PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716498}
5,0 66 287
ocen
5,0 10 1 66287
6,0 33
oceny krytyków
Disco Polo
powrót do forum filmu Disco Polo

O gusta nie warto się spierać, ale pewne zarzuty wobec tego filmu są dla mnie nie do przyjęcia. Dlaczego?
Odpowiedź na to pytanie zawarł w swoim felietonie pt.: "Dosco polo to naiwny wyraz naiwnej wiary w wolność" Maciej Nowak w "Gazecie Wyborczej". Niesty linku do tego artykułu zamieścić nie mogę, ale szczególnie tych, którzy narzekają, że film naiwny, prosty, głupi zachęcam do przeczytania. Wystarczy wygooglować.

Entzki

Czytałam, niezły felieton - wlasnei ciekawe głębsze podejśie do tematu. Ludzie są jednak leniwi i nieraz ida do kina toalnie nie patrząc na co - tlyko na tytuł, a potem nie rozumiją, bo spodziewali się czegoś innego. Film mega.

ocenił(a) film na 8
Entzki

Właśnie to, to! Konfrontując swoją opinię o filmie z opinią innych, mówiąc, że naprawdę świetnie się bawiłam na filmie, czułam się, jakbym miała totalnie niskie wymagania. Jakby śmieszyła mnie totalna tandeta i szajs. Jakby ten film był naprawdę słaby.... Fajnie wiedzieć, że nie tylko moja opinia... Film jest na pewno wielowymiarowy i wymaga skupienia, by odkryć wszystkie jego smaczki :) Chętnie obejrzę jeszcze raz!

ocenił(a) film na 8
Entzki

Czytałam artykuł i cieszę się, bo być może skłoni on jak i program Hala Odlotów TVP Kultura sprzed tygodnia tzw. inteligencję do pójścia do kina. Myślę że problem z filmem jest taki, że prawdziwi fani gatunku, uważają go za pastisz, satyrę i naigrywanie się ze środowiska, a ci którzy disco polo nie lubią i cenią tzw. kulturę wyższa myślą ze pójście na ten film to obciach. Ja niestety wpisuje się w ten schemat i myślę, że gdybym nie dostała darmowego biletu to nigdy bym się na ten film z własnej woli nie wybrała, tym bardziej, że nienawidzę głupkowatych polskich komedii, którą ten film akurat absolutnie nie jest.

ocenił(a) film na 8
Lovorica

Ja chodzę na wiele polskich filmów, a wybrałam się głównie dlatego, że wiedziałam, iż do filmu przyłożył się Kościukiewicz. Stąd przypuszczałam, że będzie to coś dobrego. Nie żałuję żadnej złotówki z 10, które zapłaciłam za bilet, bo świetnie się bawiłam! :)

invasion

A on miał jakies wcześniejsze doświadczenia w pisaniu scenariuszy? Bo ja kojarzę go tlyko jako aktora. Lubię go, lae jednak Ogrodnik lepiej nadawał się do roli jak widać - totalne mistrzostwo aktorskie i jeszcze ten wokal. Laski juz piszczą, że chcą plytą Lasera... :)

dk2012

To był debiut Kościukiewicz, ale jak widać całkiem udany. Mam nadzieję, że ten duet nie poprzestanie na jednym wspólnym filmie, bo prezentują całkiem nową jakość w polskim kinie rozrywkowym :)

arabipak1

Kościukiewicz jest też scenarzysta, szacun, na prawdę dobrze mu poszło i fajnie jeszcze w różne rólki się tu wcielał w filmie, można go było w pewien sposób tropić.

invasion

oczywiście chwalą same dziewczyny haha... jak to jest powiedzcie mi. Chyba to prawda ze kobiety naukowo są głupsze od mężczyzn. Pewnie jesteś blondynką.

ocenił(a) film na 8
mateuszz27

Ha ha
mam różowe włosy
i jestem idiotką
nie mam gustu filmowego
i jaram się Disco polo
pozdrawiam

invasion

nie musisz sobie opisywać, dobrze wiem z kim mam do czynienia. Ten film idealnie rozdziela społeczność i pokazuje kto i co tak naprawdę ma w głowie.

ocenił(a) film na 8
invasion

no własnie, eh coraz wiecej ludzi, którzy nie mają mózgu :(

ocenił(a) film na 8
mateuszz27

Jasne, za to mamy menszczyzn, którzy obronią nas od dewastacji!

ocenił(a) film na 3
Entzki

mnie film nieco zmęczył swoją formą.

Entzki

Ale jak ktoś nie chce szukać, albo nie umie się doszukać, to też może wyjść zadowolony z kina. :) Wiem, że każdy wyznaje zasadę uwielbienia mądrości i z rana wertuje filozoficzne traktaty, ale czasem można dać się uwieść historii i odbierać ją po prostu - jak leci, oczami, uszami, a dopiero potem resztą.

Pawko85

Dokładnie. :) To chyba oczywiste, że disco, to disco, a nie nagranie z wykładu, jak to Żizek czasem robi. :)

ocenił(a) film na 8
MonKrupa

Poszedłbym na ten film z samej ciekawości bez jakiegokolwiek "przygotowania". Właśnie tytuł i temat sprawił, że chciałem się czegoś dowiedzieć przed wizytą w kinie. A "oczywista oczywistość" nie jest jak widać oczywista dla wszystkich i może lepiej by ci rozczarowani najpierw czegoś się o filmie dowiedzieli i... nie szli na niego zamiast narzekać, że stracili ileś tam pieniędzy, że TVN i Agora są "bee" i jak zaangażowały się w taki projekt, to on z założenia" musi być fatalny, że nudne, nie śmieszy itp... itd. A przede wszystkim jeden z drugim by nie wypowiadał się jako arbiter elegantiorum, bo (tak jak wspomniałem w innej wypowiedzi na tym forum) czytajac wypowiedzi osób krytycznych wobec "Disco polo" pomyśłałem najpierw, że coś ze mną nie tak, ponieważ widziałem w tym filmie więcej niż tylko prostą fabułę bez podtekstów. Na szczęście okazało się, że mam tak nie tylko ja, więc uspokoiłem się, że wizyta u lekarza specjalsty nie jest konieczna. Zalecam ją jednak hejterom, którzy krytykując film, krytykują również osoby, którym on się podobał. Na koniec coś obrazoburczego: UWAŻAM, ŻE LUBIENIE BĄDŹ NIELUBIENIE MUZYKI DISCO POLO NIE JEST WYZNACZNIKIEM INTELIGENCJI, chociazby dlatego, że znam paru kretynów słuchajacych Deap Purple, Led Zeppelin, a nawet Mozarta, Musorgskiego czy chorałów gregoriańskich i kilku mądrych ludzi przytupującycj w rytm "Ona tańczy dla mnie" ;).

Entzki

Brawa za ostatnie zdanie :-)

ocenił(a) film na 8
Entzki

Tak jest! Brawa! Na urlopie w Jastrzębiej przytupywałam w tancbudzie aż się kurzyło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones