PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687260}
3,5 1 117
ocen
3,5 10 1 1117

Die Präsenz
powrót do forum filmu Die Präsenz

Ten film to kompletna w wykonaniu profesjonalna improwizacja. Jestem zaskoczony tym filmem, nurt found footage to pewnego rodzaju psychologia reżyserowana przez montażystę. To właśnie on tutaj ciągnie za sznurki. Film gdzie strach jest bez pieniędzy a autor zabiera nas na pewien pokaz pomysłowej i artystycznej umiejętności.
Synteza dźwięku i obrazu sama w sobie tworzy fabułę a jak widać kamera z latarką potrafi się obronić i stać się kręgosłupem. Statyczne ujęcia tylko podkreślają całą psychologię obrazu w nim zawartą.
Oglądający powinien odnieść wrażenie, że jest otoczony dźwiękiem niczym w horror house. Różnorodność ich przyprawia o włos ale także urealnia, personifikując strach.

ocenił(a) film na 8
skijumper

mimo bardzo słabej oceny na filmwebie, obejrzałem, i bardzo dobrze zrobiłem,

film straszy tak, że każdy dźwięk z pomieszczeń obok może skutkować zawałem,
poza tym strach iść spać samemu w domu ^_^

efekty dźwiękowe są rewelacyjne, przerażające, zaskakujące,
dlatego też film trzeba oglądać na dobrych głośnikach / subwoofer wymagany / albo na słuchawkach,

stylistyka „found footage” bardzo dobrze działa, urealniając grozę,

może nie jest to arcydzieło jak Paranormal Activity (2007) ale straszy równie dobrze,

a dlaczego nie jest? z powodu kilku głupotek, np. duch obsługuje zoom w kamerze ^_^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones