PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837728}
5,5 8 310
ocen
5,5 10 1 8310
Dom strachów
powrót do forum filmu Dom strachów

8/10

ocenił(a) film na 8

Około dziesięć lat temu Eli Roth zaręczał widzom, że weźmie do poprawki „Lunapark” Tobiego Hoopera i nakręci jego remake. Niektórzy potraktowali te słowa jak groźbę… Dekadę później śmiało można powiedzieć, że plany Rotha spaliły na panewce, choć powstał inny projekt, o podobnie karnawałowym wydźwięku: „Haunt”, w Polsce szykowany do wydania pod tytułem „Dom strachów”. W obu filmach grupa nastolatków próbuje uciec ze szczelnie zamkniętego parku rozrywki, odpierając przy tym ataki maniakalnych morderców. Brzmi znajomo? Zdecydowanie – i w tym właśnie tkwi siła zarówno „Lunaparku”, jak i tegorocznego „Haunt”.

„Dom strachów” to horror przyjemnie i mobilizująco swojski: od pierwszych chwil zachęca do uczestnictwa w zabawie, której kanon jest doskonale znany. Nie oznacza to jednak, że zbudowano film na fundamencie złożonym z samych tylko klisz – przeciwnie, przez scenariusz przewija się satysfakcjonująca porcja plot twistów, fabularnych ślepych uliczek. Mój ulubiony zwrot akcji przypada na ścisły finał, który jest na równi przewrotny i rozładowujący emocje („let’s take off your mask!”). „Dom strachów” daje swym widzom dokładnie to, czego najprawdopodobniej oczekiwali: a więc rozlew krwi i pogonie po upiornym budynku, dużo świetnie ukartowanej rozrywki i dostateczną dawkę suspensu. Gore bije po oczach bez hamulców pruderii, jesienno-halloweenowa aura wręcz wylewa się z ekranu, humor nie bierze góry nad sytuacją, choć wpleciono go w scenariusz (jeden z chłopaków chciał przebrać się za Ludzką Stonogę, ale od pomysłu wymigali się jego kumple). Nie od dziś wiadomo, że cnotami każdego dobrego slashera są prostota i praktyczność. Wiedzieli o tym także twórcy „Domu strachów”: ich film jest nieskomplikowany, lecz nie ociera się o banał. (...)

Pełna recenzja: #HisNameIsDeath

MyNameIsDeath

Już się nauczyłem, ze jak tak wysoko oceniasz film, to jest najwyżej na 5 i tak jest i tym razem.

ocenił(a) film na 2
MyNameIsDeath

Jakim cudem postanowiłeś temu filmu dać 8/10 ?
Jeśli ktoś lubi tego typu filmu okej, istnieją różne gusta..
Ale czym Cię urzekł? Maksymalna nota według mnie na którą zasługuje ten film to 4-6/10
Zachęcam do dyskusji i pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones