PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609123}

Dragon Age: Świt Poszukiwacza

Dragon Age: Blood Mage no Seisen
5,6 940
ocen
5,6 10 1 940
Dragon Age: Świt Poszukiwacza
powrót do forum filmu Dragon Age: Świt Poszukiwacza

...i każda z nich wygląda inaczej.
Zacznę od tego, że podobała mi się cała seria Dragon Age i czekam na 3. Przez przypadek trafiłem na tą animację i muszę przyznać, że jestem zawiedziony.
Po pierwsze fabularnie nie jest nadzwyczajna ale biorąc pod uwagę tą tematykę to jak najbardziej można wybaczyć jeśli nadrobi wykonaniem.
Niestety w tym wypadku otrzymujemy 3 różne typy animacji:
- Pierwsza to tzw. otoczenie, które jest wykonane perfekcyjnie, każdy szczegół jest idealny i piękny.
- Druga to postacie, które wyglądają jak rysunek komiksowy bez jakichkolwiek szczegółów nałożone na silnik jakiejś gry. Tak więc cała postać jest oparta głównie na prostych cieniach oraz porusza się jak kukła na sznurkach.
- Trzeci typ natomiast to smoki oraz wszelkie inne stworzenia. Są one wykonane perfekcyjnie, każdy szczegół jest idealny ale niestety są całkowicie nienaturalne do tego stopnia, że wyglądają jak perfekcyjnie zrobione kukły.
Zawsze zastanawiał mnie fenomen smoków ponieważ w wielu grach widywałem pięknie zrobione smoki lecz ich animacja była tak sztuczna, że nawet jakość detali ich nie ratowała. Natomiast w tak starej grze jaką jest World of Warcraft pomimo tego, że smoki są słabiutkie pod względem szczegółów w porównaniu do wiele nowszych gier to ich animacje są tak perfekcyjne, że nawet nie zwraca się uwagi na niedbałość szczegółów.
Tak więc wracając do tematu co wychodzi w połączeniu tych 3 typów animacji?? Ano kupa. Kupa ponieważ po pięknie stworzonym świecie pływają gdyż w niektórych momentach nawet nie dotykają podłoża postacie z gracją drewnianego manekina oraz latają jak na sznurkach plastikowe smoki, które wyglądają jakby je ktoś klatka po klatce wklejał w krajobraz.
Niestety całość wygląda jakby była robiona przez 3 różne studia, które nie miały ze sobą żadnego porozumienia a efekt końcowy animacji zobaczyli dopiero po jej posklejaniu.

A tak abstrahując od tematu kojarzy ktoś Cassandrę?? Pojawiała się gdzieś w DA:O lub DA2 bo dosyć dawno je przechodziłem i nie pamiętam już a chciałbym sobie skatalogować tą postać.

ocenił(a) film na 3
Chamelleon

Gratuluję, grałeś z zamkniętymi oczami chyba. Cassandra przesłuchuje Varrica podczas przerwyników na początku, w trakcie gry oraz dlc i pojawia się w zakończeniu DA2. Anime jeszcze nie oglądałem, ale po tych fragmentach, które widziałem nie przewiduję niczego dobrego.

Yammamoto

Dzięki. Zupełnie wyleciała mi z głowy. W DA2 grałem za raz po premierze i to na zasadzie przejść dla przejścia bo jednak z DA:O nie miała wiele wspólnego pod względem klimatu więc jakoś tak przeleciała.

ocenił(a) film na 7
Chamelleon

Nie znam gry, więc film obejrzałem od niechcenia, nie spodziewając się niczego wartego uwagi. W prostym schemacie fabularnym typowym dla fantasy rozwija się jednak całkiem przyjemna historyjka. Animacje też nie są złe. Zgadzam się, że postacie i otoczenie różnią się pod względem wykonania, uznałbym to jednak za celowy zabieg, który wyraźnie eksponuje bohaterów. Smoki? Nie widziałem na oczy, zatem trudno mi ocenić naturalność tych animowanych. Polecam dla odprężenia po ciężkim tygodniu.

Aarh

Też tak myślałem i na początku mi się podobał ten zabieg ale jak postacie pływały nad podłożem zamiast po niem chodzić nie wyglądało to już jak celowy zabieg. Dodatkowo sama fizyka postaci była słabsza niż z niektórych obecnych grach. Co do smoków to moim odnośnikiem są smoki pokroju "Dragon Heart"

ocenił(a) film na 7
Chamelleon

Bardzo fajna bajka, moze bez epikiej fabuly ale oglada sie bardzo przyjemnie

ocenił(a) film na 7
szmylc3

Ja nie jestem fanką filmów typu anime, ale ostatnio zaczęłam oglądać tego coraz więcej i muszę przyznać że ta ww tytule spodobała mi się i oglądałam z zaciekawieniem do końca. Wiem że to zostało kręcone na podstawie gry tylko w życiu jej nie widziałam i nie mogę określić jak bardzo różni się fabułą. Niemniej jednak jeśli ogląda to taki powiedzmy"laik" jak ja, napewno się spodoba :) 7/10

użytkownik usunięty
allabastra2010

ja obejrzałem 12 minut jestem rozczarowany strasznie, dam temu jeszcze chwilę przed snem ale podejrzewam, że to właśnie ta bajka mnie uśpi.
anime lubię, mam swoje ulubione tytuły, choć niektóre nie powalają obiektywnie to jednak subiektywnie mi bardzo przypasowały. oczywiście jak w każdej dziedzinie związanej z filmami znam też tytuły do których więcej się zbliżę.
to jeden z nich raczej. to w ogóle anime jest? w teorii niby tak ale ja tego nie widzę. nie kojarzę drugiego tytuły w gatunku tak odartego z typowego klimatu. serial animowany "avatar ostatni władca wiatru" choć kanadyjsko koreański ma 100 razy wiięcej klimatu typowego dla anime niż to o to co tu oceniacie. fabuła czerstwa bohaterowie nijacy jacyś animacja ssie. a zawsze mi się zdawało, że każda ekranizacja wypada lepiej w formie anime niż w formie aktorskiej. w tym wypadku musiałby to kręcić uwe boll żeby zrypać jeszcze bardziej niż autorzy tej animacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones