PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014737}
6,5 2 973
oceny
6,5 10 1 2973
6,0 3
oceny krytyków
Dragon Ball Super: Super Hero
powrót do forum filmu Dragon Ball Super: Super Hero

Wszystko naraz

ocenił(a) film na 7

Zabawne jak w jednym filmie udało się upchnąć wszystko - Czerwoną wstęgę, wspominki o Cellu, Satanie, Majin Buu, dr Gero, Frieezie, Jirenie do tego pojawia się na chwilę Brolly, główna ekipa czyli Goki i Vegeta itp itd. Nie wiem czy do samej historii mogę się czegoś przyczepić - za dużo walki? za mało walki? Fajnie, że na pierwszy plan wrócił Piccolo i Gohan, chociaż obie te postaci nieszczególnie lubiłem, ale w zasadzie pewna odskocznia od fabuły kręcącej się wokół osi Goku też jest dobra.
Co do efektów wizualnych, gdy okazało się, że film będzie robiony w nowej technice animacji to nie wywołało u mnie fali entuzjazmu, natomiast efekt końcowy okazał się przyzwoity. Wiadomo, nie jest to to samo co dawna kreska, ale ujdzie.
Na duży minus jednak zaliczam walkę z ostatnim przeciwnikiem, czyli tym super duper mega Cellem (czy jak mu tam było). Szkoda, że wyszedł z niego taki bezosobowy golem. Walka przypominała raczej finałowego bossa z jakiejś gry niż przeciwnika, który miały jakąś charyzmę, osobowość, motywację. Tzn. co innego walka ze złolem, który chce wszystkich pozabijać dla zabawy, a co innego walka z bezmózgim monstrum. Także tego elementu mi tu bardzo zabrakło.
Ostatnia rzecz to to, że niestety wybrałem się na seans 2 tygodnie po premierze, więc z racji małego zainteresowania w kinach grane były pojedyncze seanse i załapałem się już tylko na wersję dubbingowaną. I tu, osobie, która oglądała Dragon Balle z napisami w oryginalnej wersji językowej, albo jeszcze dawno dawno temu te z francuskim dubbingiem, zwyczajnie krwawiły uszy. Po jakiejś godzinie szło się jednak przyzwyczaić, co nie zmienia faktu, że pod tym względem doznania były przeciętne.

ocenił(a) film na 7
kfcboy

Mała uwaga. Nowy Cell, był po prostu jeszcze niedojrzałą wersją. Został aktywowany zbyt wcześnie. Tak naprawdę jeszcze przed wykształceniem funkcji, które dałyby mu jakąkolwiek "tożsamość". Pojawił się poza inkubatorem w stadium zwykłego zombie. Bezrozumnej bestii, której nie sposób było jakkolwiek kontrolować i która sama nie była w stanie siebie kontrolować.
Przynajmniej ja tak interpretuję słowa Dr. Hedo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones