PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131195}

Doom

5,4 35 697
ocen
5,4 10 1 35697
4,0 4
oceny krytyków
Doom
powrót do forum filmu Doom

Film obejrzałem na DVD i dobrze, bo w kinie bym nie zdzieżył. Brak napięcia, żałosne próby przestraszenia widza. Drętwa gra aktórów - w dużej mierze wynikająca z bardzo kiepskich dialogów. Jedyne warte dla mnie uwagi to fragment z ujęciem widoku jak w grze FPS. Jako, że jestem fanem filmów fantastycznych - 5/10. Normalnie byłoby 3/10. W porównaniu z Riddickiem 1/10.

yablonski

Masz rację, ale zauważ, że scenariusz był szczątkowy, a reżyserowi udało się zbudować coś na kształt fabuły!

ocenił(a) film na 2
Gwizdon

"Masz rację, ale zauważ, że scenariusz był szczątkowy, a reżyserowi udało się zbudować coś na kształt fabuły!"

Która to fabuła była jeszcze bardziej głupia i kretyńska, niż to, co wymyślono w grze.

Der_SpeeDer

To w "Doom'ie" była fabuła? Tzn. poza "komandos walczy z demonami na marsie"?

W tym filmie mamy chociaż bohaterów z imionami, mają jakiś cel przylotu, nawet zachodzą między nimi jakieś relacje. Wszystko jest co prawda dwuwymiarowe, ale to i tak więcej, pod względem fabularnym, niż "Doom".

ocenił(a) film na 2
Gwizdon

"To w "Doom'ie" była fabuła? Tzn. poza "komandos walczy z demonami na marsie"?"

Ja osobiście wolę tę historyjkę o walce z demonami, niż te idiotyczne brednie o dodatkowych chromosomach.

"Wszystko jest co prawda dwuwymiarowe, ale to i tak więcej, pod względem fabularnym, niż "Doom"."

Więcej nie znaczy w tym przypadku lepiej. Pan Bartkowiak chciał za wszelką cenę wymyślić coś większego, i kupa mu z tego wyszła. A postacie, które to rzekomo dołożył, są tak beznadziejnie drewniane, szablonowe i sztuczne, że wcale nie wzbudzają większych emocji, niż na przykład Elliot Swann z gry.

Der_SpeeDer

Ale też nie wzbudzają mniejszych(chociaż nie wiem, czy to w ogóle możliwe), a więc, właściwie oddał psychologię bohaterów gry :)

ocenił(a) film na 2
Gwizdon

"Ale też nie wzbudzają mniejszych"

Szczerze, zdecydowanie wolę wyżej wspomnianego Elliota Swanna.

"a więc, właściwie oddał psychologię bohaterów gry :)"

Nie rozumiem. To jeśli jakiś element gry jest byle jaki, w filmie ma być gówniany?

Der_SpeeDer

Ech, nie. Wiadomo, że ten film jest kiepski, że można było go robić lepiej.
Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Pomyśl jak wyglądałby ten film, gdyby nakręciłby go Uwe?

ocenił(a) film na 2
Gwizdon

"Pomyśl jak wyglądałby ten film, gdyby nakręciłby go Uwe?"

Myślę, że nie byłby wcale gorszy.

Jak dla mnie (i nie tylko dla mnie) Bartkowiak sięgnął dna, zbliżając się w poziomie kiczu i groteski do Uwe Bolla.

Der_SpeeDer

Ale Uwe dysponuje zazwyczaj większym budżetem. Zresztą, "Doom" w przeciwieństwie do "Bloodrayne" jeszcze da się oglądać.

ocenił(a) film na 2
Gwizdon

"Zresztą, "Doom" w przeciwieństwie do "Bloodrayne" jeszcze da się oglądać"

Tja, i jest to chyba jeden jedyny powód, dla którego Doomowi dałem ocenę 2/10, a Bloodrayne 1/10 :D.

ocenił(a) film na 6
Der_SpeeDer

Nie przesadzajmy. Jako adaptacja Dooma to ten film ssie, ale jako samodzielny film akcji w konwencji sci-fi to jest niezły. Nie odczuwam by była to strata czasu. Oceniłem na 6/10.

ocenił(a) film na 2
December_Man

Jeśli miałbym to oceniać jako film akcji w konwencji SF to powiedziałbym, że jest nudny jak flaki z olejem i w ogóle nie wciąga. Całe szczęście, że oglądałem Dooma na płycie - w kinie po prostu bym nie usiedział.

Der_SpeeDer

Ty natomiast sięgnąłeś dna, i trzech metrów mułu. I jak ty śmiesz mówić że nasz polski reżyser robi gorsze filmy od Uwe boola? Twój gust filmowy jest żałosny. Tak samo jak ty.

ocenił(a) film na 5
yablonski

Oglądałem go w domu wiec oceniam na 5/10.
Gdybym oglądał go w kinie to może ze 3/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones