Dobry dinozaur

The Good Dinosaur

2015 1 godz. 39 min.
6,7 26 049
ocen
6,7 10 26049
6 301
chce zobaczyć
6,0 8
ocen krytyków
{"rate":6.0,"count":8}
{"type":"film","id":657170,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Good+Dinosaur-2015-657170/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Dobry dinozaur
  • użytkownik usunięty

Niektóre krajobrazy tak rzeczywiste, że aż trudno uwierzyć, że to wciąż animacja!

• użytkownik usunięty

Dokładnie, gdybym nie wiedział, ze to animacja, to pierwsze ujęcia w filmie uznałbym za naturalne krajobrazy. Film jest mieszanką rozmaitych emocji. Jak to w życiu bywa. Jest zabawny (choć momentami humor rubaszny) i smutny, pouczający, niekiedy brutalny, ale też wzruszający. Myślę, że ze względu na sceny - dla malucha - dość przerażające (drapieżne dinozaury i pterozaury) dzieci młodsze niż 8-9 - latki mogą się solidnie wystraszyć. Miło zobaczyć film, w którym takie wartości jak rodzina, przyjaźń, szlachetność i odwaga są nadrzędne. Nie ma połówek, więc zamiast 6,5 daję 7.

• Oglądam ostatnio nową trylogię Gwiezdnych Wojen i tam krajobrazy w CGI wyglądają mniej realistycznie niż w tej animacji.

• Za to dinozaury nie wyglądają tak dobrze. Jak na film tak dużego i bogatego studia to te postacie wyglądają źle.

• eveflabea ocenił(a) ten film na: 7

Blaxi totalnie si,ę zgadzam.

• Blaxi Wydaje mi się, że to celowy zabieg

• agipacz_fw Celowy zabieg, by postacie w animacji wyglądały biednie? Raczej wątpię.

• Blaxi Mimo hiperrealizmu to, wciąż miała być bajka, więc nią pozostała.

• agipacz_fw Ale w dzisiejszych bajkach postacie wyglądają dobrze. Tutaj to bida z nędzą.

• Blaxi A ja myślę, że właśnie o to chodziło by ukazać taki kontrast pomiędzy brutalną realistyczną rzeczywistością, a prostym bajkowym światem bohaterów. Moim zdaniem świetnie to wyszło - oba style bardzo dobrze się ze sobą komponują. Myślę, że gdyby dinozaury były tak samo "prawdziwe" jak te krajobrazy, to całość przypominałaby bardziej film dokumentalny - a to wyglądałoby raczej dość niesmacznie.

• Leszy2 ocenił(a) ten film na: 7

Blaxi Z pewnością jest to celowy zabieg, ale czemu ma służyć - nie rozumiem.

• Blaxi Producenci w wywiadach twierdzą, że tak miało być. Mogli zrobić standardowy film z dobrze wyglądającymi krajobrazami i postaciami ale chcieli czegoś innego, dla tego zrobili super realistyczne krajobrazy i mało realistycznych bohaterów. Czy decyzja była słuszna...sprawa dyskusyjna, patrząc na wyniki filmu to chyba jednak nie. W każdym razie nie jest tak, że się im nie chciało, czy że nie mieli kasy na zrobienie lepszych postaci.

• karcow A co mieli powiedzieć? Przecież nie mogli się przyznać, że spieprzyli robotę.

• jotubyl ocenił(a) ten film na: 8

Blaxi To był celowy zabieg przecież to oczywiste to film dla dzieci wiec postać w bajce musi być kolorowa i zabawna.
    Jak można tak oczywistej rzeczy nie wiedzieć myślisz że zabrakło im umiejętności ?

• jotubyl Tak.

• Crazy_Chemist ocenił(a) ten film na: 7

Blaxi To się mylisz.

• Crazy_Chemist Jeśli to był celowy zabieg to było to ich najgorsza decyzja ever.

• Blaxi Ale ty się podpisujesz własną głupotą...

• Blaxi Otóż to.
    Ten "styl ich gęb" (tej rodzinki 'zielonych') za bardzo przypominał mi postacie z "Baranka Shauna" :/

Albo "gęby" z Polskiego komiksu z serii "Antresolka profesorka Nerwosolka"

• Sqrchybyk ocenił(a) ten film na: 8

Zgadzam się, zwłaszcza trawa wygląda tak realistycznie, że w kilku momentach naprawdę myślałem, że to zdjęcia są, a nie animacja.

• Anthrax91 ocenił(a) ten film na: 5

Zachwycasz się pięknymi fotorealistycznymi widokami, a potem w kadr wpada zielone kwadratowe pudło z długą szyją które (jeśli dobrze się przyjrzeć) trochę przypomina dinozaura. Nie wymagam od bajki dla dzieci żeby dinozaury wyglądały realistycznie niczym w Parku Jurajskim, ale z tą karykaturalnością grubo przesadzili. Przepiękne krajobrazy, brzydkie postacie.

• Anthrax91 przesadzasz

• Anthrax91 Estetów się namnożyło ostatnio na filmwebie.

• karolina100 ocenił(a) ten film na: 7

Krajobrazy naturalne. Bajka nadaje trochę śmiechu oraz wzbudza wzruszenie u dzieci i dorosłych :)