Dokumenty o scjentologii

Dajcie inne tytułu o scjentologi, i gdzie można je zobaczyć.

  • Polecam znalezienie na YouTube konta Marka Bunkera - to dokumentalista i działacz przeciwko scjentologii, który na swoim koncie umieszcza wywiady przeprowadzone z byłymi członkami sekty (nie przez niego przeprowadzone, ale nie wiem czy nie był jakimś filmowcem i współtwórcą chociaż części z nich). Zwłaszcza ciekawe były wywiady z Astrą, Zoe i Lawrencem Woodcraft, 2 córkami i ojcem. Dziewczyny były wychowane w scjentologii i od najmłodszych lat były w Cadet Org, a potem Sea Org. Wywiady średnio trwają 1.5 h do 2 h, co pokazuje, że jednym 2h filmem nie da się nawet uszczknąć sedna problemu.

    Fajne są też filmiki na koncie Growing Up In Scientology, którego właścicielem jest Aaron Smith-Levin. Poza jego własnymi opowieściami (w wieku 12 lat dołączył do Sea Org), są tam też wywiady z Mike'iem Rinderem oraz Nickiem Listerem (którego matka opowiadała o tym jak kazali się jej od niego odciąć w "Drodze do wyzwolenia...".

    Oczywiście jest też taki serial dokumentalny stacji A&E "Leah Remini. Scientology and the Aftermath", ale on jest chyba w Polsce dostępny. Na youtube można chyba jednak znaleźć fragmenty.

  • Obóz Jezusa (2006) - film nie jest o scjentologii, ale może też cię zainteresować.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię