Duch epoki

Zeitgeist

2007 1 godz. 58 min.
7,1 12 131
ocen
7,1 10 12131
5 207
chce zobaczyć
{"type":"film","id":470529,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Zeitgeist-2007-470529/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Duch epoki
 • Hellbilly_Deluxe ocenił(a) ten film na: 1

  Zachowam się jak Twórcy Zeitgeist i stworzę własną teorię spiskową, jeśli znajdzie się jakiś producent z chęcią podam resztę szczegółów, a na wstępie:

  TEORIA nr 1:
  Zespół The Coup stoi za zamachami z 11 Września 2001 roku. Jako dowód przedstawiam okładkę ich płyty, która ukazała się przed pamiętnym dniem.

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/1/19/TheCoupCoverLa...

  Jak widać na zamieszczonym zdjęciu jeden z członków grupy wciska guzik na odtwarzaczu niczym jak detonator, a człowiek na drugim planie wymachuje batutą jako prawdziwy dyrygent zagłady. Ponadto na okładce znajduje się czerwona gwiazda, która świadczy o tym, że są komunistami pracującymi na zlecenie Putina. Proszę o okraszenie tego przejmującą muzyką
  i wypowiedziami kilku ekspertów z cyklu "amerykańscy naukowcy".

  Do tego jeśli pod każdą literę w nazwie zespołu podłożymy odpowiadającą im cyfrę i zsumujemy otrzymamy 86 jeśli pomnożymy to przez 10,6 (w zaokrągleniu czas istnienia zespołu do daty zamachu) otrzymamy 911,6!!!!!! Patrząc na ten wynik nasuwa się nam tylko jedno 9/11 i 6 polaków którzy zginęli w zamachu. Nie był to tylko zamach na Amerykę ale również na polskość, to że Donald Tusk nic nie zrobił w sprawie tego aktu terroru przeciwko naszemu narodowi świadczy tylko o tym, że jest nie tylko na usługach Putina, ale również na usługach Busha.


  Teoria numer 2 dotyczy serialu The Lone Gunmen ale nie mam już sił tego opisywać.

 • Hellbilly_Deluxe Myślę, że można uznać twój wpis za wzorcowy. Nic dodać, nic ująć. Naprawdę dawno nie spotkałem obrazu tak zagmatwanego, który w tak bezczelny sposób zamyka ludziom oczy.

 • jaca1969 ocenił(a) ten film na: 8

  jozwa_1939 Na co zamyka ludziom oczy?
  Używasz masę ogólników w swoich wypowiedziach.

 • Hellbilly_Deluxe ocenił(a) ten film na: 1

  jaca1969 Na to, że podaje pewne informacje za pewnik używając ogólników bez konkretnych przykładów. Zasadniczo cały film to są same TWARDE INFORMACJE uznane za pewnik, z którymi nie ma się co sprzeczać. Tak jest i koniec. To nie są przypuszczenia, ani pytania na które szuka się odpowiedzi, którymi operuje np. Daniken krocząc po tak kruchym lodzie. Tam jest po prostu teza, a zaraz za nią stwierdzenie, że tak jest poprzedzona kilkoma ogólnikami. Przeciętny widz, który nie zagłębia się w temat nie ma zielonego pojęcie o bredniach, które się tam pojawiają.

  Łatwiej mi jest uwierzyć w to: http://pigroll.com/img/hulk_hogan_vs_wtc.jpg

 • jaca1969 ocenił(a) ten film na: 8

  Hellbilly_Deluxe Po pierwsze to nie było pytanie do Ciebie.
  Po drugie jakim trzeba być ograniczenym żeby w mgnieniu oka w coś ślepo uwierzyć?
  Ja tego typu filmy uważam za bodziecdo myślenia i próby szukania prawdy, a nie stawania się "wyznawcą " jakiejś teorii

 • Hellbilly_Deluxe ocenił(a) ten film na: 1

  jaca1969 Próba szukania prawdy polega na stawianiu pytań, a nie na tworzeniu teorii spiskowych i mówieniu, że tak było.

  Po trzecie nie podniecaj się tak bo widzę, że w wielu tematach przy tym filmie żyłka na czole musi Ci pulsować. Szkoda Twojego zdrowia, są wakacje, wybierz się gdzieś i odstresuj.

 • jaca1969 ocenił(a) ten film na: 8

  Hellbilly_Deluxe Żyłka to mi pulsuje jak czytam bzdury ,a do stresu to mi daleko. Skoro przeglądasz tematy to nie powtarzaj bzdur w stylu jaca777_2 o stawianiu pytań, bo nie każdy film stawia pytania widzowi, tylko większość przedstawia treść a ocena należy do widza, a. że każdy może to odbierać na swój sposób to nie moja wina. Ile filmów prowadziło z Tobą dialog?
  Poza tym to nie jest jedyny film -trochę wysiłku z Twojej strony i znajdziesz więcej o podobnej tematyce. I nie chodzi o podniecanie tylko o nie wpadanie w skrajności w którąkolwiek stronę

 • Hellbilly_Deluxe ocenił(a) ten film na: 1

  jaca1969 Kochane dzieci grubaska Moore'a. ;)

 • jaca1969 ocenił(a) ten film na: 8

  Hellbilly_Deluxe Dobrze chociaż, że Twój świat jest kryształowy.

 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 4

  Hellbilly_Deluxe Przy całym sceptycyzmie do tego typu produkcji, nie zgodzę się w kwestii tzw. teorii spiskowych, bo wiele z nich bardzo dobrze tłumaczy to, co się skrywa przed naszymi oczami. No i właśnie wtedy, kiedy coś uwiera, stawiasz sobie pytania np. o ocieplenie klimatu z powodów antropologicznych, o teorię (!) ewolucji, o dziwne śmierci i katastrofy "na czasie", o religię holokaustu. Odpowiedzi mogą być trudne, może i nie ma jednej jedynej, co nie znaczy, że stawianie nawet ryzykownych tez i próby ich uargumentowania nie mają zasadności. Tak zresztą rodziła się nauka.

 • Hellbilly_Deluxe Rozumiem że przeczytałeś ten dokument: http://www.zeitgeistmovie.com/Zeitgeist,%20The%20Movie-%20Co...

 • BenMaciag ocenił(a) ten film na: 1

  kermitos No... TEN dokument jest przewspanialy

 • BenMaciag Co tam boli tylna część ciała?

 • BenMaciag ocenił(a) ten film na: 1

  RAC_79 Troche plecy, ale nie narzekam:)

 • Krzypur ocenił(a) ten film na: 4

  BenMaciag Gdybym był Ben, też zapewne tak bym uważał.

 • BenMaciag ocenił(a) ten film na: 1

  Krzypur A... to nie jestes Ben???