PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131195}

Doom

5,4 35 697
ocen
5,4 10 1 35697
4,0 4
oceny krytyków
Doom
powrót do forum filmu Doom

Jestem wielkim fanem gry Doom. W danym momencie piszę książkę poświęconą grze. Gdy usłyszałem, że ukaże się film, bardzo się ucieszyłem. Gdy zobaczyłem ten,,twór" byłem zawiedziony. W grze chodziło o to:

U.A.C. multiplanetarny konglomerat posiada bazę na Marsie. Prowadzi na niej
eksperymenty, dotyczące teleportacji. Jednak coś się psuje i z innego wymiaru, do bazy dostają się potwory. Okazuje się, że miejsce, z którego przybywają stworzenia to piekło.

A teraz film:

U.A.C. ma bazę na Marsie. Prowadzi tam wykopaliska archeologiczne, oraz badania genetyczne. Odkrywają nowy chromosom, który ma dawać ludziom niezwykłe moce. Po badaniach na ludziach okazuje się, że złe osoby zamieniają się w żądne krwi potwory.

Jakieś podobieństwo? Gdyby traktować ten film jako osobne dzieło. Ok, film science-fiction. Ale na okładce pudełka DVD widnieje napis DOOM!
To jest skandal dla prawdziwych fanów i miłośników Doom'a.

Shadow_45

Rzeczywiście, film ma fabułę "podobną" do gry. W ogóle jest to twór klasy B, jedyny ciekawy moment to to słynne ujęcie FPP...

ocenił(a) film na 4
pozmu

Fakt. Sceny z widoku pierwszej osoby są zrobione całkiem dobrze. Szkoda, że w grach nie ma takiej grafiki :) Mnie najbardziej męczy to, że potwory są ludźmi, zamienionymi w potwory. W grze był klimat! Klimat piekła, porozwieszane ciała na ścianach, ponabijane głowy na pal. Wizerunek diabła na każdym kroku. Reżyser powinien pomyśleć przed kręceniem Doom'a! Pomyśleć czy chce zrobić film science-fiction, czy ekranizacje gry komputerowej!
Dla mnie jedyną wspólną rzeczą jest fakt, że dzieje się to na bazie U.A.C.
oraz to, że na początku filmu jest napis Doom.

Pozdrawiam wszystkich fanów gry!

ocenił(a) film na 7
Shadow_45

. I bardzo dobrze ze nie ma jakiś wydumanych niewiadomo jakich nawiązań do gry - jest tytuł, słynna i klasyczna już scena z widokiem z pierwszej osoby i to wystarczy. Do czego tu niby nawiązywać ? Do prymitywnej strzelanki fps sprzed 30 lat której nikt już nie pamięta i nikt w nią nie grał ? Litości ..
film jest super!

ocenił(a) film na 6
mercx

Nikt nie grał i nikt nie pamięta Dooma? No zaraz się posikam w majty, dawno takiej bzdury nie słyszałem. To jest najbardziej kultowa gra FPS w historii, która w ogóle zapoczątkowała ten gatunek gier. W Dooma kiedyś grali niemal wszyscy i niemal wszyscy gracze go pamiętają, a nowe tytuły z serii Doom wychodzą do dzisiaj. Jak jesteś zbyt młody, żeby pamiętać Dooma, to nie ośmieszaj się takimi komentarzami.

ocenił(a) film na 7
Paracelsus_93

To sikaj w majty! Dawaj!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones