filmweb.pl
Zaloguj się
filmweb.pl
Oscary 2026
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Filmy w TV
Nagrody
Newsy
Recenzje
Publicystyka
Filmweb poleca
Programy Filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Seriale w TV
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Mój Filmweb
Aktywność (oceny znajomych)
rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
VOD
Zobacz wszystkie VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Kino
TV
program TV
lista programów
chcę zobaczyć
TV
program TV
lista programów
chcę zobaczyć
Dmuchawce
Opinie
Dmuchawce
Planètes
2025
Strona filmu
Nowość
Listy
(5)
pełna obsada
(1)
Oceny krytyków
(0)
Oglądaj online
Nagrody
(1)
Forum
wideo
(1)
zdjęcia
(5)
plakaty
(2)
Opisy
(1)
Dmuchawce
/film/Dmuchawce-2025-10069537
2025
gendry
7
To film o tym, że mleczy z trawnika nie wyplenisz - przetrwają apokalipsę, epokę lodowcową i każdą przeciwność losu. Wspaniałe i angażujące emocjonalnie!
czytaj dalej
Marta D.
8
Nie brakuje filmów, w których pierwszoplanową rolę odgrywają zwierzęta. Znacznie częściej brakuje jednak takich które kierują swoją uwagę ku florze, oddając głos temu, co zwykle pozostaje w cieniu. Tym bardziej wyjątkowe jest tu spojrzenie na naturę - subtelne, a zarazem poruszające. To opowieść o kruchości i sile zarazem, o codziennych zmaganiach dmuchawców, których istnienie naznaczone jest nieustannym zagrożeniem i walką o przetrwanie. Czy człowiek, zrzucając bomby, myśli o tym, co niszczy poza własnym światem? Czy dmuchawce odczuwają lęk? Czy potrafią nawiązywać relacje, przyjaźnić się, a nawet kochać i tęsknić? Jest to historia, która pozwala wznieść się wraz z bohaterami i zanurzyć w ich ulotnej, a jednocześnie niezwykle intensywnej rzeczywistości. Jedno pozostaje pewne - możemy pozazdrość im determinacji. W świecie tak niepewnym każdy z nas chciałby odnaleźć w sobie choć cząstkę tej siły i niezłomności.
czytaj dalej
DJ Alex
7
Nie spodziewałem się, że to będzie tak pięknie nakręcone.
czytaj dalej
Patryk Ciesielczyk
6
W oniemieniu unikalnymi możliwościami animacji do „tchnięcia życia” miesza hiperrealizm z cudami nigdy wcześniej niewidzianymi.
czytaj dalej
Kamil Nurzyński
9
Uważam, że ludzkości potrzeba więcej takich filmów. Już dość mam tej kopiowanej jednej od drugiej historii przemocy na wszystkie sposoby. Kino świeże i wholesomowe. Oczywiście nie jest to petarda w stylu Avatara a minimalistyczna opowieść życia małego puszka we wszechświecie pełnym możliwości ale też i koincydencji. Jak dla mnie ciekawa audiowizualnie przygodówka.
czytaj dalej
Lukasz_Broda
7
Miedzyplanetarne Flow dmuchawców - jak przetrwać, kiedy wszystko ewoluuje. Nieustanny cykl życia i śmierci, od wybuchów, przez ziemię śnieżkę, po rozwój flory i fauny. Czasami tylko przypomina te filmy z jutuba typu "niewiarygodna natura w 16K".
czytaj dalej
Jancia
7
🚨 Uwaga spoiler! 🚨
Wchodzę na własne ryzyko
Lidia Kowalska
7
films to watch while high
czytaj dalej
Framb_filmweb
9
„Dmuchawce” to piękna wizualnie, bezdialogowa animacja, która wyróżnia się na tle głośnych i szybkich produkcji. Opowiada prostą historię czterech nasion próbujących przetrwać w nieznanym świecie, ale robi to z dużą uważnością i emocjonalną głębią. Największą siłą filmu jest jego forma – brak dialogów, spokojne tempo i dopracowana warstwa wizualna sprawiają, że widz naprawdę skupia się na obrazie i emocjach. To kino, które uczy patrzeć wolniej i daje przestrzeń do własnej interpretacji. Szczególnie dla tych, którzy szukają czegoś bardziej wyciszającego i refleksyjnego.
czytaj dalej
Michał Tałaj
3
Zwiastun mocno zachęcający. Projekcja - rozczarowująca. Szkoda!
czytaj dalej
andluc
10
lekcja przyrody w czasach apokalipsy
czytaj dalej
Bartosz_Rapcia
6
Spore z dmuchawcami w roli głównej
czytaj dalej
kretoszczur
8
Kiedy w kinie bardziej od historii ludzkich wzruszają cię perypetie nasion mniszka.
czytaj dalej
Zosia_1240
6
W filmach niemych szukam zwolnienia od tego świata, od coraz bardziej przyspieszającego kina. Jednak w tym filmie tego nie znalazłam, nie łapałam się w akcji, której tak naprawdę prawie nie było. Animacja dla mnie trochę taka nijaka, brakowała mi w niej czegoś takiego rozpoznawalnego albo po prostu jakiegoś.
czytaj dalej
Olgierd Gralec
10
zanimizowany wygaszacz ekranu z motywem do szpiku kości realistycznie odtworzonej natury w roli głównej dryfuje przez kolejne biomy i wymiary.
czytaj dalej
Gracjan Pietras
2
Beznadziejne cgi, wyszedłem w połowie.
czytaj dalej
Kasikvm
7
Piękna, kolorowa i wciągająca animacja, ukazująca fascynujący świat przyrody. Niezwykle kreatywne ujęcie tematu, pozwalające na chwile wzruszeń i zachwytu.
czytaj dalej
ja_tu_tylko_sprzatam
5
dziwny film. niebardzo wiadomo do kogo kierowany, animacja czasem bardzo ładna, czasem dziwaczna i "tania". na plus ślimaczki, ślimaczki super ziomy
czytaj dalej
Mariusz Koryszewski - Cofnij Kino
5
Fajne te dmuchawce i ta ich podróż ma w sobie ducha Mikrokosmosu, ale wizualnie grafika dość brzydka,, a ta kolorystyka jakaś taka bura . Chwilami to horror z innej planety - dzieci niektóre może przerazić. Na plus kosmiczna muzyka .
czytaj dalej
Mateusz Frąckowiak
8
Niby bardzo prosty pomysł scenariuszowy, ale działa i chwyta za serce.
czytaj dalej
Xiankowaty01
7
18. MFFA Animator
czytaj dalej
Soul7
7
Eksperymentalny i unikalny mix animacji i filmy przyrodniczego, z dużą dozą ciepła i optymizmu pokazujący, że zagłada nuklearna nie musi być wcale końcem świata
czytaj dalej
Adrianna Skornicka
5
wizualnie śliczny ale nie porwał mnie wiatr
czytaj dalej
Jakub Balcerzak
7
nie wierzcie ślimakom!
czytaj dalej
Emilia W.
9
Niezwykła animacja wykorzystująca wiele różnych technik, wywołującą u ciebie empatię do dmuchawców, urocza i sprawiająca, że robi ci się ciepło na sercu
czytaj dalej
Popularne w Kinie
Drama
Opinie
Projekt Hail Mary
Opinie
Zabawa w pochowanego 2
Opinie
Zobacz repertuar kin