PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=573}
6,6 2 226
ocen
6,6 10 1 2226
6,2 6
ocen krytyków
Doom Generation Stracone pokolenie
powrót do forum filmu Doom Generation - Stracone pokolenie

Zwyrodnienie :D

ocenił(a) film na 7

Co by tu napisać? Filmpełen przemocy i seksu. Pozbawiony realizmu. Można by rzec głupi, ale z drugiej strony bez większego wysiłku można by tu się doszukać tzw "przesłania". zwłaszcza od takiego reżysera jak Gregg Araki. Że młodzież czyni zło i się buntuje, bo jest do tego zmuszana, że reaguje agresją na agresje, że Amerykanie to banda homofobów i bla bla bla, za taki przekaz ja jednak podziękuję, więc film traktowałby, raczej jako kino rozrywkowe. Seksowna, uroczo wulgarna i puszczalska (a może i nie? w sumie to było takie połączenie punkowej agresji z hipisowską ideą wolnej miłości. trzy osobowa komuna) Rose. I pierwszy raz widziałem jej piersi. Fajna muzyka. Niezłe zdjęcia i masa wizualnie interesujących miejsc, jak choćby nietypowe wnętrza moteli. Zajebista fura. No przemoc, a nawet jedna scena gore. Makabryczny i odpychający w swej wulgarności czarny humor, zwłaszcza na początku. Prawdę mówiąc nawet się śmiałem.
tak więc kino rozrywkowe dla wąskiego grona odbiorców.

Uwaga na seks, gejowskie motywy (choć nic graficznego), przemoc, martwego psa, brak fabuły bardziej skomplikowanej niż: "pieprzymy się, jedziemy, ktoś nas atakuje, więc mordujemy i jazda dalej"., ogólnie uwaga, bo ten film bardzo wielu osobom się nie sposobna. W sumie też nie uważam go za żadne arcydzieło, ale mimo to cieszę się, że go obejrzałem. I pomimo, iż nie jest to może offowe kino, to jednak uważam, że produkcja tak niezależna, jak i sam reżyser.

ocenił(a) film na 1
kangur_msc_CM

lepiej se 'mechaniczną pomarańczę' poczytać niz ten pseudoodkrywczy i s z o k u j ą c y filmik oglądać