PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5136}
7,0 11 941
ocen
7,0 10 1 11941
7,6 16
ocen krytyków
Dom wariatów
powrót do forum filmu Dom wariatów

psychologiczy? czarna komedia? toż to dramat przecież! ja w tym filmie nie nidze nic śmiesznego. to, że dzień świra był śmieszny nize znaczy że każdy film Koterskiego jest. Nie uważam też że film powinien mieć miano 'psychologiczny' nie jest zbytnio zawiły i skomplikowany

ocenił(a) film na 8
Basfull

Ja bym ten film nazwała nawet horrorem. Bałam się na nim bardziej niż oglądając wszystkie zakrwawione potwory, bo on pokazuje prawdziwe życie i realne zagrożenia - takimi zombie jak bohaterowie może się stać każdy z nas!

abiku

Ależ my jesteśmy tacy, albo kiedyś będziemy właśnie. Wystarczy wsłuchać się w wygłaszane codziennie przez otoczenie kwestie będące niczym więcej, jak monologami równoległymi, a nie prawdziwymi rozmowami.

użytkownik usunięty
sjelo

sjelo, trafiłeś w sedno, to właśnie jest straszne, dialogi, i myśl że tak może być z nami. Dla mnie 2 najmocniejsze sceny, kiedy tytulowy Adaś (Marek Kondrat) biegnie przez ogrodzenie i nacina rany pod prawym bokiem, i na rękach (stygmaty) ja może i w ciemno, ale doszukuje sie pewnej symboliki, on jako cierpiętnik (Chrystus) męczony przez swoich rodziców, wychowaniem i przykładem jakim mu dali. A 2 z kolei to jak, on odjeżdża, a matka drze się za nim ,,Wariat, on zwariował'' i samo nasuwa sie pytanie a jak miał uchowac się normalny w gronie wariatów? Dla mnie film jak i dla was baardzo mocny, może i nawet za ciężki, ale podołałem, i wytrwałem do konca, oceniam na 9/10 ;]

ocenił(a) film na 8

... i jak najbardziej śmieszny. specyficzne poczucie humoru ale jest obecne i powalające:]

ocenił(a) film na 7

te aluzje do Chrystusa powróciły w "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" ;)

ocenił(a) film na 8
Basfull

No cóż "Nic śmiesznego" Koterskiego też jest dramatem

ocenił(a) film na 6
Basfull

Jak dla mnie, horror obyczajowo-psychologiczny ;) Nawiasem mówiąc, 90 minut tego filmu trwa jakieś 3 godziny :)

ocenił(a) film na 5
Basfull

Dzień Świra tez nie był śmieszny.

ocenił(a) film na 7
CaddieMJ

Exactly. "Dzień Świra" porównałbym do "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" - to, że były 2 czy 3 śmieszne hasła nie czyni to z nich w żadnym wypadku komedii. Oba te filmy to dramaty pełną gębą.

ocenił(a) film na 7
Basfull

dla mnie dramat komedia to jest ja sie smiałem z zachowania rodzicow i adasia jak poprawial sie na krzesle non stop lub motyw z herbata to umierałem ze smiechu , albo jak palil fajke a matka mu dowala ze sie nie zaciaga , lub ogolnie ze sztywnej atmosfery w domu ,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones