PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014814}
6,8 13 470
ocen
6,8 10 1 13470
6,3 34
oceny krytyków
Doppelgänger. Sobowtór
powrót do forum filmu Doppelgänger. Sobowtór

Jest dobra historia, powinno trzymać napięcie, a nie trzyma... Gierszał bardzo się starał... Nie ma fillingu. Szkoda...

ocenił(a) film na 6
Pani_Klientka

Scenariusz oczywiście. Film niespełniony. Twórcy nie moglisię zdecydowac, czy kręcą thriller szpiegowski czy dramat psychologiczny...Narracja siada w połowie, akcja się wlecze....I ten suspens na koniec, też niepotrzebny.

Pani_Klientka

filingu xDDDDDDDD

ocenił(a) film na 5
Crayfish

Tak. Pusty pierożek. Techniczny film bez wsadu.

Pani_Klientka

coś - a możesz konkretnie napisać co? Oszczędziłbym czas i pieniądze Opinię justykob widzę, choć ocena 6..A propos, bo kiepski jestem z j. obcych - co to "filling"?

So_What22

Feeling czyli wyczucie? Film jest płytki psychologicznie, prześlizguje się po tematach tożsamościowych obu stron - Hans, który musi udawać kogoś kim nie jest i Jan, którego męczy niezbadana przeszłość. Film jest świetny technicznie, kreuje dobry klimat, aktorstwo jest wyższych lotów, ale scenariusz nie wyciska z tego filmu tego o czym jest. Plus pod koniec jest parę scen które mają ukazać kryzys obu postaci, ale są powierzchowne i poczynania Hansa bez sensu. Nie ukazuje jego rozterek dobrze, Gierszał próbuje oddać emocje postaci, ale jest za mało scen, żeby mu współczuć, a jego prawdziwy odpowiednik dostaje ich jeszcze mniej, pomimo że metraż filmu nie jest krótki. Generalnie nie jest źle, do 2/3 film ogląda się z ciekawością, ale potem wytrąca całe zbudowane tempo przez ten brak realizmu rozterek tożsamościowych obu postaci. Warto zobaczyć jak ktoś lubi na dużym ekranie obejrzeć przepiękne kadry i świetnie wykreowaną rzeczywistość filmową (Niemcy i Polska w czasach komuny). Jak kogoś nie jarają technikalia, to lepiej poczekać aż się pojawi na Netflixie.

filmowy_laufer

Bardzo Ci dziękuję za tak szczegółowe informację. Do kina nie pójdę, a w sieci, kiedyś może. Pozdrawiam serdecznie!
P.S Chciałem coś "wyciągnąć" z Twych obejrzanych filmów, ale niestety nie udostępniasz.

So_What22

Poszło zaproszenie :) Bardzo mi miło :D

filmowy_laufer

Dziękuję!

ocenił(a) film na 6
filmowy_laufer

Zgadzam się, zapowiadało się dobrze, i coś się nagle rozjechało, tempo i narracja siadły i film zaczął nużyć, postaci za mało rozbudowane, szkoda.

Monik79

dokładnie takie same mam odczucia ... wynika to chyba z tego, że początek to jakby miał to być wartki szpiegowski film akcji a potem nagle zmienia się to raczej w obraz psychologiczny .. więc docelowo ani tego ani tego porządnego nie ma

ocenił(a) film na 5
So_What22

Filling czyli zawartość, wsad do pierożka, czyli ilość cukru w cukrze...

Pani_Klientka

ale Marysia i tak tego nie zrozumie :) Pomimo, że mąż jej znajomej jest dyrektorem (z zawodu :) Pozdr!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones