PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700232}

Droga krzyżowa

Kreuzweg
6,9 2 481
ocen
6,9 10 1 2481
7,4 9
ocen krytyków
Droga krzyżowa
powrót do forum filmu Droga krzyżowa

to rewelacyjny film! Uderza forma, ale też zawartość..Rodzina - wzorcowa czy patologiczna? Kto jest szczery a
kto gra? Kto robi dobrą minę do złej gry? Jak bardzo mylą pozory? Czy komunia może zabić? Czy to możliwe,
żeby wiara generowała takie postawy, taki model zycia? Itd. itd.
Zwłaszcza w kontekscie ostatnich wydarzeń w Kościele - siostra Bernadetta i inni - seans obowiązkowy :)

ocenił(a) film na 8
potasznia

Film super zgadzam się. Wydaje mi się że jest możliwe aby wiara generowała takie postawy ale to chyba są jednostki na tle milionów wierzących.Rodzina wydaje się wzorcowa ale to co opowiada ksiądz w pierwszej scenie dzieciom mającym przystąpić do bierzmowania powoduje że włosy dęba stają. Film bardzo podobny do "Hadewijch" i "Kalwaria" B.podobał mi się pomysł podporządkowania fabuły scenom stacji Drogi Krzyżowej. Mocno poruszył mnie pomysł na którym zasadza się cały film czyli motyw ofiary ale złożonej z dziecka (z młodej osoby) i ciekawe że kiedy Maria umiera dzieje się to o godzinie 15.00. Jeśli komuś się podobał polecam uwadze dwa nadmienione przeze mnie filmy.

ocenił(a) film na 7
potasznia

Film jest dobry. Podobał mi się, ale i przeraził.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones