PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=152518}

Diabelski urok

Kichiku
117
chce zobaczyć
Diabelski urok
powrót do forum filmu Diabelski urok

raczej niespotykana.
<<<SPOILER>>>


ojciec 3 dzieci (które ma z poprzednią kobietą) wraz ze swą żoną planują i dokonują prób pozbycia się tych małych dzieci.
Tematyka jest wstrząsająca i smutna, ale pokazana w delikatny sposób. Nie epatuje okrucieństwem czy drastycznymi scenami. Przez to niestety (a raczej na szczęście) film wydaje się czasem nużący, długo czeka się na jakąś akcję.
Dziś ten temat jest jak najbardziej aktualny, po tym co w tym roku działo się w Polsce.
Ciekaw jestem czy podobny film teraz byłby dopuszczony do kin, czy byłby z drastycznymi scenami (coś jak thriller, kryminał).

Ogólnie polecam obejrzeć, szczególnie dla ostatnich parunastu minut.

ocenił(a) film na 9
Marro

Też się bałem, że będzie brutalny. Ale na szczęście jest pozbawiony drastycznych scen. Zamiast tego ma wstrząsającą końcówkę, którą zapamiętam do końca życia. Wspaniała rola około siedmioletniego Hiroki Iwase jako Riichi. Do dziś jestem pod wielkim wrażeniem i jak będzie okazja, to obejrzę ten film drugi raz.

czuly_16

Wspaniały poruszający film, ze znakomitym zakończeniem. Ocena może być tylko jedna 10/10.

P.S. ciekaw jestem jaki los spotkał Yoshiko...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones