PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716498}
5,0 66 287
ocen
5,0 10 1 66287
6,0 33
oceny krytyków
Disco Polo
powrót do forum filmu Disco Polo

REWELACJA!

ocenił(a) film na 10

Zacznę od tego, że Ci, którzy ocenili film na "1", albo piszą "żenada" to pewnie Ci sami, którzy na KAC WAWA piali z zachwytu! Poszli do kina z nadzieją, że obejrzą kolejną, durną, idiotyczną, polską pseudo komedię z żartami o kupie i toną bluzgów i najzwyczajniej w Świecie, nie zrozumieli jaki to film (i nie liczyłbym, że kiedykolwiek to pojmą...). Myśleli chyba, że będą jaja z disco polo na głównym planie, bo przecież taka "beka" z tych co to robią i słuchają... A tu psikus. To tyle do Was, pseudo znawcy kina.
Film rewelacyjny, jak bardzo byłem zaskoczony, kiedy po pierwszych 10 minutach nie za bardzo kumając o co tu chodzi...okazało się, że ten film ma genialne zdjęcia, scenografię, fenomenalną grę aktorską i świetną muzykę (i nie mówię o disco polo). Fabuła jest najsłabszym ogniwem tego filmu, ale i tak jest dobrze.
Cudowne ujęcia, klimat, scena łóżkowa, w czasie której można dostać oczopląsu od barw, kolorów i sprytnych ujęć! WOW!
To najbardziej "amerykański" (w dobrym słowa znaczeniu!) polski film jaki kiedykolwiek powstał! Kadry i rewia kolorów niszczą system - dla Twórców wielkie brawo.
No i niesamowity Ogrodnik, który rozkochał mnie w swoim talencie aktorskim (już szukam filmów z jego udziałem, których nie widziałem).
Były tu porównania do Grand Budapest Hotel - i bardzo dobrze! Film bajkowy momentami, świetny klimat. Wszystko tutaj zagrało, 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones