6,6 160
ocen
6,6 10 1 160
52
chce zobaczyć
{"type":"film","id":306720,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Dom+nad+Missisipi-2005-306720/tv","text":"W TV"}]}
Dom nad Missisipi
  • TVP VOD - https://vod.tvp.pl

    oferta
    Sprawdź szczegóły
  • VOD.PL - https://www.vod.pl

    wypożycz
    od 4,90 zł


Kilka lat po filmie dokumentalnym "Tata, I love you", pokazującym początki adopcji pięciorga rodzeństwa z polskiego domu dziecka przez młode amerykańskie małżeństwo, Piotr Morawski i Ryszard Kaczyński wybierają się ponownie do rodziny adopcyjnej w St.Louis w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych. Towarzyszy im, jak wcześniej, kameraKilka lat po filmie dokumentalnym "Tata, I love you", pokazującym początki adopcji pięciorga rodzeństwa z polskiego domu dziecka przez młode amerykańskie małżeństwo, Piotr Morawski i Ryszard Kaczyński wybierają się ponownie do rodziny adopcyjnej w St.Louis w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych. Towarzyszy im, jak wcześniej, kamera Andrzeja Adamczaka. "Dom nad Missisipi" to dalszy ciąg obserwacji, ale również w jakimś sensie krytyczny dokument interwencyjny, przedstawiający dramatyczny rozwój wydarzeń, a także pełen ciepła, zadumy, ogromnej siły obraz zmagań o tożsamość i wzajemność uczuć piątki rodzeństwa. Pełna pasji walka o godność, bycie razem, przeplatana jest wspomnieniami i tęsknotą za dzieciństwem, biologicznymi rodzicami, rodziną. Towarzyszy jej niepokój, żal, ale także nieśmiałe początki samodzielnego życia. Autorzy filmu wracają po latach do bohaterów swego dokumentu. Nad Missisipi losy dzieci potoczyły się niezwykle dramatycznie. Sylwek trafił do ośrodka dla trudnych dzieci, Oktawia do szpitala psychiatrycznego, dwójka najmłodszych – do domu dziecka. "Wiem, że pewnego dnia będziemy razem, połączymy się. Wierzę, że nadejdzie taki dzień, tylko nikt nie wie, kiedy to nastąpi." – wyznaje Oktawia w jednej z ostatnich scen filmu. Wstrząsające wyznanie, ale też pełne optymizmu, wiary i nadziei na przyszłość.

Dom nad Missisipi zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.