PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38308}
7,1 3 707
ocen
7,1 10 1 3707
6,8 6
ocen krytyków
Django
powrót do forum filmu Django

Dobry, ale...

ocenił(a) film na 7

Spodziewałem się czegoś więcej, może gdybym obejrzał wcześniej to inaczej bym ocenił. Na tle wielu spaghetti westernów, które obejrzałem "Django" wypada dobrze, jednak bez rewelacji. Plusy to piosenka, obskurny, ponury klimat oraz Franco Nero i Jose Bodalo oraz ciągła akcja. Negatywne strony to zbyt krótki czas trwania, irytująco przerysowane postaci, słabe dialogi. Oczywiście starałem się podejść do tego filmu z dystansem, ale nie przepadam za taką totalną rozpierduchą. Jak na lata 60 ogromna dawka przemocy (obcinanie ucha, masakrowanie rąk). Nie ma miejsca na szlachetnych bohaterów, wszyscy są mniej lub bardziej zepsuci. Moim zdaniem nie jest to szczytowe osiągnięcie Corbucciego. Większe wrażenie wywarł na mnie "Navajo Joe", nie wspominając nawet o "Człowieku zwanym ciszą", który pomimo wielu wad jest chyba najlepszym filmem włoskiego reżysera. Wracając do "Django" zakończenie odrobinę rozczarowujące, ale wiele rekompensuje muzyka - rewelacyjna. W rankingu spaghetti westernów Tarantino "Django" jest na trzecim miejscu. Mnie nie zachwycił, ale i tak uważam, że to dobry i utrzymany w szybkim tempie film.

ocenił(a) film na 6
rzyczki

Rzycki, podejrzewam, że gdyby taką fabułę jak w Django rozciągnąć w czasie, to film mógłby się dłuuużyć, 1,5h jest w sam raz.

Klasa B zdecydowanie, ale coś w nim jest.
Parę scen, wszechobecny brud i błoto zapadają w pamięć. Śmieszyła mnie betonowa gra aktorska, szczególnie rozmowy między Django i Marią, mimo wszystko widziałem bardziej kiczowate filmy.
Dla mnie przede wszystkim dziwny film, ale że podchodziłem do niego z odpowiednim dla klasy B i spaghtetti westernu nastawieniem, to obejrzałem bez problemu, ale nie jest to film dla każdego.

ocenił(a) film na 7
Kucharenko007

Może i racja, że czas trwania jest w sam raz, ogólnie spaghetti westerny w większości były kiczowate ale ja wolę takie powiedzmy ambitniejsze tzn. niezłe dialogi, ciekawsze historie, trochę uwagi poświęconej psychologii postaci itd.

ocenił(a) film na 6
rzyczki

Też wolę. Drugi raz powiem szczerze nie miałbym ochoty oglądać tego filmu, ale nie żałuję, że obejrzałem. Spaghetti westerny były w większości kiczowate, ale też można wyróżnić A klasę i B klasę tych westernów. Django należy do tej drugiej.

ocenił(a) film na 7
Kucharenko007

To ja bym w takim układzie wyróżnił klasę A, klasę B oraz westerny Leone, ponieważ jak już gdzieś napisałem dla mnie są to dzieła ponadczasowe. Hm w sumie do tej klasy A niewiele by się spaghetti załapało. Ja kiedyś często oglądałem amerykańskie westerny te klasyczne i po prostu w pewnym momencie znudziły mi się, dlatego też polubiłem konwencję włoskich filmów o Dzikim Zachodzie i staram się oceniać je z pewnym dystansem. W przeciwnym wypadku "Django" miałby u mnie niższą ocenę.

ocenił(a) film na 8
rzyczki

Jedynie mniej kiczowata to ostatnia scena.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones