PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494079}

Dla mojego ojca

Sof Shavua B'Tel Aviv
6,8 211
ocen
6,8 10 1 211
Dla mojego ojca
powrót do forum filmu Dla mojego ojca

Niestety nie da się tego inaczej nazwać. Schematyczne kreacje bohaterów, spłaszczanie
problematyki, ciągły sentymentalizm, a to wszystko przeplatane młodzieżowymi hitami nie zasługują
na inne określenie.

Nie nazwałbym jednak tego seansu bezwartościowym; dużo można z niego wynieść na temat
pozycji mniejszości w społeczeństwie czy roli kobiety - charakteryzuje to jednak niemal każdy film
pozaeuropejski. A kino izraelskie ma zdecydowanie lepszych przedstawicieli.

użytkownik usunięty
grafoman

Główny bohater cały film grał jedną miną- cyborga. Mimo to film, jak dla mnie zrobiony w konwencji kina niemal familijnego.
Spoiler



Film niby o terroryście. Ale ten samobójca jakiś mało groźny. Taki sympatyczny. Przyjazny dla świata. Bardziej szuka miłości, niż chce umierać za sprawę.


ocenił(a) film na 5
grafoman

Podpisuję się pod tym. Zaczęłąm od siódemki, ale na końcu wyszła z tego słaba piątka. Takie izraelsko-palestyńskie polsatowskie "Dlaczego ja".

Jako totalne zaprzeczenie tezy (którą ten film potwierdza) że każdy film o stosunkach bliskowschodnich jest z automatu obsypywany nagrodami polecam genialne "Gdyby świnie miały skrzydła". Też ma nagrody, ale to nie zmniejsza jego wartości:-) Fantastyczna, inteligentna rozrywka.

ocenił(a) film na 4
tulila

Masz rację. Dla mnie jest to niemiecko-izraelski melodramat terrorystyczny, czyli coś ciężkostrawnego, bez polotu, za to z dużą egzaltacją zagrany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones