PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1329}

Dinozaur

Dinosaur
7,2 21 056
ocen
7,2 10 1 21056
5,0 5
ocen krytyków
Dinozaur

Zrealizowana w wytwórni Disneya opowieść, rozgrywająca się na Ziemi 65 milionów lat temu, gdy na naszej planecie królowały prehistoryczne olbrzymy, dinozaury. Historia prezentuje losy młodego dinozaura o imieniu Aladar, który, oddzielony od rodziców, został wychowany przez lemury. Spokojna egzystencja małego Aladara i jego towarzyszy na uroczej wyspie zostaje zakłócona, gdy na ziemię zaczynają spadać potężne meteoryty, nakazując mu wraz z grupą innych dinozaurów desperacko szukać bezpiecznego schronienia.

opis użytkownika

Około 65 milionów lat temu iguanodon imieniem Aladar zostaje rozdzielony z rodzicami, ale został przygarnięty przez stadko lemurów i dorastał na wyspie Lemurii. Kiedy na Ziemię spada deszcz meteorytów, Aladar i jego przybrana rodzina ratują się ucieczką na stały ląd. Dołączają do grupy dinozaurów, które również szukają nowego miejsca do życia. Przewodzi nimi ambitny i bezwzględny Kron. Między nim a Aladarem dochodzi do sprzeczek i konfliktów. Aladar przejął, bowiem od lemurów umiejętność współczucia innym oraz wiarę w potęgę zespołowego działania. Przekonany o swojej nieomylności Kron uważa Aladara za zagrożenie. Po stronie młodego iguanodona staje siostra Krona Neera. Aladar rzuca Kronowi wyzwanie i postanawia udowodnić, że jedynie wspierając się nawzajem, grupa może przeżyć.

severus_snape
opis użytkownika

Sympatyczny prehistoryczny stworek Aladar zostaje oddzielony od rodziców. Kiedy na świat spada deszcz meteorów, wraz z przybrana rodzina ucieka na stały ląd. Tam wchodzi w konflikt z przywódca grupy dinozaurów...

a_ja_jestem_Wiola
opis użytkownika

Stado trawożernych dinozaurów powoli przygotowuje się do wylęgu młodych. Sielankę przerywa atak wielkiego drapieżcy, a z całego gniazda cudem bez szwanku wychodzi tylko jedno jajo. Niestety staje się ono przyczyną walki o nie wśród pomniejszych drapieżników. W końcu przechodząc z łap do łap, pazurów do pazurów, dziobów do dziobów, przebywając setki kilometrów ląduje na wyspie w obcej puszczy z dala od rodziny, pośród małych małpiatek. Młoda Plio wraz z małym Zini postanawia zaopiekować się maleńkim dinozaurem. Robią to przy sprzeciwie Yara, który uważa wszystkich zimnokrwistych za zabójców ssaków. Dinozaur dostaje na imię Aladar i dorasta wśród małpiatek, z którymi się zaprzyjaźnia. Podczas swych pierwszych w życiu zalotów, tylko Aladar i Zini nie odnajdują swego partnera, tego samego wieczoru wszyscy obserwują wspaniały niebiański ognisty deszcz, którego kulminacją jest upadek ogromnego meteorytu. Cały ich dotychczasowy świat ulega zniszczeniu. Z całego stada małpiatek ocalał jedynie Yar, Plio, Zini, mała Suri oraz Aladar. Zwierzęta zmuszone są lądować na kontynencie. Tutaj pośród pustynnego krajobrazu napotykają po raz pierwszy w życiu inne dinozaury, a wśród nich i takie, które są podobne do Aladara. Dinozaury pod przewodnictwem brutalnego Krona i jego towarzyszy udają się do Doliny Narodzin, wśród nich jest również śliczna i Neera. Aladar z małpiatkami przyłącza się do stada. Tak rozpoczyna się trudna podróż w nieznane, zwierzęta będą musiały walczyć z pragnieniem, drapieżnikami, a zwłaszcza z własną naturą ...

Zarlacz
opis użytkownika

Historia młodego dinozaura Aladara, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje oddzielony od rodziców. Przypadkiem trafia pod opiekę stada małpiatek, które traktują go jak "członka rodziny". Sielskie życie przerywa niestety kosmiczny kataklizm, który niszczy Ziemię. Jednak Aladarowi i jego czterem przyjaciołom udaje się uratować i wspólnie dołączają do stada dinozaurów zmierzających w stronę Krainy Narodzin Dinozaurów, jedynego skrawka Ziemi ocalałego z kataklizmu. Cała grupa stworzeń różnej maści i gatunku tuła się po pustyni, ścigana przez groźne drapieżniki, cierpiąc z braku wody i wyczerpania. Pojawienie się Aladara diametralnie zmienia sytuację...

aynis
opis użytkownika

Zobacz tę cudowną, chwytającą za serce historię zrealizowaną przez studio Walta Dineya przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik animacji komputerowej. Jest to opowieść o dinozaurach, które muszą stawić największemu wyzwaniu swego życia. Podczas trudnej i niebezpiecznej wędrówki w poszukiwaniu obfitującej w wodę i pożywienie doliny odkrywają, że dzięki odwadze, lojalności i nadziei mogą pokonać największe trudności i przeszkody.
Cofnij się w czasie aż o 65 milionów lat, do okresu Kredy, kiedy to na Ziemi królowały dinozaury i poznaj Aldara - młodego iguanodona, który został rozdzielony ze swoją rodziną jeszcze jako pisklę. Wychowuje się na samotnej wyspie wśród stadka lemurów, razem z mądrą Zini i zwariowanym Plio. Gdy apokaliptyczny deszcz meteorytów pogrąża świat w chaosie, Aldar i jego przybrana rodzina uciekają na stały ląd i przyłączają się do grupy dinozaurów poszukujących bezpiecznych miejsc lęgowych. Naturalne, zachwycające krajobrazy perfekcyjnie połączone z komputerowo wygenerowanymi postaciami, nieprzerwana, trzymająca w nieustannym napięciu akcja i niesamowite efekty specjalne sprawiają, że Dinozaur, to zapierające dech w piersiach widowisko, bawiące i wzruszające widzów w każdym wieku.

Milenka
opis użytkownika

Główny bohater Aladar podczas długiej podróży w poszukiwaniu nowych, bezpiecznych miejsc lęgowych, wchodzi w konflikt z Kronem, przywódcą wędrującej grupy. Wspierany przez Neerę, siostrę Krona, Aladar rzuca mu wyzwanie i postanawia udowodnić, że jedynie wspierając się nawzajem osiągną upragniony cel.

opis dystrybutora dvd

Akcja "Dinozaura" rozpoczyna się w okresie kredy, czyli około 65 milionów lat temu. Główny bohater filmu, młody iguanodon o imieniu Aladar zostaje rozdzielony ze swoją rodziną jeszcze jako pisklę. Wychowuje się na samotnej wyspie wśród stadka lemurów. Kiedy apokaliptyczny deszcz meteorytów pogrąża świat w chaosie, Aladar i jego przybrana rodzina ratują się ucieczką na stały ląd. Tam przyłączają się do grupy dinozaurów poszukujących bezpiecznych miejsc lęgowych. Podczas tej niebezpiecznej podróży nasi bohaterowie muszą nie tylko walczyć o przetrwanie, ale także stawić czoła hordom dzikich drapieżników.

Beta
opis użytkownika

Stado małpiatek znajduje w lesie jajo, z którego wykluwa się pisklę dinozaura. Pomimo obawy, że w przyszłości stwór może stanowić zagrożenie, lemury postanawiają go przygarnąć. Beztroskie życie dorastającego na wyspie Aladara przerywa deszcz meteorów. Kataklizm niszczy wszystko i zabija większość małpiatek. Aladar i czwórka jego przyjaciół jako nieliczni uchodzą z życiem. Wyruszają na stały ląd, gdzie dołączają do grupy dinozaurów poszukującej bezpiecznego miejsca do wylęgu młodych. Przewodzi im bezwzględny Kron, dla którego nie ma znaczenia zmęczenie, brak wody, a nawet śmierć podopiecznych.

twenty_three
opis użytkownika

Niezwykłe stado złożone z małpiatek i … dinozaura imieniem Aladar żyje na odizolowanej wyspie. Aladar trafił tam przypadkowo jako jajko, po ataku wielkiego drapieżnika na jego stado. Zaopiekowały się nim małe małpiatki, które początkowo obawiały się, czy aby Aladar nie zje ich jak podrośnie. Dinozaur wyrósł jednak na dużego trawożercę o gołębim sercu. Kiedy w wyniku upadku wielkiego meteorytu ich wyspie grozi zagłada, Aladar ratuje swą przybraną rodzinę i dopływa z nimi do stałego lądu. Na tym ich kłopoty jednak się nie kończą. Ziemia do jakiej dotarli jest jałową pustynią bez kropli wody. Po krótkim czasie trafiają na wędrujące wielkie stado trawożernych dinozaurów udających się do Krainy Narodzin, która ma być ich ratunkiem. Stadem kieruje Kron, któremu obce są jakiekolwiek uczucia, zależy mu tylko na przeżyciu najsilniejszych. Powoduje to od razu konflikt z Aladarem, któremu zależy na życiu wszystkich, nawet tych najsłabszych. Nasz bohater poznaje tutaj też śliczne Neerę, siostrę Krona, w której się zakochuje. Droga do zbawiennej doliny jest długa, a oprócz braku wody zwierzęta muszą walczyć z drapieżnikami nieustannie nękającymi wędrujące stado. Czy wszystkie te niebezpieczeństwa przeszkodzą zwierzętom w osiągnięciu celu?

Zarlacz
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones