PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857686}

Drodzy Towarzysze!

Dorogie tovarishchi
7,3 492
oceny
7,3 10 1 492
6,6 8
ocen krytyków
Drodzy Towarzysze
powrót do forum filmu Drodzy Towarzysze!

Tak mówi na początku filmu, jego główna bohaterka Ludmiła. Uwielbiająca Stalina, a w miarę rozwoju wydarzeń zwolenniczka ostrych i bezkompromisowych działań. Przedstawiane zdarzenia miały miejsce naprawdę. Zostały ujawnione dopiero w 1992 roku.
A ja ciągle i ciągle nie mogę zrozumieć, co dzieje się z ludźmi że tak bezkrytycznie wierzą w różnego rodzaju ideologie, że pomimo niezaprzeczalnych faktów trzymają się kurczowo wciskanej im propagandy? Wychowanie do posłuszeństwa? Autorytarne osobowości? Lenistwo umysłowe? Strach? Głupota po prostu?
Mamy XXI wiek, a to nie mija, wręcz zaczyna rozkwitać. Wyborcy Trumpa, Dudy, wyznawcy Rydzyka.

Agatonik

"Wyborcy Trumpa, Dudy, wyznawcy Rydzyka" i zakłamany do sześcianu Agatonik (zmieniająca avatarki tak często jak Biden sztuczną szczękę). Posłużę się cytatem:
"Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie..." Jakie to dowartościowujące, tak przysolić bliźnim, a samemu, niczym jaki wioskowy gapa, "dziwić się", prawda? Niech pani zacznie od siebie.

ocenił(a) film na 9
jah1_filmweb

A na czym to niby polega moje zakłamanie? Konsekwentnie uważam, że Trump, Duda i Rydzyk to nieszczęścia tego świata i naszego kraju.

Agatonik

Proszę przeczytać swoje wcześniejsze posty na FW, może coś pani zaświta? Te "gwiazdki" w avatarze na portalu filmowym to oczywiście oznaka niezaangażowania, która pozwala pani "dziwić się" bez poczucia wstydu, prawda? Wcześniej był lewacki zygzaczek, ale "ideolo to zuo"...

ocenił(a) film na 9
jah1_filmweb

Moje awatary to nie demonstracja popierania jakiejś ideologii tylko wyraz moich emocji: mam dość rządów PIS-u i popieram, ba nawet aktywnie uczestniczę w walce o prawa człowieka, w tym prawa kobiet do decydowania o własnym życiu.

jah1_filmweb

i znajac ,,osiagniecia" Tuska ,dalej go wielbimy ...

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Pozwolę sobie zapytać nieco prowokacyjnie: kiedy ostatnio w PL (w UE możemy chociaż mówić o żółtych kamizelkach) widział ktoś strajk? Przychodzą mi do głowy górnicy i pielęgniarki, ale to raczej dość dawno temu.

ocenił(a) film na 9
Slayer

A czy ja gdzieś piszę o strajkach ekonomicznych? Bo do tych się odwołujesz. Ale tak, w Polsce jest Strajk Kobiet, są manifestacje przeciwko łamaniu praworządności, są manifestacje rolników i przedsiębiorców upadających firm. Nie mieszkasz tutaj, że nie wiesz?

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Szczerze, to jeszcze chwilę nie będę mieszkał w PL, ale w miarę wiem, co się dzieje.
Jeżeli porównamy to do wydarzeń z ZSRR z 1962 (i innych), to jednak jest pewna zmiana standardów, do protestantów nikt nie strzela. Chociaż jeżeli pewnego dnia wyszedłby np. cały prekariat z hasłami podniesienia minimalnej i wprowadzenia umów o pracę, to już nie jestem pewien jakby się to potoczyło. Tam główną rolę odegrała ekonomia, ideologia trochę z automatu poszła za nią. Spory ideologiczne dość łatwo władzom tłumić na zasadzie "fanatycy". Z ekonomicznymi już o wiele trudniej.

Agatonik

smiechu warte ...

ocenił(a) film na 9
kojot49

Już niedługo znajdziesz się nie w Unii tylko wspólnocie rosyjskiej. Ale będzie śmiesznie.

kojot49

W XVIII wieku też się śmiali dopóki car nie złapał za jajca i nie pokazał że złotej wolności już nie ma i to na własne życzenie. Polska ze wszystkim jest spóźniona (dyktatura Piłsudskiego i być może niedługo PiSu) lub ma to za wcześnie (demokracja szlachecka choć dla garstki wybrańców). Nigdy też nie dostrzegamy sygnałów ostrzegawczych zbliżającej się nieuchronnie katastrofy, reagujemy jak już jest za późno (Insurekcja Kościuszkowska, wrzesień 39') .

Slayer

Strajki nauczycieli są permanentne ale już nikt z wyborców PiSu ich nie dostrzega

ocenił(a) film na 7
miko_klimkiew

Dochodzą do nich też strajki służby zdrowia i protesty rolników, które również wydają się mało kogo interesować.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Rant.

Bezcenne, jednym wpisem rozwiewasz wątpliwości co do swojej osoby. Pozostają tylko dwa wyjaśnienia. Jesteś świadomą reformatorką która działa na tym portalu z przykazu tak jak rozumie to Magdalena Ziętek-Wielomska lub "pożyteczną idiotką" W ostatecznym rozrachunku wychodzi niemal na to samo w sferze publicznej.

Z jednej strony nie rozumiesz iż przymus jest niezbędny do poskromienia ludzkiej natury poprzez wychowanie a z drugiej dziwisz się na zastany stan rzeczy i wszystko wyjaśniasz sobie jakimiś chochołami które nie są tutaj prawdziwym problemem. Z jednej pachnie Ci to cywilizacją łacińską do której masz wpojony synonim "czarna zaraza" a z drugiej nie potrafisz już odróżnić fałszu od prawdy. To jest właśnie definicja ideologicznego zaczadzenia i tłumaczenia sobie wszystkiego na chłopski rozum. To wszystko odbywa się w twojej głowie na tle osobowości autorytarnej Adorno i pewnie jakichś podrzędnych myślicieli dla informacyjnych pariasów jak Harari.

Lepiej sobie kup flaszkę wódki. Przyda Ci się gdy dysonans poznawczy osiągnie poziom krytyczny i będziesz musiała jak Ludmiła zapłakana wzywać Boga w kiblu.

ocenił(a) film na 9
PoppinTom

Bardzo dużo słów napisałeś, a konkretów w tym żadnych. Widać dzisiaj, w trakcie wojny w Ukrainie do czego prowadzi tak niezbędne dla ciebie "poskromienie ludzkiej natury" - Rosjanie ogłupieni propagandą popierający zbrodniarza wojennego i ludobójcę. A gdzież to ja nie potrafię odróżnić fałszu od prawdy? Zaprzeczasz istnieniu osobowości autorytarnej? I tak na koniec - Magdalena Ziętek-Wielomska jest najlepszym przykładem "pożytecznej idiotki". Bardzo wyczuwalne jest w twoim komentarzu, że jest ona dla ciebie wzorem wygłaszania bełkotliwych, nieniosących żadnych treści wypowiedzi. Proponuję wysłuchać wykładu profesora Matczaka: https://www.youtube.com/watch?v=y4snLIv3Szs

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Dziękuję za potwierdzenie wszystkiego co napisałem wyżej.

ocenił(a) film na 9
PoppinTom

To jeszcze proponuję popracować nad trafnym wyciąganiem wniosków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones