PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716498}
5,0 66 287
ocen
5,0 10 1 66287
6,0 33
oceny krytyków
Disco Polo
powrót do forum filmu Disco Polo

Na początku myślałam że chyba nie się nie podoba. Ale im dalej tym było fajniej. Nie jest to dla mnie jednak komedia. To historia spelnienia amerykanskiego sny w Polsce. Tylko w bardziej optymistycznym wydaniu. Podoba mi sie ze nie przeliczano faktu sponsrowani disco polo przez mafie. Klimat surrealizmu tez swietny. Pozwalał pokazac polske i polakow w lrzywym zwierciadle dośc obrazoburczo. Podobaly mi się nawiązania do innych filmów rzecz jasna. Ale to co najbardziej mi się podobało to konsekwentny kicz. Serio. Widzę mnóstwo komenatrzy ze film jest zły. Ale właśnie przez to jest taki dobry ;)


Forma treść i nawet temat. Wszystko. Moim zdaniem wszystko to jest celowo robione i bardzo mi się podoba ze film nie narzuca tego ze ma być o czymś więcej. Pozornie to właśnie kiczowate film o kiczowatej historii. Ale odnoszę wrażenie ze to lustro w którym się przeglądamy i widok nijak się nam nie podoba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones