PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605169}

Do szaleństwa

Like Crazy
6,5 28 828
ocen
6,5 10 1 28828
6,3 3
oceny krytyków
Do szaleństwa
powrót do forum filmu Do szaleństwa

Anna wzięła ślub z Jacobem, a jakiś czas potem Simon oświadczył jej się przy rodzicach. Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi. Czy były to oświadczyny o ślub i równocześnie rozwód z Jacobem, czy Simon o nim nie wiedział...?

mikos77

Wydaje mi się, że Simon był pewien, że nic już nie ma między Anną i Jacobem. Myślę, że mogła powiedzieć mu, że to już tylko formalność, wystarczy tylko wziąć rozwód i będzie wolna. Zapewne Simon nie miał pojęcia, że między nimi są jeszcze jakieś uczucia, może w ogóle nie została mu przedstawiona cała ta sytuacja w jakiej się oni znajdują. Dlatego powiedział o tym, że wie, że trzeba jeszcze załatwić wiele formalności (chodzi zapewne o ten właśnie rozwód).
Wiele jest w filmach spraw, które są zostawione wyobraźni oglądającego. Myślę, że w tym przypadku wszystko zależy od interpretacji indywidualnego odbiorcy. Według mnie było właśnie tak, jak napisałam.

mikos77

wg mnie Simon nie wiedział w ogole o Jakobie, stąd np. dziwne zachowanie ojca w trakcie oświadczyn "yyy... to ja moze pojde po marynarke, czas sie zbierac". Równiez o tym może swiadczyć zakłopotanie Anny i późniejsze sceny przy stole, już po wyjsciu rodziców. Które swiadczyły o tym, żę Anna mówi Simonowi całą prawdę. Wg mnie ciągle była żoną Jakoba, nawet wtedy keidy tworzyla zwiazek z Simonem. Zresztą później, jak już rozstaje się z Simonem idzie do Jakoba z OBRĄCZKĄ na palcu (scena w samochodzie, kiedy ona kładzie swoją dłoń ,na dłoni Jakoba - podczas gdy on prowadzi auto)

ocenił(a) film na 7
diablonetka

myślę jednak, że słowa wypowiedziane przez Simona (trzeba wyprostować wiele spraw - czy jakoś tak), świadczą i tym, że wiedział o tym, że Anna jest mężatką, ale widział to w niepełnej perspektywie - tak jak pusze Antonett, zapewne sądził, że to już tylko formalność, pewnie nie znał ich przeszłości etc.
kwestia obrączki jest ciekawa, też zwróciłam uwagę na to, że Anna w scenach z Simonem jej nie miała, a potem jest ta scena w aucie, gdy kładzie rękę na dłoni Jacoba i wyraźnie widać obrączkę, myślę, że z jednej strony to taki symbol, że będąc przy nim czuła się pewniejsza szans tego ich związku, a gdy dzieliła ich odległość - już mniej. zresztą, to że na co dzień nie nosiła obrączki dla Simona zapewne było symbolem tego, ze jej małżeństwo to fikcja.

a co do zachowania ojca i rodziców w czasie kolacji - myślę, że po prostu porównywali Simona i Jacoba, na niekorzyść tego pierwszego (choćby to, że starał się kierować czy też zmieniać Annę - zdrowy tryb życia, ćwiczenia itd.- nie żeby to było złe, ale po prostu ją sobie formował, a Jacob brał ją taką jaka była), poza tym na pewno mieli o wiele większą świadomość tego, że mimo iż ich córka jest związana z Simonem to wciąż jest w silnej relacji z Jacobem - i pewnie ciężko im z tym było, bo zdawali sobie sprawę z tego, że Annie będzie też ciężko

ocenił(a) film na 8
nomiko

jestem świeżo po obejrzeniu filmu i sądzę, że Simon wiedział o Jackobie, ale sądził, że Anna jest z nim tylko dlatego, by znów mieć dostęp do wyjazdu do Ameryki. dziwne zachowanie rodziców jak dla mnie jest dlatego, ponieważ cały czas porównywali Simona do Jackoba, na pierwszy rzut oka widać że Simon niezbyt spodobał się rodzicom. sprawa obrączki: tak jak pisała Nomiko, sądzę że to dlatego nie nosiła jej przy Simonie, by po prostu nie robić mu przykrości, ale jednocześnie nie pomyślała o tym, bo dawała mu złudne nadzieje. no niestety, ten kawałek układanki jak widać nie pasował do jego puzzli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones