An American Haunting

1 godz. 30 min.
6,1 19 077
ocen
6,1 10 19077
4 813
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"type":"film","id":156406,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/An+American+Haunting-2005-156406/tv","text":"W TV"}]}

Jedyna historycznie udokumentowana prawdziwa historia nawiedzenia ludzi przez ducha. Dramat rodziny Bellów rozegrał się w stanie Tennessee w 1818 roku. Ich dom do dziś jest miejscem pielgrzymek tysięcy miłośników i badaczy zjawisk nadprzyrodzonych.

Jest rok 1818 w Red River, Tennessee. John Bell wraz z żoną i jedyną córką Betsy wiedzie spokojne życie w swej niezbyt okazałej posiadłości. Problemy zaczynają się wraz z początkiem konfliktu w jaki John wdaje się z niejaką Kate Batts. Kobieta ta uważana przez miejscowych za czarownicę rzuca klątwę na rodzinę Bellów i zapowiada jej rychły koniec.
Wkrótce w domu rodziny oraz jego otoczeniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Niewytłumaczalne, ciche odgłosy, przypominające oddech, jęki, kroki - z czasem zaczynają się nasilać, aby wreszcie przybrać formę brutalnych, fizycznych ataków na Johna i jego córkę Betsy. Dziewczyna jest odwiedzana przez tajemniczą dziewczynkę, widzianą tylko przez nią, a nocami prześladuje ją budzący przerażenie, czarny wilk. To dopiero początek mrożącego krew w żyłach dramatu rodziny Bellów, który trwać będzie nieprzerwanie przez 4 lata aż do tragicznego finału.

Film "Demon: historia prawdziwa" powraca do tej nocy, kiedy duchy pojawiły się w domu Bellów i odkrywa przerażająca prawdę o ich naturze i pochodzeniu.

Historia oparta na faktach. W pierwszej połowie XIX wieku posiadłość rodziny Bellów w stanie Tennesee (USA) była dręczona przez ducha, który swoje nadejście anonsował dźwiękiem dzwoneczka. Z każdą chwilą dźwięk ten stawał się coraz głośniejszy, wręcz nie do wytrzymania. Bestia dręczyła rodzinę Bellów przez dwa lata. Chociaż od tego czasu nie wróciła, mieszkańcy Tennesee wciąż się jej boją. O tej tajemniczej sprawie powstało ok. 20 książek.

Aintha
opis użytkownika

Film oparty na faktach, które stan Tennessee uznał jako jedyny taki przypadek w historii USA, gdzie duch spowodował śmierć człowieka. W latach 1818-1820 rodzina Bellów czuła wyraźną obecność nieznanej istoty, która nie dając im spokoju, w końcu doprowadziła do śmierci jednego z jej członków. Poczynając od stłumionych dźwięków dziwnego wilka gdzieś w oddali, odgłosy nasilały się, aż do bezpośrednich brutalnych kontaktów z członkami rodziny, zadając im zarówno psychiczne jak i fizyczne tortury. Ataki nieustannie przybierały na sile. Rodzina próbowała znaleźć na to jakieś racjonalne wytłumaczenie i pozbyć się intruza, jednak bez skutku. Obawiając się, że za prześladowaniami może stać miejscowa kobieta uznawana za czarownicę, Bellowie postanowili się jej pozbyć, co w rezultacie nasiliło ataki jeszcze bardziej. Jedynie znaleziony w 1998r. rękopis lokalnej nauczycielki, która mieszkała wtedy na tamtej posiadłości, może dać przerażającą i szokującą odpowiedź na pytanie co tak naprawdę było przyczyną owych prześladowań.

eve_olution
opis użytkownika

Film opowiada prawdziwą historię jaka się wydarzyła między 1818 a 1820 rokiem. W domu państwa Bellów dochodzi do nawiedzenia przez ducha, który to najprawdopodobniej doprowadził do śmierci jednego z członków. Gdy duch się pojawia słychać dźwięk dzwoneczka - za każdym razem coraz głośniejszy. Podejrzenia padają na kobietę, którą wszyscy uważają za czarownicę, która rzuciła klątwę na rodzinę.

DARCI
opis użytkownika

Ekranizacja powieści Brenta Monahana "The Bell Witch: An American Haunting". Film opowiada historię rodziny żyjącej w pierwszej połowie XIX wieku. Dom, który zamieszkuje rodzina Bellów jest nawiedzany przez ducha ,który swoje nadejście ogłasza dzwonkiem dzwoneczka. Z czasem dźwięk staje się coraz głośniejszy i coraz bardziej przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu rodziny.

Veresa
opis użytkownika

Ekranizacja powieści Brenta Monahana "The Bell Witch: An American Haunting". Historia oparta na faktach.
W pierwszej połowie XIX wieku posiadłość rodziny Bellów w stanie Tennessee (USA) była kilkakrotnie odwiedzana przez tajemniczą zjawę, która najprawdopodobniej doprowadziła do śmierci jednego z jej członków. Swoje nadejście duch anonsował subtelnie - dźwiękiem dzwoneczka. Jednak z każdą chwilą dźwięk ten narastał. Stawał się coraz głośniejszy, a z czasem wręcz nie do wytrzymania. Bestia dręczyła rodzinę Bellów przez 2 lata. Nawet przedmioty odczuwały skutki obecności zjawy (np. potłuczone porcelanowe lalki). Sprawie tej poświęcono około 20 książek.

Black_Rose
opis użytkownika

Farmer John Bell nie jest dobrym człowiekiem. Gdy przedstawiciele Kościoła potępiają jego lichwiarskie praktyki, miejscowa społeczność odwraca się od jego rodziny. Szczególnie rozgoryczona jest jedna z jego ofiar. Kate Batts, kobieta podejrzewana o czary, w gniewie grozi rzuceniem klątwy na niego i jego jedyną córkę Betsy oraz przepowiada rychły koniec rodu Johna.
Wkrótce w domu Bellów zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Niewytłumaczalne odgłosy, jęki, kroki z czasem się nasilają. Betsy jest regularnie i brutalnie atakowana przez nieznaną siłę, której nikt nie jest w stanie powstrzymać. Czasem tajemnicze "coś" nawiązuje kontakt z rodziną, ale nigdy nie daje odpowiedzi na pytanie, dlaczego jest tak brutalne.
Bellowie rozpaczliwie próbują dociec przyczyn tych ataków. By je przerwać, za namową sąsiadów, najpierw próbują egzorcyzmów, a gdy nie dają one żadnych efektów, przenoszą córkę w inne miejsce. Ale złe duchy zdają się być wszędzie. Nocą pod oknami pokoju Betsy wyje budzący przerażenie czarny wilk, a w dzień odwiedza ją, widziana tyko przez nią, tajemnicza dziewczynka ...

Kathleen
opis użytkownika

Ekranizacja powieści Brenta Monahana "The Bell Witch: An American Haunting".
Historia oparta na faktach. W pierwszej połowie XIX wieku posiadłość rodziny Bellów w stanie Tennesee (USA) była nawiedzana przez ducha, który swoje nadejście anonsował dźwiękiem dzwoneczka. Z każdą chwilą dźwięk ten stawał się coraz głośniejszy, wręcz nie do wytrzymania. Bestia dręczyła rodzinę Bellów przez dwa lata. Chociaż od tego czasu nie wróciła, mieszkańcy Tennesee wciąż się jej boją. O tej tajemnicy powstało ok. 20 książek.

opis dystrybutora kino