PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562230}

Demeter: Przebudzenie zła

The Last Voyage of Demeter
5,3 6 204
oceny
5,3 10 1 6204
4,5 10
ocen krytyków
Demeter: Przebudzenie zła
powrót do forum filmu Demeter: Przebudzenie zła
ocenił(a) film na 6
znawcawszystkiego

"The first black doctor to graduate in the UK was an American – the physician, abolitionist, and author James McCune Smith. Smith gained his M.D. from University of Glasgow in 1837". Film dzieje się kilkadziesiąt lat później.

13Gniewny

a co to ma wspólnego z Kembrydż?

ocenił(a) film na 6
znawcawszystkiego

to, że nie jest niemożliwym, żeby pod koniec XIX wieku w Anglii istniał czarny absolwent medycyny. Cambridge pierwszego czarnego studenta przyjęło w latach 40. XIX wieku.

13Gniewny

a kto twierdzi, że nie jest niemożliwym?

13Gniewny

A kto twierdził, że nie jest niemożliwym? ty?

znawcawszystkiego

Ty tak twierdzisz.nie wprost, ale dokładnie coś takiego zasugerowałes swoim wpisem rasistowski pieniaczu

arek_sz

no właśnie widzimy kto jest pieniaczem i wyzywa innych

None200

bez komentarza

ocenił(a) film na 5
arek_sz

No ale tylko ty się pienisz arku

arek_sz

Twierdzę wyłącznie to co napisałem, reszta to wyłącznie fakt, że twój mało sprawny umysł płata ci figle. A co do rasizmu...największymi rasistami są ci co wszędzie widzą rasizm i próbują w ten sposób leczyć swoje kompleksy.

znawcawszystkiego

Każdemu słowu przytwierdza pewna intencja. Kontekst jest ważny żeby zrozumieć o co komuś chodzi. Gdybym wziął każde słowo dosłownie doszedłbym do wniosku że kiedyś istniał jakiś Klemens po Cambridge ale że wziąłeś to w formę szyderstwa, do tego spolszczona nazwa Cambridge sugeruje że to jest forma żartu. Potem mamy gościa który wyjaśnił twój wpis faktem. Mogłeś nic nie pisać, potraktować to jako ciekawostkę ale wolałeś wszcząć walkę której nie mogłeś wygrać znawcowszystkiego.

oleksiey2000

Żeby było jasne. Żartować można jedynie z białych doktorów z Kembrydż, bo to wtedy nie jest rasizm tylko wolność słowa. Więc uważaj co sugerujesz, bo pachnie mi to rasizmem.

ocenił(a) film na 4
znawcawszystkiego

Nie pisz tak późno, bo jutro na spotkanie konfiarzy zaśpisz

tringle

Lepsi konfederaci niż Hartman oraz jego pomysły na kazirodztwo i pedofilię.

znawcawszystkiego

ojej ale sie zalosnie zesrales

master_of_vinyl_donuts

...tyle że "zesraniem się" jest komentowanie z płaszczyzny emocji bez podania logicznych argumentów... to nie wiem... może się zastanów nim coś napiszesz...

arek_sz

Ah, argumentum ad rasistum. Poręczny, prosty w użyciu, niewymagający. W sam raz na czasy w których dominują płytkie słowa i brak refleksji.

arek_sz

...w powstaniu warszawskim też brał podobno udział jeden czarnoskóry... odtąd każda nowa wersja "kamieni na szaniec" czy "czterech pancernych" musi mieć jednego afroeuropejczyka w obsadzie... :'(

kgibas666

W Powstaniu Warszawskim nie brał udziału żaden murzyn. Jest to wykreowana postać przez niego, tak samo jak to, że był więźniem obozu zagłady, aby wyłudzić rentę w UK.

spotify_lp

...właśnie dlatego napisałem "podobno"... bo też mi się jakoś nie chce wierzyć...

kgibas666

„Bohater” fajnopolactwa

kgibas666

Ten "bohater" powstania, a właściwie jakiś muzkancik jazzowy, był w przedwojennych gazetach poszukiwany przez żonę Zofię, którą pozostawił bez środków do życia, z dziećmi które jej narobił. Próbował także wyłudzić świadczenia kombatanckie i stąd wymyślił historię z powstaniem... Później próbował bajerować na inną zmyśloną historię życia, że niby był więźniem w Treblince zanim ten obóz w ogóle założono... Jak to nie wyszło to konfabulował, że przebywał w innym obozie, którego nawet w ogóle nie było... Miał też działać w konspiracji AK - serio Niemcy w ogóle by się nim nie zainteresowali... No oni tak bardzo tolerancyjni byli, że takiego agenta raczej by nie zaczepiali i zdecydowanie nie rzuciłby im się w oczy. Taki to bohater lewicy (nawet go tablicą upamiętniono i teraz jest z tego niezła beka) jak ten co w antifie umyślnie zarażał pewną chorobą naiwne feminy. Co ciekawe człowiek ten wystąpił w pewnym komunistycznym filmie, gdzie grał postać żołnierza i stąd jego znane fotki w mundurze. Pelikany to kupiły i teraz się wstydzą bo dały się nabrać historii mitomana i oszusta.

shinobi82

XDDDDDDDDDD pozdro.

arek_sz

Jesteś takim świetnym łowcą rasizmu i dyskryminacji, ale zapewne nie zauważyłeś, że jak w jakimś filmie pojawia się postać o polsko brzmiącym nazwisku to musi to być najgorsza łajza, brudas, pijak, antysemita i rasista? W tym filmie też tak było - obejrzyj dokładnie. Odwrócony rasizm to też rasizm. Dlaczego nie walczysz ze stereotypami wobec Polaków? bo nawet tego nie zauważasz.

znawcawszystkiego

Chłop co odwrócił kota ogonem. Evasion 100/100. xD

13Gniewny

Przede wszystkim to w książce na załodze statku byli tylko Rosjanie i Rumunii

Kolumbijczyk44

Owszem, ale do naszej historii musieli dać czarnego doktora z Kembrydż, żeby ich łowcy rasistów nie dopadli.

znawcawszystkiego

...aż dziw bierze że dracula nie był afroamerykaninem... mogli by się pochwalić że to pierwszy "czarny" dracula... oczywiście spóźnili by się z tym jakieś pół wieku... co nie zmienia faktu że ten film to gówno. https://www.filmweb.pl/film/Blacula-1972-120443

Kolumbijczyk44

po profilowym zdjęciu zgaduję że kolega dokładnie wie o czym mówi... choć christopher lee w "horror of dracula" nie miał wąsów... (wąsy i inne atrybuty sir lee odbił sobie w "count dracula" j franco z 1970 r ) martwi mnie i smuci że dracula stał się frazesem i nie doczekamy się już niestety godnej ekranizacji tej kultowej książki :'(

kgibas666

Nosferatu Eggersa zapowiada się dobrze, więc jest nadzieja

Kolumbijczyk44

...fakt, choć to chyba będzie bardziej ukłon w stronę filmu Murnaua (ciekawe czy Eggers zrobi to w czerni i bieli tak jak "lighthouse"... coś wiadomo w ogóle?).
zabawne że kiedy usłyszałem iż zagra tam W. Dafoe to pomyślałem o tym
https://64.media.tumblr.com/51d6a2d3581f0ef7b40a63c66332e2a2/aa5affc607a67822-01 /s540x810/6452ad5e55384e5720fad882afb3224f21cc1c12.gifv

kgibas666

Murnau to w sumie tylko tytuł zmienił, z Draculi na Nosferatu, przez prawa autorskie, a tak to fabuła prawie ta sama, ale wiadomo licze, że Eggers doda coś od siebie bo jednak do tej pory, każdy Dracula był trochę inny, najwierniejszy oryginałowi chyba ten Coppoli

Kolumbijczyk44

tutaj typek zrobił świetne zestawienie i porównanie wierności książce: https://www.youtube.com/watch?v=q9D74m628gQ

kgibas666

dzięki, obejrzę chętnie, aczkolwiek mojego ulubionego Draculi od Hammera nie spodziewam się wysoko usytułowanego ;)

Kolumbijczyk44

stare hammery wymiatają. pozdro.

kgibas666

Oj tak zwłaszcza Dracule a z innych to np mi się bardzo podobało curse of the werewolve, a z podobnych klimatów to brytyjska trójca folkhorrorów: Kult, General witchfinder i blood on satans claw polecam

Kolumbijczyk44

... a jeszcze jedno. jeśli lubisz stare unikatowe i niszowe filmy, takie które bardzo trudno dorwać, to jest taka stronka z której można pobrać za darmo. trochę to pobieranie w prawdzie zawsze trwa... ale są tam tony ciekawych rzeczy.
https://rarelust.com/

kgibas666

Dzieki też obczaje

13Gniewny

...w powstaniu warszawskim też brał podobno udział jeden czarnoskóry... odtąd każda nowa wersja "kamieni na szaniec" czy "czterech pancernych" musi mieć jednego afroeuropejczyka w obsadzie... :'(

ocenił(a) film na 6
kgibas666

nie musi. ale może :)

13Gniewny

...owszem... jestem za... nakręćmy nową wersję "stawki większej niż życie" z idrisem albą w roli klossa... SS-mani w filmie się nie połapią... a jeśli jednak... to tylko dlatego że są rasistami ;)

ocenił(a) film na 5
kgibas666

I Azjate też powinni

13Gniewny

You've just clocked him. Clocked him good. Keep that up! Screw racists. They're basically brain-dead.

Yolusia

nope... "brain-dead" is the one who live in the dream... you just dealing well in this matter...

znawcawszystkiego

O ile dobrze pamiętam, to chyba mówił, że jest jednym z pierwszych.

BruceD

No i po co im podpowiadasz? :) Niech ujadają robiąc z siebie pośmiewisko.

ocenił(a) film na 6
znawcawszystkiego

? dosłownie wszyscy w tym wątku śmieją się z ciebie i to co ziomek wyżej napisał jest kolejnym argumentem za tym że ten wątek to powinieneś z poczucia upokorzenia dawno usunąć XD no ale co kto lubi

13Gniewny

Wręcz przeciwnie. Ten wątek powstał po to, żeby przyciągnąć jak najwięcej łowców rasistów, nazistów i heteroseksualistów i ich ośmieszyć. Zobacz jacy jesteście żałośni, nerwowi i agresywni.

ocenił(a) film na 6
znawcawszystkiego

sure, zwal se konia do swoich milczących anonimowych 14 lajków i tego jak robiąc rasistowski brainletowy wątek i dając się wyjaśnić jednym wyszukaniem w google... wszystkich totalnie ośmieszyłeś xD

13Gniewny

Najpierw widzisz rzeczy, których nie ma, ale upierasz się, że są. Teraz każesz mi zwalić sobie konia. Masz jakieś zaburzenia psychiczne? Ćpiesz? Matka o tym wie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones