Simon: An English Legionnaire

1 godz. 30 min.
5,9 823
oceny
5,9 10 823
554
chce zobaczyć
{"type":"film","id":118171,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Simon%3A+An+English+Legionnaire-2002-118171/tv","text":"W TV"}]}

Oparta na faktach opowieść o Brytyjczyku, który zaciągnął się do Legii Cudzoziemskiej. Historia jego pięcioletniego kontraktu to także historia upadku francuskiej Algierii i niechlubnej roli, jaką w buncie przeciwko prezydentowi Francji odegrała Legia. Poprzez osobiste losy Simona, jego przyjaźnie i miłości oglądamy zmieniający się świat, który jest końcem dla jednych, początkiem życia dla innych.

torne
opis użytkownika

Simon młody Anglik odrzucony w miłości i bez wskazówek na dalszą drogę życia ucieka od rodziny i zaciąga się do Legii Cudzoziemskiej. Tam poznaje przyjaciela Pascala. Simon Murray walczy dla Legii Cudzoziemskiej. Pascal Dupont walczy dla siebie. Rozdarci wojną, mężczyźni poddają w wątpliwość honor, nadzieję i morale, ponieważ można uciec od wszystkiego oprócz siebie.

Stacjonując na pustyni w Algierii podczas Francusko-Algierskich walk o niepodległość, są bezpośrednimi świadkami niesprawiedliwości i przemocy wojny. Legia robi z nich ostatecznie i gwałtownie żołnierzy i mężczyzn.

[opis dystrybutora]

daniel19
opis użytkownika