PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487684}

Dom w głębi lasu

The Cabin in the Woods
5,5 96 844
oceny
5,5 10 1 96844
6,8 36
ocen krytyków
Dom w głębi lasu
powrót do forum filmu Dom w głębi lasu

a ocena tego filmu w porównaniu jak oceniane są różnorakie gnioty jest najlepszym
zaświadczeniem tego jak zj*bane jest społeczeństwo :D

ocenił(a) film na 7
kryszti

Totalnie się zgadzam, nie mam pojęcia skąd na fw taka średnia, na imdb wynosi ponad 7/10...
Pewnie chodzi o to, że ludzie jak widzą słowo 'horror' to myślą od razu o jumpscenkach, slasherach etc. i dlatego nie potrafią dobrego pastiszu docenić. Zauważyłam jednak wśród znajomych, że jeśli ktoś faktycznie ogląda trochę więcej horrorów niż przeciętny widz, zazwyczaj przy tej produkcji naprawdę nieźle się bawi i podchodzi do fabuły z przymrużeniem oka.

ocenił(a) film na 8
AkaneChan

Po prostu to nie jest film dla tępych laików... a tak poza tym to już od dawna przestałem sugerować się ocenami, nie mam pojęcia jacy ludzie oceniają tu filmy ale głównie jacyś idioci i bezguścia. Ja do każdego horroru podchodzę z przymrużeniem oka, szczególnie tych nowych i w 90 % mam więcej śmiechu niż "strachu", po prostu podchodzę do tego jako do rozrywki a ten film daje jej multum... ale nie wyjdzie jakieś gówno typu ostatni egzorcyzm 8 albo coś innego opartego na tym schemacie i głupki będą się jarać. No cóż nie każdy się urodził z gustem do horrorów, niektórzy powinni zostać przy jakichś dennych obyczajówkach

ocenił(a) film na 2
kryszti

No właśnie jest dla tępaków. Ten film ma schemat horroru dla tępaków i wcale niczym się nie różni od tego typu filmów - brakuje tu właśnie parodii. Zabrakło pomysłów i inteligencji, aby wyśmiać inteligentnie horrory, których obejrzałem już z 1000. Jeśli chodzi o tępe horrory z schematem ten film taki jest tylko, że tu dodano tą całą salę podglądową sterującą całością. Co ma być w tym śmiesznego lub strasznego ? Żenada i tyle.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Ludzie... tacy głupi.

ocenił(a) film na 2
kryszti

Dlatego łykają każde gówno jak np: ten film

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Mało kto wysoko go ocenia, więc to dla mnie tym bardziej powód by go lubić, moim zdaniem po prostu minąłeś się z konwencją, spoko. Dla mnie to udany pastisz, szczególnie w dobie tego współczesnego gówna.

ocenił(a) film na 2
kryszti

Powód, że mało osób wysoko ocenia jest jasny. Film nawet jak na komedię jest zbyt schematyczny i mechaniczny

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Wiele świetnych horrorów ma niskie oceny. Wiele zaś niewytłumaczalnie zawyżonych. Upierasz się przy swoim, nie rozumiejąc zamysłu. Jak film wyśmiewający schematy, ma nie być schematyczny? Kapitan Ameryka: to jest dopiero patetyczne, schematyczne badziewie.

ocenił(a) film na 2
kryszti

Może nie być. Np: parodie z lat 90,80 są nieschematyczne. Nawet straszny film jest nieschematyczny - stara się wprowadzać urozmaicenia w obrazie/postaciach i sytuacjach - Z ZAŁOŻENIA szalony nieschematyczny. Dom w głębii pasu pseudointelektualny suchar.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Nie podoba ci się konwencja? Ok. Jeżeli rzeczywiście ją rozumiesz, to i tak jesteś lepszy od większości widzów oglądających ten film. Jednak mi się wydaje, że się z nią minąłeś. Dla mnie każdy film ma jakiś schemat.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Ale wtedy już nie wyśmiewa schematów.

Movie_Crash_Man

Ten film ma schemat horroru dla tępaków bo wyśmiewa ten schemat. J A P I E R D O L E

ocenił(a) film na 2
acocieto_ok

W takim razie inny każdy horror dla tępaków wyśmiewa ten film. Proste.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

mam się ochotę założyć o twoje iq.

ocenił(a) film na 3
escapeplan4

Horror 3/10. Jako jakiś film fantasy może bym dał 4

ocenił(a) film na 8
kryszti

To jest właśnie najlepsze - połączenie tego co straszy i śmieszy, choć nie każdy potrafi stworzyć zamierzony efekt. Częściej horror bywa żenujący, niż śmieszny, o strachu nie wspominając.

ocenił(a) film na 8
AkaneChan

film jest bardzo zabawny i nie nudzi. moment jak dryndnęły windy i wszystkie drzwi się otworzyły bezcenny: > super satyra na... wszystko : P

obywatelw

I to jest właśnie problem tego filmu. Horror ma mnie przerazić a nie wywoływać śmiech.

ocenił(a) film na 8
Andrzejek324

problem nie tkwi w filmie, który jest bardzo dobry, ale w jego klasyfikacji. Na filmwebie błędnej niestrudzenie od 2 lat.
Masz rację, horror ma straszyć, nie ma dyskusji. Kiedy śmieszy widza (niezamierzenie- czytaj" miało być straszno, a jest śmieszno") to jest to klapa. Znam takich dziełek multum. Dom w głębi lasu nie jest jednym z nich. To przemyślana i zamierzenie zabawna satyra na durne, słabe, często wysokobudżetowe horrorowe szmiry.

obywatelw

Z tego co mi wiadomo to na IMDB też chyba to coś jest sklasyfikowane jako horror.

ocenił(a) film na 8
Andrzejek324

To źle

obywatelw

No właśnie wiem. Powinien być zaklysyfikowany do komedii albo tzw.Czarnej komedii i nie było by problemu.

ocenił(a) film na 6
Andrzejek324

Horro nie ma straszyć, horror to przede wszystkim FANTASTYKA grozy. Czyli thriller, w którym są zombie, magia itd. Dziękuję za uwagę

Avrael

Bzdury.

ocenił(a) film na 8
obywatelw

Klasyfikacja to rzecz odgórna i sztuczna. Bardzo dobrze że istnieją parodie i pastisze gatunkowych klisz - dzięki nim świat jest dużo weselszy. Z tego filmu w ogóle bije dużo optymizmu. Ciekawie wypadł bohater ćpun którego wypadałoby nazwać "inteligentny głupek" - łączy w sobie zarazem przebłyski intelektu i zarazem brak myślenia. Nie sam humor Jest w filmie zaletą. Jest też tu porządna jatka - krew spływa ze ścian, ludzie krzyczą i uciekają na wszystkie strony, kończyny latają w powietrzu. I jeszcze ten poważny ton - czy poświęcić jednego by ratować wszystkich... Jednostka vs System, jak w serii Rambo. Intrygujące.

ocenił(a) film na 2
AkaneChan

Uff obejrzałem około tysiąca horrorów. Dla mnie ten film jest tylko bardziej uwypuklonym typem tandetnych horrorów.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Taki zamysł, pastisz tzw.

kryszti

Lepiej bym tego nie ujął :-) Film majstersztyk

ocenił(a) film na 2
kryszti

Film beznadziejny obejrzałem go drugi raz i próbowałem się wczuć. Ma się nijak .. niby miał to być hołd ku starym horrorom z lat 80. Lepiej zapoznajcie się z grą Until Dawn :0 to dopiero i prawdziwy hołd :)

ocenił(a) film na 8
Azazell

No cóż, w takim razim pewnie nie rozumiesz w ogóle konwencji.

ocenił(a) film na 2
kryszti

Konwencja ma polegać na inteligentnym wyśmianiu slasherów, ale ten film tego nie robi. To kretyński film dla przygłupów.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Czyli nic nie rozumiesz, tak jak myślałem, tylko myślisz, ze myślisz.

ocenił(a) film na 9
Azazell

Until to faktycznie hołd ale dom to raczej satyra na schematycznosc i powtarzalność gatunku jakim jest horror

ocenił(a) film na 8
dariuszroki

Dokładnie, satyra i pastisz, to tak oczywiste, że serio uważam, że trzeba być idiotą by tego nie widzieć.

ocenił(a) film na 2
kryszti

Przesadzanie z i tak kiczowatym już światkiem tego typu horrorów jak dla mnie nie jest żadnym ciekawym sparodiowaniem tego punktu widzenia, bo on sam w sobie jest kiczowaty i naciągany. Totalny jak dla mnie brak klimatu. Oceniając ten film jako osobne dzieło jest większym gniotem niż większość tego rodzaju horrorów.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Moim zdaniem jesteś laikiem w klimacie horror mimo wielu ocenionych, tak naprawdę nie rozumiesz gatunku grozy. Nie zrozumiałeś? Spoko, nie moja sprawa, czemu zawracasz mi głowę. I to nie jest puste "nie zrozumiałeś", to co piszesz świadczy o ignorancjii. Może jeszcze powiesz, że na horrorach nie powinno się śmiać co?

ocenił(a) film na 2
kryszti

Rozumiem za dobrze. Po prostu większość filmów gatunku to szrot.
Ja na Lśnieniu czy Possesion się nie śmiałem, a horrory na 10...Można się śmiać z durnych filmów owszem.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Ja miałem dobry ubaw na Lśnieniu, niezapomniana rola Nicholsona jako totalnego świra :D W gatunku grozy czarny humor jest wszędzie.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Possesion nie oglądałem, ale wiem co to, obejrzę jak będę miał ochotę na komedię.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Pozwólcie, że się wtrącę. Mnie jest naprawdę ciężko przestraszyć i ostatnio większość horrorów mnie nudzi. Możecie uznać mnie za ignorantkę, ale nawet Lśnienie mnie nudziło.Nie rozumiem fenomenu tego film. Ale do rzeczy, "Dom w głębi lasu" właśnie bardzo mnie zainteresował. Jestem w stanie przełknąć głupi horror z utartym schematem, ale tutaj nie widzę głupoty. A raczej widzę, ale taką zamierzoną, która miała na celu wyśmianie innych filmów. Sama nastawiłam się na kolejny banał z dreszczykiem w tle a tak naprawdę dostałam coś, czego się w ogóle nie spodziewałam. Film nie ma klimatu bo z założenia miał go nie mieć, tak samo jak z grozą czy głębokim przesłaniem. Tego nie ma, bo nie miało tego być. Nie rozumiem więc tej dyskusji, wytykanie sobie wzajemnie czy ktoś film rozumie czy nie, bo to jeden z tych filmów które się podobają albo nie. Nie ma nic pomiędzy.

ocenił(a) film na 8
darkmachine

Zrozum, że niewielu rozumie konwencję tego filmu, pomijam powody. Nie każdy ma zdrowy rozsądek o rozum analityczny choćby w najmniejszym stopniu. Np Andrzejek324 ma ponad 30 lat a sra pod siebie przy nawet najbardziej głupawym horrorze. Ty najwyraźniej jesteś normalna... w cudzysłowie, bo w normalność nie wierzę. Ludzie tak bardzo nie rozumieją gatunku grozy, nie chcą widzieć groteski i czarnego humoru.

ocenił(a) film na 7
kryszti

przestałem czytać komentarze tego głąbka z miniaturą supermana, bo to mówi samo za siebie... :D

ocenił(a) film na 2
darkmachine

Nie problemu z zrozumieniem konwencji filmu, bo ten film jest banalny w konstrukcji i zarazem schematyczny już po kilku minutach. Naciąganie wszystkiego od początku do końca wyjaśniając debilom skąd i co się bierze. Nie śmiałem się na tym filmie ani razu jedyną śmieszną postacią jest ten koleś z Bongo. Lśnienie cię nudziło ? Ile masz lat 12 ?

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Nie, nie mam 12 lat, mam sporo więcej. To że jednemu film się nie podoba, a dla drugiego stanowi cudowną klasykę objawienia w świecie kinematografii to kwestia tylko i wyłącznie gustu, którego notabene nie powinno się oceniać. Lśnienie jest zaskakujące, ale jak na realia lat w których owy film był tworzony, to samo tyczy się książki. Dzisiaj, przy tylu już utartych schematach, coraz częstszych plottwistach powtarzanych wciąż i wciąż, Lśnienie nie robi wrażenia takiego, jakie miało w założeniu.

Movie_Crash_Man

Lśnienie(film) jest baaardzo nudne... tak nudne, że nawet nie oglądałem do końca.
Książka jest boska, ale film to chała.

Czytając twój opis profilu można się zorientować że masz wybujałe ego, i nie możesz przeboleć ludzi nie zgadzających się z twoim zdaniem... że już nie wspomnę o wychwalaniu nowych części sw :D

ocenił(a) film na 2
Vitcher

wroc do przedszkola

Movie_Crash_Man

tzn, do twojego poziomu, żeby móc się z tobą normalnie porozumieć? :D

ocenił(a) film na 2
Vitcher

zeby moc mozgiem ruszac

ocenił(a) film na 8
kryszti

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 8
Zabor85

Czyli możliwe, że masz trochę rozumu :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones