PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=156406}

Demon: Historia prawdziwa

An American Haunting
6,1 19 253
oceny
6,1 10 1 19253
4,0 2
oceny krytyków
Demon: Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Demon: Historia prawdziwa

Amerykańskie uzewnętrznienie tandety i naiwności, którą wspiera muzyka na zasadzie
konwencjonalnych skrajności.
Dobre kostiumy, typowe sceny strachu, przewidywalność, ograne efekty dla pobudzenia
ograniczonej wyobraźni niedojrzałego widza.
Dlaczego nie zrobić czegoś bardziej realnego? Realniej pokazanego?

rozdzer

wiesz, nie skumales tego filmu.
zamiast zrobic kolejny film porszajacy tematyke pedofilii, tworcy zrobili dramat-horror (podobnym filmem jest z 2005 Hide and Seek z de niro) ktory moim zdaniem doskonale obrazuje konsekwencje i skutki pedofilii w rodzinie.
dziewczynka miala rozdwojenie jazni, wybiorcze zaniki pamieci, koszmary nocne. ojca zaczely gnebic wyrzuty sumienia oraz matka ktora wyparla z swojej swiadomosci prawde by nie znienawidzic meza.

ostatnia scena jest dyskusyjna bo pokazuje sie duch dziewczynki, moim zdaniem nie potrzebna, aczkolwiek mozna to zinterpretowac jako instynkt matki.

emu_

Masz rację, nie skumałem tego filmu i nadal nie rozumiem jak można tak bardzo upraszczać pewne historie tylko dla płytkiego efektu wizualnego i koncepcyjnego.
Może historia jest poruszająca, ale ten obraz nie poruszy mnie nawet jakbym oglądał go w systemie 9.1

rozdzer

Dla Ciebie ten film to tylko uproszczona historia pedofilii?
Mimo to że oparty jest na faktach?
Mimo to że pedofilia plus gwałty przeprowadzane przez rodziców na własnych dzieciach, to temat dość poważny?
Jestem ciekaw co Cie porusza? G.I.Joe?

kamyk_myk

kamyk_myk
Dla mnie ten film to oparta na faktach fikcja.
Pomimo, że to dość poważny temat, to nie ma nic do rzeczy.
Porusza mnie to, co dąży do tego, by było autentyczne. G.J.Joe Nie. A Ciebie?

ocenił(a) film na 7
rozdzer

Jasne...pewnie gdyby to był hiszpański horror, sadziłbyś tu peany ...to takie "filmoznastwo" na pokaz,dla samego zjechania amerykańskiej produkcji...no cóż masz do tego prawo.A szkoda ,bo to całkiem dobry film.Czasami warto obejrzeć coś co w dobie" reców i innych paranormal za 3 dolary " ma w sobie klasykę gatunku.

trisagion3

Jakby to był hiszpański horror, to byłby to inny film i nie wiem jeszcze co bym pisał, musiałbym go najpierw oglądnąć.
"Filmoznastwo" na pokaz to wyrażanie opinii o filmie, który się obejrzało?
Co jest dla Ciebie wyznacznikiem, że film nosi atrybuty "klasyki gatunku"?

ocenił(a) film na 8
rozdzer

a mi się film bardzo podobał choć przyznam, że mogliby urozmaicić te sceny z biciem bo ciągle powtarzanie troszkę męczące

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones