PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504129}

Dredd

6,4 53 594
oceny
6,4 10 1 53594
7,0 15
ocen krytyków
Dredd
powrót do forum filmu Dredd

Na szybko, bez zbędnego gadania - Dredd to ukłon w stronę bezkompromisowego kina akcji z lat 80-tych, z lat mojego dzieciństwa, z czasów VHS. Szybki, brutalny, cholernie krwawy (krew jest czerwona), bez ugrzecznień i zbędnych wyjaśnień sugerujących, że widz może być kretynem. Świetnie podany i świetnie obsadzony. Anonimowy jak dla mnie Karl Urban w roli sędziego, sypiący bez przerwy onelinerami daje radę. Lena Headey w roli neurotycznej Ma-Ma i Olivia Thirlby w roli rookie zresztą też. Wizja przyszłości, panorama i ulice Mega City 1, architektura, megabloki, peach trees i zamieszkujący ją obywatele - wszystko to przedstawione jest wiarygodnie, bez wszechobecnej w kinie sf przesady i wodotrysków. Uncanny valley moim zdaniem na piątkę z plusem. Szczerze, dawno nie widziałem tak przekonująco przedstawionej przyszłości. Ostatnio jedynie w Children of men. Może dlatego, że reżyser zdecydował się nie wciskać widzowi przyszłościowego technologicznego szajsu w stylu nowego "Total Recall" lub " I, Robot ", na każdym możliwym kroku, tylko umiejętnie go dawkował. Ten film to prawdziwa petarda przywołująca na myśl raczej klasyki w stylu Split Second z 1992, niż familijny pierwowzór ze Stallone i Schneiderem z 1995 roku. Gorąco polecam.

ocenił(a) film na 10
JukkaSarasti

każdy element wydaje się być na właściwym miejscu: jest akcja, jest refleksja, stylizacja, aktorzy pasują do granych postaci, są twardzi faceci i jeszcze twardsze kobiety;) scenariusz i dialogi są raczej proste - jest pewna błyskotliwość i lekkość w tej prostocie, która potrafi zagrać na nostalgii a czasem też rozbawić. teatr zdarzeń daleki od aseptyczności wielu obecnych filmów s-f... obraz brutalny i dosadny - jak na materiał źródłowy przystało; mega city 1 - jest mega, nie tylko z nazwy a pięknie wygląda głównie z perspektywy bociana... i jeszcze ta muzyka. przyznam, że trailer mnie nieco niepokoił, jednak - jak się okazało - niesłusznie. najlepsze komiks fiction (w moim subiektywnym odczuciu, rzecz jasna) od czasu mrocznego rycerza.

ocenił(a) film na 7
JukkaSarasti

dobrze prawicie ... MIODU wam !! ;-)

spacemensch

Wiemy, że dobrze prawimy, ale dwójki i tak nie będzie. Dziś się robi kino super light dla gimbazy.

ocenił(a) film na 8
JukkaSarasti

Film z takim klimatem to teraz rzadkość. 8/10!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones