PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=376049}

Duchy moich byłych

Ghosts of Girlfriends Past
6,2 78 601
ocen
6,2 10 1 78601
5,0 6
ocen krytyków
Duchy moich byłych
powrót do forum filmu Duchy moich byłych

Ogólnie film mi się podobał, fajna komedyjka- pokazująca co jest w życiu najważniejsze, ale według mnie, zakończenie nie powinno mieć aż tak lukrowanego happy endu. Przez cały czas główny bohater był gnojkiem, a po kilku chwilach zmienia się całkowicie i jego winy zostają oczywiście wybaczone. Byłoby to dobrze moralnie ukazane, gdyby zostawić wątek końcowego pogodzenia brata z narzeczoną, głównego bohatera z rodziną i przyjaciółmi... ale nie powinien być z główną bohaterką. Powinna pokazać, że swoją szanse stracił i swoim dotychczasowym zachowaniem wymazał możliwość zdobycia jej. Główny bohater dostałby szanse na przyszłe życie, ale nauczkę za dotychczasowe. Wiem, że wtedy film byłby mniej kasowy, ale przynajmniej bardziej prawdziwy i faktycznie z przesłaniem.

ocenił(a) film na 7
marry95

Rozumiem ten zarzut, to byłoby realniejsze, gdyby zakończenie wyglądało tak jak mówisz. Ale nie zgadzam się, że film nie ma tego przesłania. Przecież Duch z Przyszłości pokazał mu jak potoczy się jego życie. My wiemy i bohater też się tego dowiaduje, czyli przesłanie jest zachowane względem pierwowzoru, czyli "opowieści wigilijnej". Trzeba sobie zadać pytanie, czemu chodzimy do kina i po co oglądamy filmy. Czy nie po to, żeby gdy to możliwe, zakończenie dawało nadzieję, że możemy zmienić swój los? To przypowieść ... film, w którym występują duchy przynajmniej według mnie nie prosi się o realistyczne zakończenie. Pozdrawiam cieplutko w ten czas kwarantann :) (film jest na netflix, bardzo polecam, bo jest idealny do łyknięcia w jeden dzień, kiedy nie chce się nam wysilać bardziej niż trzeba. No i Matthew McConaughey)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones