plakat filmu Droga węża

Droga węża

Ormens väg på hälleberget
6,7 237
ocen
6,7 10 1 237
199
chce zobaczyć
{"type":"film","id":96891,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Droga+w%C4%99%C5%BCa-1986-96891/tv","text":"W TV"}]}
Droga węża
  • Netflix - https://www.netflix.com

    abonament
    za 34 zł


Akcja toczy się w połowie XIX wieku na północy Szwecji. Matka i córka mieszkają w domu położonym w lesie, z dala od wsi; jest więc tradycyjny motyw człowieka wśród przyrody. Ale rodzina jest uboga i popada w zależność finansową od miejscowego kupca, najpierw ojca, potem syna. Kupiec wykorzystuje kobiety, zmusza córkę do poniżających Akcja toczy się w połowie XIX wieku na północy Szwecji. Matka i córka mieszkają w domu położonym w lesie, z dala od wsi; jest więc tradycyjny motyw człowieka wśród przyrody. Ale rodzina jest uboga i popada w zależność finansową od miejscowego kupca, najpierw ojca, potem syna. Kupiec wykorzystuje kobiety, zmusza córkę do poniżających usług. Film jest historią tej zależności trwającej ponad dwadzieścia lat. Motyw "człowiek i przyroda" jest więc pretekstem dla problematyki społecznej, ale z kolei problematyka społeczna jest punktem wyjścia dla dalszych poszukiwań. Widerberg, niegdyś herold spraw społecznych i politycznych w kinie szwedzkim, w swym nowym filmie szuka odwiecznych prawd o człowieku. Prowadzi swe postacie przez kolejne etapy poniżenia, by zbadać ludzką wytrzymałość, odporność na ciosy, gotowość do obrony. Ta długa wędrówka do najniższego kręgu piekielnego oznacza zarazem poszukiwanie tego, co w naturze ludzkiej pozostanie czyste i święte.

Droga węża zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.