film

Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief
2015
1 godz. 59 min.
7,2 3 325
ocen
7,2 10 1 3325
2 529
chce zobaczyć
6,5 6
ocen krytyków
Obraz składa się z trzech aktów: w pierwszym byli scjentolodzy opisują sposób swojego dołączenia do kościoła; drugi opowiada historię scjentologii i jej kreatora L. Rona... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Film zdobył 3 nagrody Emmy, 1 inną nagrodę i 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Obraz składa się z trzech aktów: w pierwszym byli scjentolodzy opisują sposób swojego dołączenia do kościoła; drugi opowiada historię scjentologii i jej kreatora L. Rona Hubbarda; a w ostatnim prezentowane są zarzuty członków wspólnoty, (którzy ją opuścili) wobec przywódców, a zwłaszcza Davida Miscavige'a, oskarżanego o zastraszanie,Obraz składa się z trzech aktów: w pierwszym byli scjentolodzy opisują sposób swojego dołączenia do kościoła; drugi opowiada historię scjentologii i jej kreatora L. Rona Hubbarda; a w ostatnim prezentowane są zarzuty członków wspólnoty, (którzy ją opuścili) wobec przywódców, a zwłaszcza Davida Miscavige'a, oskarżanego o zastraszanie, bicie, więzienie i wykorzystywanie podwładnych. Ukazana jest też rola takich gwiazd filmu jak: John Travolta i Tom Cruise, którzy są członkami Kościoła Scjentologicznego, a ich opinie o nim, zawarte w archiwalnych klipach wideo, kontrastują z opisami doświadczeń szeregowych członków zgromadzenia. W filmie świadkowie oskarżają też scjentologów o założenie podsłuchu aktorce Nicole Kidman i doprowadzenie do rozbicia jej małżeństwa z Tomem Cruisem, po tym jak została oznaczona jako "potencjalne źródło kłopotów".

na podstawie
Lawrence Wright (książka)
studio
HBO Documentary Films (przedstawia) / Jigsaw Productions / Sky Atlantic (współudział)
tytuł oryg.
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief
inne tytuły
Tom Cruise, Tommy Davis, Greg Wilhere, David Miscavige i John Travolta zostali zaproszeni do udziału w filmie. Część odmówiła, pozostali nie odpowiedzieli na propozycję.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych