Petr Jarchovský 

7,5
91 ocen scenariuszy
Petr Jarchovský
Petr Jarchovský, czeski scenarzysta urodził się w 1966 roku. Wraz z reżyserem Janem Hrebejkiem studiował scenopisarstwo w praskiej szkole filmowej w latach 1987-1991. Od tamtej pory współpracują niemal przy każdym filmie.
Debiutował jako autor scenariusza do jednej opowieści z cyklu "Non mysterious stories" Igora Chauna.
W 1993 r. ponownie z Hrebejkiem nakręcił film ŠAKALÍ LÉTA ("Big beat"). Musical, w którym akcja toczy się u schyłku lat 50, a opowiada o narodzinach rock'n'rolla w Czechach. Film osiągnął duży sukces kasowy i artystyczny w kraju. Największym sukcesem tego duetu był jednak film z 2000 r. "Musimy sobie pomagać". Został on nagrodzony 5 czeskimi Lwami i nominacją do Oscara.
Obecnie Petr Jarchovský wykłada sztukę scenopisarstwa w praskiej szkole, w której sam studiował. Oprócz tego, jest autorem kilku książek, które potem trafiają na srebrny ekran.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 października 1966

miejsce urodzenia: Praga, Czechosłowacja, (obecnie Czechy)

Czeski Lew
Zdobył 2 nagrody Czeski Lew, 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 1991 roku ukończył scenopisarstwo i dramaturgię na Wydziale Filmowym i Telewizyjnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze (Czechosłowacja, obecnie Czechy).
W czerwcu 2020 roku postanowieniem Prezydenta Republiki Czeskiej uzyskał tytuł profesora.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Petr Jarchovsky bedzie gosciem festiwalu Intersenario we Wroclawiu w dniach 27-30 XII 2008! Bedzie mozna obejrzec Pupendo, Niedzwiadka, Na zkamanie karku i Pieknosc w opalach - zupelnie za FREE! Oprocz tego bedzie mozna z nim porozmawiac, zadac dowolne pytanie na specjalnych spotkaniach z publicznoscia - tez za FREE....

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones