PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131195}

Doom

5,4 35 697
ocen
5,4 10 1 35697
4,0 4
oceny krytyków
Doom
powrót do forum filmu Doom

Zarówno film "Doom" , "Max Payne" czy "Hitman" pokazują nam jak bardzo odbiegają fabułą
od gry. Już lepiej wyglądają główni bohaterowie przypominających postacie z gry. Podczas,
gdy w grze wykonujemy różne misje powierzone nam przez bossa, fabuła filmu koncentruje
się głownie na jednej. Zawiodłem się.

ocenił(a) film na 6
Tomik_4

No właśnie ja tego nie rozumiem, Nie mogli oni zamówić wiarygodnego scenariusza do twórców gry albo chociaż po prosić o konsultacje w tej sprawie. Z resztą CO IM PRZESZKADZAŁ motyw piekła? Cholera, czy nie ma już dość filmów o tematyce zarażonych? Czy oni bali się spięć z kościołem czy bali się przywołać diabła do naszego świata taką "herezją czczącą diabła"?
Mimo to film nie jest taki zły, da się go oglądać i choć nie sądzę bym chciał obejrzeć go znowu... Chyba prędzej odpalę sobie grę Doom'a :]

Krol_Sedesow

Podobnie jak ja :)

użytkownik usunięty
Tomik_4

adaptacje gier mają ten sam problem co ekranizacje komiksów, odbiegają od pierwowzorów i wychodzą zazwyczaj kaszaniaście.

ocenił(a) film na 8

Z tym, że ekranizacje komiksów wychodzą super ekstra w kosmos wypasienie i zgarniają średnio dziesięciokrotnie więcej kasy.

użytkownik usunięty
Roy_v_beck

po prostu ładna oprawa i 0 treści, ot kino naszych czasów.

ocenił(a) film na 8

No nie zgodziłbym się. Jest tyle ekranizacji komiksu i roku na rok coraz lepsze się one robią, że już nawet treść w nich można znaleźć. Taka stara "Historia przemocy" chociażby. Zdecydowanie bardziej studium natury ludzkiej była niż efektowną strzelaniną.

ocenił(a) film na 4
Tomik_4

Ten film to kaszana ! Szkoda że zmarnowali pieniądze na ten film za tą kasę można było zrobić np. ekranizację gry Half Life.

tomucho77

a jaką wy byście chcieli ekranizację? wolelibyście oglądać jak gość podnosi amunicję, apteczki i przechodzi po kolei każdy poziom, a ponadto dźwiga na plecach 10 karabinów? ogarnijcie się, nie da się zrobić ekranizacji FPSa

ocenił(a) film na 4
michciu4

Skoro nie da się zrobić realistycznie ekranizacji FPSa to niech nie robią ich wcale.

ocenił(a) film na 3
Tomik_4

Zignorowano wszytskie ciekawe gierkowe motywy (sceneria z D3 m.in), a to co im zostało to postolite zagrywki stosowane w jednym i 1000cu następnych filmów. Motyw z gry z innym wymiarem aka Piekłem, był całkiem pociagający i nie tak przechędożony przez producentów jak następny z koleji wirus. No i te 'kanały' na marsie (!) rozumiem że to film fantastyczny i dysputowanie o realizmie w si fi (!) jest czymś co się robi dla jaj z kumplami przy piwie, ale to zupełnie rozbiło klimat, plus wirus który wybiera sobie pomiędzy fajnymi ludzikami a takimi co są 'be'. Chyba musze zagrać jeszcze raz w D3 żeby strugami krwi zmyć ten filmowy dyshonor dla serii : P.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones