) przywozi swoją schorowaną babcię (Waheeda Rehman) do Indii. Nie zdawał... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Delhi-6
Zwiastun nr 1 (angielski) 3:21
Delhi-6 - Zwiastun Nr 1 (angielski) Delhi-6 - Zwiastun Nr 1 (angielski)

Urodzony w Ameryce Roshan (Abhishek Bachchan) przywozi swoją schorowaną babcię (Waheeda Rehman) do Indii. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że ta krótka wycieczka, może na zawsze odmienić jego życie, prowadząc do podróży w głąb samego siebie. Tłem całej fabuły jest życie istniejące za murami Starego Delhi. Miasto pokazuje chaos, religię,Urodzony w Ameryce Roshan (Abhishek Bachchan) przywozi swoją schorowaną babcię (Waheeda Rehman) do Indii. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że ta krótka wycieczka, może na zawsze odmienić jego życie, prowadząc do podróży w głąb samego siebie. Tłem całej fabuły jest życie istniejące za murami Starego Delhi. Miasto pokazuje chaos, religię, modlitwę i etos indyjskich mieszkańców. Symbolem miasta jest 110006 a oznaką miłości do niego nazwa "Delhi-6". Film jest oparty na wspomnieniach związanych z dorastaniem reżysera w Chandni Chowk, dzielnicy Starego Delhi.

boxoffice
$13 125 579 na świecie
$879 913 w USA
$12 245 666 poza USA
studio
Dillywood / Rakeysh Omprakash Mehra Pictures / UTV Motion Pictures
inne tytuły
Delhi 6 (alternatywna pisownia) Indie
Dilli 6 (tytuł roboczy) Indie
Więcej...
Hrithik Roshan, Siddharth, Imran Khan, Ranbir Kapoor i Akshay Kumar dostali propozycję zagrania Roshana Mehry, jednak każdy z nich odrzucił propozycję. Ostatecznie angaż otrzymał Abhishek Bachchan.
Kiedy Roshan (Abhishek Bachchan) przychodzi do Madangopala (Om Puri), by zaprosić go na Jagran, do jego ubrania przyczepione są kłaczki wełny. Kiedy wychodzi, już ich nie ma.
Akcja w filmie rozgrywa się w 2001 roku, ale są sceny, gdzie zostają pokazane przygotowania do indyjskiej wersji "Idola", które nie mogły mieć miejsca przed 2004 rokiem.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Gdzie mozna obejzec ten film???? Z góry dzieki za odpowiedz

  • Gulshan Grover NIE zagrał w tym filmie.

   _Summer_

   Możecie usunąć go z obsady.

   • Delhi-6: mieszane uczucia?

    carollah ocenił(a) film na

    Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

    • Obiektywne10/10 - niesamowity film, choć nietypowy jak dla Bollywoodu.

     bollybaby

     Film jest bardziej indyjski niż bollywoodzki, choć towarzyszy mu piękna muzyka (oskarowy A.R. Rahman - to zobowiązuje) i taniec. Abhishek bardzo przekonująco gra typowego Amerykańca, który próbuje odnaleźć się w Indiach, i co?... okazuje się, że jego ... więcej

    • Zapowiada się nieźle

     _queen__

     Oby nie wcisnęli jakiejś tandetnej historii miłosnej :)

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.