PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37}

Desperatki

Set It Off
7,3 7 091
ocen
7,3 10 1 7091
8,5 2
oceny krytyków
Desperatki
powrót do forum filmu Desperatki

Film jest ..

ocenił(a) film na 7

rewelacyjny ! Jak moze komuś się nie podobać ? Opowiada on o prawdziwych powodach , dla których ludzie robią rzeczy sprzeczne z prawem - przecież większość z nich np . okrada banki , bo musi , a nie chce . Wzruszył mnie szczególnie koniec i ten film jest jednym z moich ulubionych /

ocenił(a) film na 6
MsChocolate_2

był niezły pokazywał nie sprawiedliwość tego świata i niestety często takie sytuacje kończą się tragicznie tutaj tez było tragicznie ale to ze policjant podarował to już takie naciągane by widz poczuł się lepiej na koniec. Jest ok.

ocenił(a) film na 9
lions

UWAGA SPOJLERY!!!!!!!!!!!!!!!!!

nie zrozumiałeś chyba trochę zakończenia, dla tego gliniarza 3 trupy to była porażka, nie chciał 4 ofiary na koncie, cała sekwencja umierania dziewczyna jest genialna, pierwsza ginie przypadkowa matka z dzieckiem Tisean, druga ginie notowana Cleo, która nie ma zamiaru się poddać i walczy choć nie ma szans, trzecia ginie zwolniona niesłusznie z pracy Frankie, która jak Cleo podejmuje decyzję o tym, że się nie podda choć wie do czego to doprowadzi, nie ma zamiaru się kłaść, nie ma zamiaru się poddać, za to pokazuje detektywowi Strode że nie można być służbistą 'jakie sa procedury gdy się ma broń przy głowie?', Frankie ginie na oczach równie zawiedzionej przez państwo i życie Stony. Myślisz, że ta kobieta wiedząc o śmierci 3 przyjaciółek, które ginęły dumne i wolne dałaby się pojmać? Te napady to była walka o marzenia, o odzyskanie utraconej dumy i nadziei, nie tylko o pieniądze, scena śmierci dziewczyn idealnie to pokazuje, jak to śpiewał pewien Polski zespół ''Lepsze piekło niż niewola, lepszy ogień jest niż kat/ uśmiechając się żegnali ten niesprawiedliwy świat''. Strode o tym wiedział, w końcu jak na świetnego glinę dobrze je rozpracował, wiedział że te pogardzane sprzątaczki walczą o coś, jedna o dziecko, druga z powodu utraconej pracy, trzecia dla zasad, czwarta dla lepszego jutra, każda miała powód, tylko Stony sie udało, bo detektyw dał jej odejść, bo on też zrozumiał że to jednak była walka o godność, dumę, honor i wolność prostych sprzątaczek z biednej dzielnicy, ktorer chciały choc raz poczuć się wolne i dumne z bycia człowiekiem...

ocenił(a) film na 8
MsChocolate_2

Mi także film się podobał. Bardzo dobrze zrobiony, miło się go ogląda. Do lions: gdyby policjant nie puścił Stony dałbym 7 lub 6 a tak 8:). Myślałem że chociaż 2/4 przeżyją ale dobrze jest. W filmach tego typu lubię dobre zakończenia:)

ocenił(a) film na 8
MsChocolate_2

Dobry był ... lubię takie filmy, nooo a do tego niezła obsada : Jada Pinkett Smith , dr.Cox (John C. McGinley) , Queen Latifah , dr.Dre i.t.d. . Musiałam to obejrzeć ! nawet mnie trochę wzruszył ( Gdybym była sama myślę że łezka by mi poleciała ) ... Godny ósemki !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones