City by the Sea

1 godz. 48 min.
6,4 7 336
ocen
6,4 10 7336
3 191
chce zobaczyć
{"rate":5.6666665,"count":3}
{"type":"film","id":30547,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/City+by+the+Sea-2002-30547/tv","text":"W TV"}]}

Detektyw nowojorskiego Wydziału Zabójstw, Vincent LaMarca (Robert de Niro), ma za sobą długą i pełną sukcesów karierę w organach ścigania, dzięki której wyrobił sobie reputację człowieka bezgranicznie oddanego swej pracy. Jednak w najnowszej przydzielonej mu sprawie stawka okazuje się zbyt wysoka nawet dla niego. Podejrzanym, którego śledzi, jest jego własny syn (James Franco). Vincent i Joey stali się sobie boleśnie obcy, gdy Vincent po rozwodzie z żoną porzucił rozpadające się chodniki Long Beach na rzecz anonimowego Manhattanu i błyskotliwej kariery w nowojorskiej policji. Prowadzi samotniczy żywot, nawet swą dziewczynę (Frances McDormand) trzymając na bezpieczny dystans. Najcieplejsze stosunki łączą go z partnerem Regiem (George Dzundza), ale nawet te Vincent sprowadza do zera poza drzwiami komendy. Kryjąc się za ochronną tarczą teraźniejszości Vincent nie musi bowiem stawiać czoła bolesnej przeszłości i smutkom niesionym przez zerwane stosunki z synem. Lecz dochodzenie w sprawie morderstwa ściągnie Vincenta z powrotem do Long Beach, nazywanego "Miastem nad morzem", gdzie cierpliwie czeka na niego przeszłość. Dręczące wspomnienia, które dokuczały mu całe życie - egzekucja ojca, skazanego za morderstwo, gdy Vincent był jeszcze dzieckiem - wciąż powracają. W trakcie śledztwa odkrywa, że jego własne cierpienia i porażki w roli ojca miały głęboki wpływ na życie Joeya, i że teraz los może skierować jego półtorarocznego wnuczka na tę samą ścieżkę samozagłady. Udręczony wspomnieniami ojca, grzechami własnej przeszłości i pragnieniem, by przełamać fatalny cykl i ocalić przyszłość wnuka, Vincent będzie musiał położyć na szali własne życie. Musi spełnić swoją powinność zarówno wobec rodziny, jak i swej pracy.

Ponk
opis użytkownika

Detektyw nowojorskiego wydziału zabójstw, Vincent LaMarca, ma za sobą długą i pełną sukcesów karierę w organach ścigania, dzięki której wyrobił sobie reputację człowieka bezgranicznie oddanego swojej pracy. Jednak w najnowszej przydzielonej mu sprawie stawka okazuje się być zbyt wysoka nawet dla niego. W trakcie dochodzenia przekonuje się ,że podejrzanym, którego śledzi, jest jego własny syn.

Oxy
opis użytkownika

Vincent LaMarca (Robert De Niro) jest nowojorskim detektywem, pracującym w wydziale zabójstw. Jego małżeństwo rozpadło się, z obecną partnerką, Michelle (Frances McDormand) łączą go tylko luźne kontakty. Jedynym człowiekiem, z którym potrafi się porozumieć jest kolega z wydziału - Reg (George Dzundza). Policjant chce przejść na zasłużoną emeryturę, przedtem jednak musi przeprowadzić śledztwo w sprawie śmierci dealera narkotyków. Wstępne dochodzenie wskazuje jako głównego podejrzanego syna Vincenta. Okazuje się, że Joey (James Franco) nigdy nie wybaczył ojcu, że porzucił rodzinę. Teraz detektyw musi powrócić do bolesnej przeszłości. Wspomina swego ojca, który został stracony na krześle elektrycznym za morderstwo. Stara się przerwać rodzinne fatum, które może zaciążyć na kolejnym pokoleniu LaMarców - nowo narodzonym synku Joeya.

Garniec_Pieprzu
opis użytkownika

Detektyw nowojorskiego wydziału zabójstw, Vincent LaMarca (Robert de Niro), ma za sobą długą i pełną sukcesów karierę w organach ścigania, dzięki której wyrobił sobie reputację człowieka bezgranicznie oddanego swej pracy. Jednak w najnowszej przydzielonej mu sprawie stawka okazuje się zbyt wysoka nawet dla niego. W trakcie dochodzenia przekonuje się, że podejrzanym, którego śledzi, jest jego własny syn (James Franco)...

opis dystrybutora dvd