film

Dowód osobisty

Občanský průkaz
2010
2 godz. 17 min.
7,5 855
ocen
7,5 10 1 855
1 162
chce zobaczyć
Film obejmuje trzy lata z życia czterech uczniów - Petra, który jest jednocześnie narratorem historii oraz jego przyjaciół Popelky, Aleše i Míti. Od momentu, gdy mają... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Dowód osobisty zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film obejmuje trzy lata z życia czterech uczniów - Petra, który jest jednocześnie narratorem historii oraz jego przyjaciół Popelky, Aleše i Míti. Od momentu, gdy mają piętnaście lat i dostają dowód osobisty, aż do chwili, kiedy starają się uniknąć służby wojskowej w komunistycznej armii i zyskać "niebieską książeczkę". Wraz z przyjęciemFilm obejmuje trzy lata z życia czterech uczniów - Petra, który jest jednocześnie narratorem historii oraz jego przyjaciół Popelky, Aleše i Míti. Od momentu, gdy mają piętnaście lat i dostają dowód osobisty, aż do chwili, kiedy starają się uniknąć służby wojskowej w komunistycznej armii i zyskać "niebieską książeczkę". Wraz z przyjęciem dowodu dla chłopców kończy się bezstresowe dzieciństwo i wkraczają oni w dorosłość, będącą permanentnym konfliktem z reżimem, w którym są zmuszeni żyć. Losy bohaterów przedstawiane są za pomocą szeregu epizodów, raz absurdalnych i groteskowych, innym razem dramatycznych i fatalnych w skutkach. Film opowiada o podróży do dorosłości, o poznawaniu ceny, jaką płaci się za wolność, o poszukiwaniu w sobie odwagi do buntu i o odnajdywaniu właściwych wartości. 

Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Genialne,fantastyczne kino czeskie jakże nam bliskie,braterskie,życzliwe,przychylne.Poruszające wspólne problemy z którymi walczyliśmy ponad czterdzieści lat z Bolszewickim totalitaryzmem ,stalinizmem i.t.p. a wszystko to...

 • Film ma swój klimat.

  raszol ocenił(a) film na 7

  Bardzo klimatyczny film, doskonale ukazuje uroki owych czasów, ale fabuła z książką, niestety nie ma wiele wspólnego, choćby wątek z Rusnakiem i pobytami w knajpach.

  • Dowód osobisty?

   RAVVAR ocenił(a) film na 10

   W pierwszej części filmu bohaterowie otrzymują dowody osobiste.
   Później jest mowa o tym że mają po 17 lat.
   Więc to chyba jakiś błąd w tłumaczeniu.
   Ktoś się orientuje co to za dokument został im wydany?

  • Podobno do pewnego momentu Ivana Trojana mylono ze starszym bratem Ondřejem. Dzisiaj jest to nie do pomyślenia, bo też każdy wykuł sobię odpowiednią pozycję na rynku, jeden jest niezłym reżyserrem, drugi znakomitym aktorem.
   Tu jednak Trojanowi reżyserowi rozbawić do łez, a widziałem ten film podczas...

   • Fantastyczny klimat

    3rr4to ocenił(a) film na 8

    Kochani, polecam film. Świetny klimat "tamtych lat", odnioslem wrażenie (choć oglądałem se go na kacu w nowy rok), że jest troche oniryczny. Dodatkowo śliczna pani nauczycielka!

    Polecam gorąco